Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @honeybee!

La multi ani @canarel!

Intarzieri mari la deschiderea me...

Lenny Kravitz - TK421
 Recomandare router repeater

Unde se poate face o radiografie,...

bug microsoft store (viteza down...

Memorii RAM cu defect
 Recomandare tastatura TKL (Buget:...

De unde pot descarca ROG Armoury ...

Boloboc digital

Intarziere turnare sapa peste ipat
 Intrebare toyota prius

Recomandare Placa Video

Mai exista in tara canale de tip ...

Huawei Freebuds 5i vs OPPO Enco A...
 

Romtelecom - nelimitat in toate retele fixe

- - - - -
  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#19
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007
Noua oferta la telefonie este super.
Cand ajung acasa de la serviciu este de multe ori chiar trecut de ora 18! In concluzie am telefonia la fix. Am un abonament confort nelimitat si acum chiar merita sa-l ai.
Iar pentru cei care sunt putin carcotasi (si foarte bine ca sunt asa) exista si AVANTAJ NET – Voces & CLIP cu 0,35eurocenti/luna  adica cu ~1.8 ron/luna (adica nicio bere) am si CLIP-A si mesageria vocala (nu ca mi-ar trebui neaparat doar asa, ca se poate)...
Acum astept sa-mi mareasca la 4Mbps banda de download...
Acum un an cine ar fi visat la asta ? Era o utopie, aproape!
Sunt un client foarte multumit. Si niciodata un client multumit nu va schimba serviciul.

Felicitari RTC si ClickNet!

#20
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003
Apeluri gratuite către orice rețea națională fixă   :coolspeak:

Quote

Acum vorbesti gratuit si nelimitat catre orice retea fixa din Romania, in afara orelor de varf, daca ai abonament Confort 50, Confort 200 sau Confort Nelimitat. Oferta este valabila pe perioada nedeterminata, pentru toti clientii Romtelecom noi si existenti.
Daca ai abonament Confort 50, platesti acelasi tarif lunar ca si pana acum, de doar 7,8 Euro/luna fara TVA si primesti:
- apeluri nelimitate gratuite in reteaua Romtelecom, de luni pana vineri intre orele 18:00 – 8:00 si in tot weekendul;
- apeluri nelimitate gratuite catre orice alta retea fixa din Romania, de luni pana vineri intre orele 18:00 – 8:00 si in tot weekendul;
- 50 de minute incluse pentru apeluri in reteaua Romtelecom, de luni pana vineri intre orele 08:00 – 18:00.
Detalii aici
Pentru abonamentul Confort 200 platesti acelasi tarif lunar ca si pana acum, de doar 10 Euro/luna fara TVA si primesti:
- apeluri nelimitate gratuite in reteaua Romtelecom, de luni pana vineri intre orele 18:00 – 8:00 si in tot weekendul;
- apeluri nelimitate gratuite catre orice alta retea fixa din Romania, de luni pana vineri intre orele 18:00 – 8:00 si in tot weekendul;
- 200 de minute incluse pentru apeluri in reteaua Romtelecom, de luni pana vineri intre orele 08:00 – 18:00.
Detalii aici
Iar pentru abonamentul Confort Nelimitat primesti maximum de beneficii, platind acelasi tarif ca si pana acum, de doar 11,2 Euro/luna fara TVA:
- apeluri nelimitate gratuite catre orice numar din reteaua Romtelecom, la orice ora, in orice zi;
- apeluri nelimitate gratuite catre orice alta retea fixa din Romania, de luni pana vineri intre orele 18:00 – 8:00 si in tot weekendul;
- reducere 33% la apelurile catre orice retea mobila nationala, la orice ora.
Detalii aici
http://www.romteleco...folo_promo.html

#21
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001

View Posteb2e2, on Sep 4 2007, 00:09, said:

Apeluri gratuite către orice rețea națională fixă   :coolspeak:

Ei, acum ar trebui sa lamurim la ANRC ce anume e aia retea nationala fixa ... RDS traieste pe CATV, Vodafone pe antenutza... complicat  -_-

#22
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007
daca nu e vrajeala..vedem la factura de luna viitoare..

#23
regint

regint

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 01.07.2007
Super misto, ROmtelecom contra-ataca pe toate fronturile: telefonie, internet, tv. Acu 2 ani ziceam ca o sa dea faliment pana in 2007, ete ca m-am inselat :))

#24
robertmihaileanu

robertmihaileanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 27.08.2007
Vodafone Acasa nu este o retea de telefonie fixa propriu-zisa. Faceti diferenta intre o chestie de marketing si o ceva real. Daca intrati pe site-ul companiei, puteti accesa tarifele fiecarui abonament. Acolo puteti vedea cum se taxeaza apelurile catre Vodafone Acasa.

@bogdy68: :)) chiar crezi ca si-ar permite o companie de talia Romtelecom sa faca figuri de astea? :)) Observatia ta imi aduce aminte de clientii "inteligenti si informati" care intrebau, foarte intrigati, ca "de ce se plateste dom`le abonamentul in avans?!eu stiam ca nu mai aveti voie sa faceti asta!". Si, bininteles, el/ea era primul/prima care observase! Si asta desi toate institutiile statului au Romtelecom. :))

#25
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,720
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Clientii Romtelecom care au abonamente cu minute incluse vor putea vorbi gratuit in retelele de telefonie fixa intre orele 18 și 8, incepand de luni, astfel de abonamente fiind detinute de peste 70% dintre clientii companiei
Abonamentele Confort 50, Confort 200 includ, din luna mai, posibilitatea de a vorbi nelimitat in reteaua Romtelecom, intre orele 18 și 8 in timpul saptamanii și pe parcursul intregii zile, in weekend.

In aceleași intervale, clientii care detin unul dintre cele doua abonamente sau abonamentul Confort Nelimitat pot vorbi nelimitat, in orice retea de telefonie fixa. Abonamentul Confort Nelimitat contine apeluri nelimitate gratuite in reteaua Romtelecom și o reducere de 33% la apelurile efectuate catre orice retea de telefonie mobila nationala, indiferent de ora apelului.

Tarifele pentru apelurile in alte retele de telefonie fixa, in orele de varf, variaza intre 4,92 eurocenti/minut fara TVA și 5,4 eurocenti/minut fara TVA. Abonamentul Confort 50 isi pastreaza aceeași valoare de 7,8 euro, cel Confort 200 va fi de 10 euro, iar Confort Nelimitat 11,2 euro, mai precizeaza comunicatul operatorului.

Romtelecom avea la finele lui iunie 12.242 de angajati, in scadere cu 5,5% fata de cei aproape 13.000 de la 30 iunie 2006.

Romtelecom este cel mai mare operator local de telefonie fixa, iar grupul OTE detine 54,01% din actiunile companiei, in timp ce statul roman controleaza restul. Compania a inregistrat in trimestrul al doilea un profit net de 1,4 milioane euro, dupa ce in perioada similara a anului trecut afișase pierderi de 4,2 milioane euro, iar veniturile au ramas constante, in jurul a 217 milioane euro, conform raportului finaciar al OTE Group.


#26
miss_y

miss_y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 31.05.2007

View Postalexandranyd, on Aug 30 2007, 21:04, said:

M-am interesat si se pare ca ofera doar in RDS si UPC.
tocmai ce-am sunat la 930  si imi zisera ca nu se poate nici in vodafone acasa, nici in zapp fix tel.

Edited by miss_y, 04 September 2007 - 15:29.


#27
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Strategia Romtelecom este buna pentru stoparea pierderii masive de clienti deja existenti... au trebuit sa piarda aproape un milion de abonati (adica ~25% din ce aveau) ca sa se trezeasca ca monopolul este diferit de concurenta.

Astept si contraofertele concurentei :)

#28
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View PostIgnition, on Sep 4 2007, 16:51, said:

Strategia Romtelecom este buna pentru stoparea pierderii masive de clienti deja existenti... au trebuit sa piarda aproape un milion de abonati (adica ~25% din ce aveau) ca sa se trezeasca ca monopolul este diferit de concurenta.

Astept si contraofertele concurentei :)
In opinia mea RTC nu are in prezent o oferta de care concurenta trebuie sa se sperie.
Clientii care pun pe primul loc "pretul abonamentului" e clar ca au motive sa aleaga altceva decat RTC. Un alt factor ar fi viteza de upload care difera mult la fiberlink fata de RTC. In ceea ce priveste minutele acordate in afara retelei, abia de la 3 septembrie RTC s-a aliniat unor solutii pe care concurenta le practica de ceva vreme. Si asa mai departe...
Eu, ca si home user sunt foarte multumit de cei 2,5Mbps pe care inca ii am in prezent. Ce pot sa mai spun cand voi avea 4Mbps!?! Da, mi-as fi dorit macar 1Mbps viteza de upload, pt ca merge mai bine Skype, Live Stremingul si altele...
Sunt de acord ca, concurenta trebuie sa puna accentul pe calitate (aici ma refer la zonele unde infrastructura lor este foarte slaba pt ca ,normal, sunt si zone unde este foarte buna si calitatea este OK), avand in vedere ca "uriasul" s-a trezit si mai ales este pus pe fapte...

#29
gelu_dh

gelu_dh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 26.09.2005

View PostFarrell, on Sep 4 2007, 17:25, said:

In opinia mea RTC nu are in prezent o oferta de care concurenta trebuie sa se sperie.
Clientii care pun pe primul loc "pretul abonamentului" e clar ca au motive sa aleaga altceva decat RTC. Un alt factor ar fi viteza de upload care difera mult la fiberlink fata de RTC. In ceea ce priveste minutele acordate in afara retelei, abia de la 3 septembrie RTC s-a aliniat unor solutii pe care concurenta le practica de ceva vreme. Si asa mai departe...
Eu, ca si home user sunt foarte multumit de cei 2,5Mbps pe care inca ii am in prezent. Ce pot sa mai spun cand voi avea 4Mbps!?! Da, mi-as fi dorit macar 1Mbps viteza de upload, pt ca merge mai bine Skype, Live Stremingul si altele...
Sunt de acord ca, concurenta trebuie sa puna accentul pe calitate (aici ma refer la zonele unde infrastructura lor este foarte slaba pt ca ,normal, sunt si zone unde este foarte buna si calitatea este OK), avand in vedere ca "uriasul" s-a trezit si mai ales este pus pe fapte...
Da ai mare dreptate pretul abonamentului telefonic e f mare eu tin telefonul doar pt. internet,pe fix nu am cu cine vorbi toti pe care ii cunosc si-au scos fixul au mobil

#30
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 31.07.2006
Deci rămâne doar UPC și RDS ? Și atunci Nextel ? NU e valabil? Tot cu 031 începe,deci telefonia fixă.

#31
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006

View PostFarrell, on Sep 4 2007, 17:25, said:

In opinia mea RTC nu are in prezent o oferta de care concurenta trebuie sa se sperie.
Clientii care pun pe primul loc "pretul abonamentului" e clar ca au motive sa aleaga altceva decat RTC. Un alt factor ar fi viteza de upload care difera mult la fiberlink fata de RTC. In ceea ce priveste minutele acordate in afara retelei, abia de la 3 septembrie RTC s-a aliniat unor solutii pe care concurenta le practica de ceva vreme. Si asa mai departe...
...
Sunt de acord ca, concurenta trebuie sa puna accentul pe calitate (aici ma refer la zonele unde infrastructura lor este foarte slaba pt ca ,normal, sunt si zone unde este foarte buna si calitatea este OK), avand in vedere ca "uriasul" s-a trezit si mai ales este pus pe fapte...
+1.
Drumul pe care se afla RTC e cel bun, ofertele sunt din ce in ce mai competitive, piata devine interesanta. Oferta actuala RTC e buna, insa nu iti ia mintile. Cred ca e raspunsul potrivit la indiciile de pe piata.

#32
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
e mai corect sa se considere aceasta oferta un raspuns la ofertele pe care concurenta le are de foarte mult timp; oricum e un pas inainte ceea ce e foarte bine, dar nu cred ca asta va determina concurenta sa lanseze alte oferte de telefonie. deja upc si rds au minute garla in retelele locale.

mie imi este indiferenta tel fixa. in loc de tel fix folosesc mess+email+tel mobila+ skype ....netul sa mearga bine si restul se rezolva  :walkman:

vezi :

UPC ULTRA = 32 lei = nelimitat fix catre orice retea
RDS 45 lei (cu tot cu internet ) = 1000 min rds+200 min romtelecom.

Edited by vlad2006, 04 September 2007 - 17:34.


#33
dragosbm

dragosbm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 14.09.2006

View Postlk1, on Sep 4 2007, 17:42, said:

Deci rămâne doar UPC și RDS ? Și atunci Nextel ? NU e valabil? Tot cu 031 începe,deci telefonia fixă.

Nextel în Romania ?
Oferta actuală a Romtelecom normal că a venit ca răspuns la oferta concurenței, dar este egală sau chiar mai atractivă.

#34
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Oricum, e foarte interesant cum multi useri faceau gura mare acum cateva luni ca ceeeee telefonia fixa oricum o sa moara, pot rds sau upc sa dea ce vor ca oricum nu asta e viitorul, ca la ei telefonul fix e mai mult de bibelou, ca il folosesc o data pe saptamana (nu ma mir, la ce preturi erau) etc etc, iar acum de cand cu nelimitatul toti si-au adus aminte cat de minunata e telefonia fixa, si vai ce le-a pus dumnezeu mana in cap ca acum pot vorbi cu orele si vezi doamne ce folositoare si de viitor a devenit telefonia fixa peste noapte :)
De, suntem obiectivi pana in maduva.

#35
tele_com

tele_com

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 31.08.2007

View Postburgher, on Sep 4 2007, 18:47, said:

ca acum pot vorbi cu orele si vezi doamne ce folositoare si de viitor a devenit telefonia fixa peste noapte :)

Vad ca te-ai prins. NELIMITATUL e un avantaj real (poate singurul) pe care il are telefonia fixa fata de cea mobila.

Nu e mobil... dar cand ajungi acasa vorbesti cat te tine gura .  :coolspeak:

#36
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Tocmai asta e. Acum cateva luni corul de fani striga la unison ca telefonia fixa va muri, ca nimeni nu mai vorbeste la telefonu fix, ca va deveni aproape inutil etc. De ceva vreme s-au trezit toti cu pareri total diferite.

Cu alte cuvinte:
oferta RTC pentru fix sucks --> telefonul fix sucks.
oferta RTC pentru fix incepe sa mai are cumva --> telefonul fix rules :inlove:

Edited by burgher, 04 September 2007 - 18:01.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate