Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Lista alba! :D

- - - - -
  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#37
miki68

miki68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 24.08.2007
Fond de ten Ideal Balance de la L'Oreal
Demachiantul Bioten cu catina si miere de la Elmiplant (imi demachiez si ochii si-mi place ca nu ma ustura)
Crema de maini Neutrogena
Stick-ul de buze Neutrogena (a inlocuit cu succes orice crema de buze)
Parfumul L'eau d'Issey (miroase pana seara)
Ma mai gandesc si revin.

#38
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
tu ai vrut sa`ti acoperi suvitele  blonde pe par castaniu inchis cu ROZ? :lol:

#39
dmndash

dmndash

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.02.2007

View PostSeNsaTioNs, on Oct 15 2007, 20:12, said:

tu ai vrut sa`ti acoperi suvitele  blonde pe par castaniu inchis cu ROZ? :lol:

da ca am crezut ca o sa patesc la fel ca ultima data..cand mi-am luat nuantator rosu si mi-a iesit morcov la suvite si castaniu inchis in restul capului..da mi-a iesit exact culoarea de pe cutie  :huh:

#40
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006
fond de ten time plus de la seventeen fara ulei

#41
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,172
  • Înscris: 02.04.2007
L'instant de la Guerlain. Imi place la nebunie parfumul acesta.
http://www.guerlain....a...3D16&logo=1

#42
[Alina]

[Alina]

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.02.2007
creme de fata de la vichy, lancome, l`oreal...recomand oricand, oricarui tip de ten.
imediat dupa baie, cu pielea inca umeda..merge de minune sa aplici un johnson baby oil, de preferat cel pe baza de aloe...de asemenea, cremele de la dove, la mine merg de minune.white musk de la body shop si deasemenea laptele de corp pe baza de ceai de la l`occitane.
fond de ten...infaillible de la l`oreal, si vichy normateint.
pentru buze...glossurile si rujurile de la l`oreal, max factor si rimmel.
parfumuri...channel no5, love in paris - nina ricci, very irresistible - givenchy.
etc.
sunt prea multe :D

#43
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Ulei de corp Johnson Baby si crema de fata L'Oreal? :disgust: Eu sunt fan Avene. Mi-am luat o crema Avene pentru ten hipersensibil, foarte hidratanta, care isi face treaba excelent pe frigurile astea. Protejeaza foarte bine. Nu stiu daca am mai zis sau daca a mai zis cineva, dar pentru buze, cel mai bun balsam din miile pe care le-am incercat e o ieftineala de la Tis, Lipropol se numeste. Doar 3 lei dar este excelent.

#44
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005
Roc pt. fata la mine nu a facut cine stie ce minuni la cat costa.
Parfum...Versace Cristal Noir  rezista pana te plictisesti.
farduri Deborah, luciu Glam  Shine, Max Factor e demential cu rujurile lipfinity, fond te ten...Cashmire de la L'oreal si ar mai fi multe.
La mine orice lac rezista cam 3 saptamani indiferent de marca...am unghii false ;)

#45
Priscila

Priscila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 22.09.2007
Parfumurile Dior-miros foarte bine si rezista
Crema de fata Avene pentru ten sensibil si iritat
Mascara L'oreal Architect-super gene
Produsele profesionale pentru ingrijirea parului deteriorat de la l'oreal(sampon,balsam,masca).Am folosit mai demult cand am avut parul distrus dupa decolorare puternica si mi-a facut super parul. :thumbup: Si cele de de wella profesionale sunt foarte bune.
Si as dori sa vad niste pareri si despre vopsele de par ce se gasesc in comert.A folosit cineva Garnier 100% color ceva nuanta de blond?

#46
Little Miss Vixen

Little Miss Vixen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 03.06.2007
la categoria produse de makeup.. am fost fff multumita de fdt-ul Normateint, de la Vichy, glossurile Shiny Licious -adoraaabile, preferatele mele-, Beauty Balmurile Too Faced, Pure Color Glossul-Estee Lauder, balsamurile de buze de la Lush, Carmex si Tis, creionul Keep Khol de la Sephora, iluminatorul Dream Shimmer, de la Maybelline si mascara Magnascopic, tot de la Estee lauder.. ah, si produsul meu preferat all time.. iluminatorul Light Expert, de la Terry... blends like a dream. <3


in schimb, am fost super dezamagita de rujurile Sephora si fardurile de pleoape Urban Decay.. prea mici si sclipicioase.

#47
Alannah

Alannah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.02.2008
Eu sunt fana a produselor Vichy. Folosesc demachiantul, lotiunea tonica si crema, toate pe baza de apa termala. Am acum de la Vichy crema care iti reduce semnele deoboseala, e chiar okey. Am optat pentru dermocosmetice, deoarece aveam mari probleme: tenul meu facea comedoane, dar in acelasi timp se descuama, or asta se intampla de la produsele cosmetice clasice. recomand dermocosmeticele tocmai pentru ca sunt noncomedogene. Sunt ceva mai scumpe dar merita. As vrea sa incerc si apa termala de la Avene, dar parca mi-e frica s arenunt la produsele cu care m-am obisnuit.
Imi place si gelul de dus de la Bourjois, cel pentru piele uscata e foarte bun si in hypermarket il gasiti la un pret okey. http://custil.blogspot.com

#48
schumiholic

schumiholic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 09.10.2004
Scrubul de corp de la Capra Nera imi place foarte mult. Curata foarte bine si lasa o piele super catifelata!

#49
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008
Trusa de farduri Ja-De impreuna cu glossul  :heart:
Garnier Lotiune Fermitate
Creion buze Seventeen
Fond de ten anti imperfectiuni Vichy
Pudra bronzanta Sephora
Oje Maybelinne Colorama cele cu sclipici; Kallos , Deborah
Rimel L'oreal Lash Architech waterproof
Tus Astor
Blush Bourjois
Demachiant pt ochi sensibili Yves Rocher

#50
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostHABIBA, on Mar 22 2008, 22:36, said:

Oje Maybelinne Colorama cele cu sclipici
Ce iti place la ele ca sar foarte repede  <_<

#51
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008

View PostJaqueline, on Mar 23 2008, 00:09, said:

Ce iti place la ele ca sar foarte repede  <_<
mie nu mi se pare ..si mai ales cea aurie cu slipici daca o aplici peste o alta oja ..bineinteles o nuanta apropiata rezista 4 zile fara probleme .. eu de obicei imi schimb oja la 2 zile ..

#52
costamaya

costamaya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 26.02.2008
Dati si niste preturi, macar estimative, please :bigwhitegrin:
On topic: concealer Lancome Effacernes Longue Tenue (e super bun si costa cca 1 mil, dar merita si ultimul leu); Day Wear Plus Estee Lauder, lotiune pentru ten (cca 1,5 mil).

#53
4ama2

4ama2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.03.2008
Cel mai mult imi plac:  crema HYDRA DESTRESSANT de la roc (atat cea de zi, cat si cea de noapte:)) si pentru par samponul PHYTOCIANE de la phyto.

#54
miruna*

miruna*

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.09.2007
Sunt foarte multumita de crema oligo 25 de la vichy. folosesc de la ei si demachiant, tonifiant, etc..
Produse make-up de la sunt f multumita: fond de ten Chanel Vitalumiere + Pudra, mascara Dior si pudra bronzanta terracotta de la guerlain.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate