Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

service PDA

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
dak nu ma insel, pe xda park aveau si dump de eng rom. le-am cerut si eu odata, da iti dai seama ca nu a postat nimeni. cat priveste service-urile: is varza toti! da absolut! orange, vodafone, toti!

#38
algorunescu

algorunescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.09.2007
Problema nu e de a avea rom-ul in engleza. Am 2-3. Problema este ca nu-l pot instala. Orice tool am incercat imi da eroare la partea de cid lock. Am luat toate tool-urile de pe xda la rand si niciunul nu mi-a mers, desi unele au fost folosite cu succes chiar pe modelul asta de hp. Nu stiu cum are al meu lock-ul ala, dar nu am reusit sa trec de el pana acum. Cel de la francezi a mers ca era oficial si probabil avea un unlock de la hp in el, dar l-a incuiat la loc dupa :). O sa mai incerc, eventual o sa incerc sa vorbesc pe xda cu creatorii unuia din tool-uri, sa-i spun ce erori imi da mie si poate-mi da vreo solutie.

#39
AVT

AVT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 28.08.2006
Sal
Am si eu o problemă cu un pda - mio p560. L-am scăpat pe jos, mea culpa, și nu mai merge touch screen-u. În rest totul este ok. Am sunat la Mio dar scorurile avansate de ei m-au lăsat cu gura cascată! vreo 5 milioane (lei vechi) in conditiile in care am dat pe el 11!
Are cineva o solutie mai... umana? (d.p.d.v. financiar)
Multam anticipat!!!

#40
cata_cata

cata_cata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.12.2008
sal am si eu o probl!cred ca e...probl! am un toshiba g910 si la setari power ,la advanced sunt 2optiuni:
on battery power  e bifat turn off device if not used for.... si on external power e bifat turn off device if not used for...
ideea e ca dc e bifata prima optiune primesc apeluri ,dar cateodata primesc,sau nu primesc sms-uri! dc o debifez primesc smsuri in mod normal,dar acumulatorul nu tine decat cateva ore! are cineva vreo idee de ce nu pot primi smsuri in mod normal cu optiunea activata?
multumesc

#41
ZZb

ZZb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.01.2008

View PostNeoTriX, on Jan 9 2009, 00:05, said:

si sa imi faca ceva la el ca de fiecare data cand scot baterie se reseteaza ... ma poate ajuta cineva cu ceva indicatii ..

Salut, am si eu problema asta pe 6340, a aparut la o reparatie de sonerie si de atunci la fiecare scoatere de baterie - se reseteaza. bateria interna e OK...
ai gasit soluti pentru problema "resetului"?

multumesc mult si sper sa-ti fi rezolvat problema ;)

#42
rudolfs

rudolfs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.12.2007
Am un Yakumo Alpha X cu mufa de alimentare / date rupta. De unde pot cumpara o alta mufa?

#43
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
intr-o prima faza, incerci sa cauti la alte modele mai comune; daca nu, o scoti, si vezi ce model scrie pe mufa.

#44
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Cum desfac si eu incarcatorul auto de la PDA (Asus A636)? M-as da la el dar nu vreau sa il ciopartesc :D

#45
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
nu mai bine iei altul? are mufa mini-usb?

#46
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
N-are mufa usb, are mufa din aceea jack, insa mi se pare cumva aiurea sa dau 30-50lei pe un incarcator nou daca asta inca merge. Singura lui problema este ca i s-a rupt bucata aceea de plastic de la iesirea din incarcator, aceea care nu il lasa sa se indoaie prea mult si acum forteaza cablul si nu vreau sa se rupa de tot. Am chestie din aceaa pe care o pot pune ca inlocuitor, voiam numai sa stiu cum se desface. Nu vreau sa il fortez sa arate ca naiba dupa aceea.

#47
picpro52

picpro52

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 01.11.2004
Stie cineva un service in Bucuresti pentru Mio (P560)? Multumesc!

#48
jasonAK

jasonAK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.11.2009
Buna, imi trebe niste piese de schimb la un Glofish M700 PDA trebuie schimbat ce folie dar chiar nu gasesc nimin pe internet. Puteti sa-mi ajutati?? MS mult.

Stie cine service de PDA sau piese de schimb in CLuj?MS

#49
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
salut. pe okazii te-ai uitat? poate gasesti ceva acolo.

#50
alex08nba

alex08nba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.08.2009
fratilor un display pentru toshiba g900 stiti unde as putea gasi.am cautat pe net o noapte intreaga si tot n'am gasit.am displayul crapat , se vede , merge touchscreenul dar nu vreau sa stau cu el asa.va rog moult de tot ajutatima.plz.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate