Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Lista alba! :D

- - - - -
  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#55
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 04.11.2004
Daca faci un review la posturile anterioare, poti observa cu ochiul liber ca romanii are bani!  :D
Versace, Chanel, Dior, Lancome, Clarins, si alte sofisticatenii.
Mi-a placut ca am citit si eu despre un Gerovital pe prima pagina.
Am dat aproape un milion de lei pe un demachiant ca are niste substante de trebuie sa ma scoata cu vreo 10 ani mai tanara...ala de 100 de mii era la fel.
Ma stropesc de la o vreme cu apa termala de zici ca m-am nascut la Caciulata. Deja ma simt alt om...am porii inchisi acum.
Mi-am luat o crema de noapteeee, dar ce crema....e ceva de vis. Noptile mi-au devenit mult mai frumoase.
Noul fond de ten imi astupa si alunitele acum, e ceva nemaipomenit. Vi-l recomand.

Am ramas cu un portofel foarte sexy acum, dar ce conteaza...sunt la moda.  :naughty:

#56
miruna*

miruna*

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.09.2007
Pai si nu e bine sa aibe romanii bani? Inca o dovada ca lucrurile merg spre bine. Presupun ca nu-si cumpara toti farduri dior si stau nemancati tot restul lunii...

#57
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 04.11.2004
Am zis eu ca nu e bine? E ideal!
Si da, sunt unii care stau nemancati o luna ca sa se duca o seara in Bamboo... :naughty:
Valabil si pentru farduri. Te surprinde?

#58
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Fiecare are prioritatile lui. Oricum, nu se vede ce ai in burta. -_-

#59
miruna*

miruna*

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.09.2007

 Alina, on Apr 12 2008, 18:23, said:

Am zis eu ca nu e bine? E ideal!
Si da, sunt unii care stau nemancati o luna ca sa se duca o seara in Bamboo... :naughty:
Valabil si pentru farduri. Te surprinde?

Da, sincer ma surprinde ... Dar asta-i romanul ;)

#60
alxuca

alxuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 22.08.2007
tratamentul impotriva caderii parului de la vichy-pentru femei-(~1.200.000)chiar are efect si daca mai folosesti si un sampon tot de la vichy(~350.000)iti ajuti parul f mult.la mine deja dupa a 3 a fiola parul nu mai cade.

#61
i1_rusu

i1_rusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 21.02.2007
crema anticelulita impact de la geomar (femeia ma bate la cap sa scriu tampeniile astea :D )

#62
Outi

Outi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.03.2007
Gelul de dus exfoliant de la BOURGEOIS. Nu are un miros foarte pe placul meu - oriental, parca prea vanilat - insa efectul sau e de milioane.

#63
alexandra_pitzi

alexandra_pitzi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.07.2008
buna seara! imi cade foarte rau parul... am citit pe aici mai multe recomandari...dar pana la urma care e cel mai eficient tratament??? :huh:

aaa si ontopic: fondul de ten Happy Light de la Bourjois(dar din pacate nu se mai fabrica... cel putin mie asa mi s-a zis)si am trecut pe Vichy normateint(e chiar super bun :OK: ),untul de corp de la Body Shop cu cacao miroase super bine si hidrateaza bine si o lotiune de corp cu ghimbir de la Deadseasource....hmm blushul de la Seventeen nr 41,fardurile de pleoape de la oriflame...si mai sunt dar e lunga lista...aaa sprayurile si gelurile de dus de la Bourjois ,autobronzantul de la Garnier nu lasa pete si da o culoare frumoasa... :proud:

#64
Blue Wings

Blue Wings

    Nevăstuică deraiantă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,832
  • Înscris: 01.03.2007

 alexandra_pitzi, on Jul 25 2008, 23:39, said:

buna seara! imi cade foarte rau parul... am citit pe aici mai multe recomandari...dar pana la urma care e cel mai eficient tratament??? :huh:aaa si ontopic: fondul de ten Happy Light de la Bourjois(dar din pacate nu se mai fabrica... cel putin mie asa mi s-a zis)si am trecut pe Vichy normateint(e chiar super bun  ),untul de corp de la Body Shop cu cacao miroase super bine si hidrateaza bine si o lotiune de corp cu ghimbir de la Deadseasource....hmm blushul de la Seventeen nr 41,fardurile de pleoape de la oriflame...si mai sunt dar e lunga lista...aaa sprayurile si gelurile de dus de la Bourjois ,autobronzantul de la Garnier nu lasa pete si da o culoare frumoasa...
mi se pare că e un topic deschis pe această temă

on:
balsamurile Nivea
cam toate produsele de la Dove, mai ales deodorantele. :yes:
watershine liquid diamond gloss de la Maybelline (deci mooor după el :dribbledrool: )
spray-urile de corp Naturals de la Avon.
gelul de duș cu extracte de măsline de la Palmolive
șampon Straight and Easy de la Nivea . are un parfuuuuum :wub:
baton corector de la Avon
deodorantul Rexona for Teens :bigwhitegrin: parfum adolescentin plăcut și ține "mirosul"la distanță

#65
PuiutZ ;)

PuiutZ ;)

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 16.03.2005
Crema de manute de la Yves Rocher si produsele de la Artego pentru par cu matreata sau tratamentele pentru par  :inlove:

#66
Alta_

Alta_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 22.05.2007
O listă și de la mine:
- Gerovital - demachiant pentru ochi cu extract de albăstrele (delicat, nelipicios, nu irită; PH identic cu cel al lacrimii)
- Ducray - Ictyane - cremă hidratantă de față - preferata mea
- Tis - Lipropol - cel mai eficient balsam de buze din toate timpurile; și probabil cel mai ieftin (thanks @Diorama pentru sugestie)
- Chanel - Double Perfection - fond de ten (ușor, natural, luminos, non-comedogen, protecție ultraviolete; cam scump dar își merită orice bănuț)
- Hemel for hands/heels - creme concentrate pe bază de ceară și miere de albine, uleiuri vegetale - repară și protejează foarte bine (nu suport cremele super-parfumate de mâini/corp care mai mult strică decât ajută pielea)
- Șamponul Petrole Hahn (anti-mătreață) - volum și luciu; efect ușor de închidere a culorii părului)
- Wellaflex Shiny Hold - gel pentru strălucire și marcare șuvițe (aplicat în cantități mici pe vârfuri, nu încarcă și nu îmbâcsește părul)
- orice fel de Henna în loc de orice vopsea/nuanțator de păr

#67
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

 Alta_, on Jul 26 2008, 16:05, said:

- Tis - Lipropol - cel mai eficient balsam de buze din toate timpurile; și probabil cel mai ieftin (thanks @Diorama pentru sugestie)
- orice fel de Henna în loc de orice vopsea/nuanțator de păr
Cu placere  ;)! Subscriu la Henna. Si din seria ieftin si bun, sapun moale de la Hofigal. E singura chestie care nu imi face matreata si care sa nu fie sampon tratament de scurta durata.

#68
kitty2008

kitty2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.03.2008
[quote name='Alta_' date='Jul 26 2008, 16:05' post='4960262']
O listă și de la mine:
- Gerovital - demachiant pentru ochi cu extract de albăstrele (delicat, nelipicios, nu irită; PH identic cu cel al lacrimii)
- Ducray - Ictyane - cremă hidratantă de față - preferata mea
- Tis - Lipropol - cel mai eficient balsam de buze din toate timpurile; și probabil cel mai ieftin (thanks @Diorama pentru sugestie)
- Chanel - Double Perfection - fond de ten (ușor, natural, luminos, non-comedogen, protecție ultraviolete; cam scump dar își merită orice bănuț)
- Hemel for hands/heels - creme concentrate pe bază de ceară și miere de albine, uleiuri vegetale - repară și protejează foarte bine (nu suport cremele super-parfumate de mâini/corp care mai mult strică decât ajută pielea)
- Șamponul Petrole Hahn (anti-mătreață) - volum și luciu; efect ușor de închidere a culorii părului)
- Wellaflex Shiny Hold - gel pentru strălucire și marcare șuvițe (aplicat în cantități mici pe vârfuri, nu încarcă și nu îmbâcsește părul)
- orice fel de Henna în loc de orice vopsea/nuanțator de păr
[/quot

unde as putea gasi henna? daca stii ceva nume firme  :worthy:
ideea e ca parul meu e o nuanta mai inchisa de blond auriu.... si as vrea sa mai deschid putin nuanta. mi-ar fi de folos?

Edited by kitty2008, 04 August 2008 - 22:19.


#69
Alta_

Alta_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 22.05.2007

 kitty2008, on Aug 4 2008, 22:18, said:

unde as putea gasi henna? daca stii ceva nume firme  :worthy:
ideea e ca parul meu e o nuanta mai inchisa de blond auriu.... si as vrea sa mai deschid putin nuanta. mi-ar fi de folos?
Eu îmi iau din plafare sau farmacii; există și la Carrefour la raionul de cosmetice. Ca mărci folosesc: SIPA, Star International.
Henna nu deschide culoarea părului, poate chiar o închide puțin. În schimb hrănește părul, îl regenerează și îi dă strălucire.
Cea 100% naturală creează reflexe roșcate pe părul închis la culoare; pe păr deschis n-am testat. Există un topic dedicat, mai citește acolo.

#70
Aetana

Aetana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 12.08.2008

 Alta_, on Jul 26 2008, 16:05, said:

- Tis - Lipropol - cel mai eficient balsam de buze din toate timpurile; și probabil cel mai ieftin (thanks @Diorama pentru sugestie)
unde se gaseste balsamul asta? eu il folosesc pe cel clasic de la Nivea e foarte bun dar as mai vaira putin:D
si o mica lista de la mine demachiat pt fata si pt ochi de la elmiplant :worthy: balsam de buze si de par de la nivea:D,o crema de fata dar care vara nu merge deloc pe baza de spirulina de la plafar si fondul de tende la avene:D

#71
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
La orice plafar sau farmacie.

#72
Blue Wings

Blue Wings

    Nevăstuică deraiantă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,832
  • Înscris: 01.03.2007
Casting Creme Gloss- vopsea pentru păr, fără amoniac. :wub:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate