Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Lista alba! :D

- - - - -
  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#541
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Buna, am inceput sa am unghii, s-a dus exfolierea de tot...au crescut de trec un pic de buricul degetului.

Faza ciudata e uscarea cuticulelor, ok, nu ma deranjeaza doar ca se vede pielea uscata pana la jumatatea degetului, adica atat de eficace e tratamentul asta ca actioneaza pana la jumatatea degetului...

#542
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011
de unde ai cumparat ala?

#543
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Pe al meu de la Aucham Militari, au in fata caselor niste magazine kallos, genti, dulciuri, prod cosmetice, si l-am gasit la banale prod cosmetice la 12 lei, mai aveau si cu argan, si alte genuri ror de la Evelin Cosmetic dar eu am zis sa iau asta 8 in 1 ca face de toate!

Imi dadui peste 3 straturi si cu oja si adio exfoliere oja ca odinioara, sta acolo.

Ca asta se da 4 zile consecutiv, apoi se sterge si se ia de la cap 4 zile si tot asa...

#544
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Paula's Choice, skin perfecting 8% AHA gel. Recomand lotiunea asta tuturor femeilor care au probleme cu porii mariti. La mine functioneaza ff bine.

#545
honey_andrada

honey_andrada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.02.2007
crema de zi Aquasource Biotherm, o folosesc de 2 ani
fond de ten Dior Teint Fusionelle
pudra Guerlain Parure Gold
deo roll-on Biotherm
demachiant Avon/Biotherm
baume de nuit Biotherm
balsam de corp cu mosc Sabon

iar ce folosesc pt par, este strict secret (L'Oreal EverStrong)

#546
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013
Lista alba:
Eu am inceput sa folosesc produse bio,sau uleiuri:
Cea mai buna masca de par incercata vreodata:Amestec 2 linguri ulei de Cocos, 2 linguri ulei de Argan, 2 linguri ulei de Jojoba, 2 linguri ulei Negru de Castor(Jamaica).Toate uleiurile cumparate pe ebay,au tinut destul de mult. Am cumparat si sticlute mici din plastic spray si e mult mai usor sa aplic combinatia de uleiuri.Periez parul,aplic uleiul la radacina si peste tot parul. Functioneaza mai bine daca il aplicati inainte de culcare si la trezire clatiti parul(nu se mai aplica conditioner).Eu am vazut o diferenta enorma.
Sapun:Sapun negru african Dudu-Osun! Este natural,este bun pentru acnee,eczema,psoriasis,acnee(la asta se vede rezultate in cateva zile)
Crema de corp home made.Dupa ce am vazut pe youtube cum se prepara crema home-made am zis hai sa o incerc si pe asta.Am gasit shea butter(preferat cel la punga,la cutie e foarte solid si nu se poate prelucra),aloe vera butter,Ulei Vitamina E 70000 IU,ulei de cocos,ulei de jojoba,ulei de maceasa.Am pisat cu furculita(aloe/shea),si le-am dat la mixer cu uleiurile in jur de 10 minute. A iesit o crema pufoasa,in jur de 3 borcane. Am pus si ulei de migdalePosted Image ,nu recomand pentru ca s-a lasat la fundul borcanului si lasa un aspect uleios pe piele(la cate uleiuri am pus).Am mai adaugat si cateva(un pic mai mult) picaturi de ulei de vanilie,degeaba. Crema nu avea un miros prea placut. Am folosit crema in aceasi zi si nu am fost multumita pentru ca nu se absorbea bine in piele(asta din cauza de la uleiul de migdale). Le-am pus intr-un loc borcanele si nu am mai folosit crema(2-3 luni). Acum o luna si ceva am zis sa o folosesc,cu gandul ca se va strica mai ales ca e si vara.Nu ma asteptam la cine stie ce rezultate. Dupa 3-4 saptamani au fost destul de vizibile rezultatele.Picioarele arata ca si cum am aplicat make-up pe ele,toate imperfectiunile s-au dus.Cand spun imprefectiuni ma refer(semn de la taieturi de la epilat,bubite de la epilat cand se intoarce firul inauntru,pana si o cicatrice mica care aveam nu mai e asa vizibila,si o pata veche de la o arsura).Au costat ceva ingredientele dar la cantitatile folosite lejer am destul pentru crema home made pentru un an de zile poate mai mult!!
Demachiant/Toner Cel pe baza de aloe vera
Rimel Maybelline

Edited by Whitefairy, 13 July 2016 - 11:42.


#547
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012

View Postgumball3000, on 21 august 2007 - 18:44, said:

Samponul antimatreata Vichi, spre deosebire de H&S si mai stiu eu ce alte kkturi cu asta am reusit sa si scap de matreata
Mie mi-a căzut parul de la șamponul asta. Ma mir ca mai am par la cât par mi-a căzut.



Mi-am cumpărat de la clinique câteva produse și mi se par bune. Tenul meu arată foarte bine acuma. In sfârșit am găsit ce mi se potrivește, cu toate ca multă lume spune că-s nasoale.

#548
nico_letta

nico_letta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 23.04.2018
Eu recomand cu incredere fondul de ten Estee Lauder Double Wear. Este scump, dar isi merita banii 100%. Este absolut genial, arata natural si nu se strange. Chiar si dupa o zi intreaga tenul arata impecabil.
Recomand si crema de ochi cu avocado de la Kiehl's. Face minuni! Pana sa o folosesc, mi se strangea intotdeauna anticearcanul sub ochi intr-un mod oribil, arata groanic. De cand ma dau cu aceasta crema, machiajul sta perfect si imi lumineaza fata. Nici acest produs nu este ieftin, dar ca si Estee Lauder, isi merita toti banii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate