Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Dragon Ball Z

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#55
free_2_joy

free_2_joy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.11.2005

View PostGokussj4fan, on 13th July 2010, 01:23, said:

Povesti. FuNimation si Toei Animation au declarat ca nu se mai gandesc la o noua serie Dragon Ball.
GT este ultima serie. Dragon Ball AF este facut de fani si nu este real. Adica nimic din el nu se intampla in original.
Akira Toriyama nu am mai putut pastra "magia" din celelalte doua serii (Dragon Ball si Dragon Ball Z) asa ca GT a avut doar
64 de episoade. Asteptam pana ii vine inspiratia. Poate avem noroc si mai apare o serie noua. Dar din 97' de cand a fost lansata seria Dragon Ball GT nu cred ca se mai gandeste careva sa faca alta.


S-ar putea sa-i fi venit inspiratia.
Am citit pe un forum zilele trecute ca o sa se apuce de facut o noua serie DB.
http://fandbz.3x.ro e pe acest forum si sper sa fie adevarat sa vedem peste vreo 2-3 ani un nou DB

#56
nutzu2009

nutzu2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 15.08.2009
stiti vreun site un pot urmari dragon ball z dublat in romana sau macar de unde pot sa-l iau?

#57
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Pe gugal ai incercat? Eu acolo le-am vazut pe toate.
Apropo, uita-te la DB Kai ... (nu, n-are nici o treaba cu romana, dar e subtitrat in engleza)

P.S. Daca citeai macar pagina 3 nu mai era nevoie sa intrebi nimic.

Edited by [ady], 22 November 2010 - 22:27.


#58
umbbra

umbbra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 28.01.2007

View PostGokussj4fan, on 13th July 2010, 00:23, said:

Povesti. FuNimation si Toei Animation au declarat ca nu se mai gandesc la o noua serie Dragon Ball.
GT este ultima serie. Dragon Ball AF este facut de fani si nu este real. Adica nimic din el nu se intampla in original.
Akira Toriyama nu am mai putut pastra "magia" din celelalte doua serii (Dragon Ball si Dragon Ball Z) asa ca GT a avut doar
64 de episoade. Asteptam pana ii vine inspiratia. Poate avem noroc si mai apare o serie noua. Dar din 97' de cand a fost lansata seria Dragon Ball GT nu cred ca se mai gandeste careva sa faca alta.

Gt nu a fost facut de Akira.

#59
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008

View PostJSKTelevision, on 21st February 2010, 22:05, said:

GT-ul este făcut de o televiziune japoneză, nu știu exact numele, dar în orice caz nu e făcut de același Akira Toriyama care a conceput DB și DBZ. De-aia a fost diferit - și da, sunt de acord, mai slab.



N-aș zice, a fost interesant spre final, chiar dacă și-a mai pierdut din farmecul clasic. Gohan ar fi putut fi poate cel mai puternic personaj din poveste, dar Toriyama a avut grijă să păstreze balanța echilibrată.
Dbz de la potentialul de cel mai tare ANIME&DESEN ANIMAT DIN ISTORIE,a reusit sa ajunga o bazaconie exagerata si puerila de doi bani.Universul dragon ball trebuia sa se termina la freeza saga,deja dupa freeza saga se exagereaza prea mult,deja o da in prosteala fara logica.
RUSINE AUTORULUI CA A DISTRUS UN MIT.

Edited by k-1, 09 January 2011 - 21:20.


#60
martzianu01

martzianu01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 12.07.2009

View Postk-1, on 9th January 2011, 21:16, said:

Dbz de la potentialul de cel mai tare ANIME&DESEN ANIMAT DIN ISTORIE,a reusit sa ajunga o bazaconie exagerata si puerila de doi bani.Universul dragon ball trebuia sa se termina la freeza saga,deja dupa freeza saga se exagereaza prea mult,deja o da in prosteala fara logica.
RUSINE AUTORULUI CA A DISTRUS UN MIT.


Mie mi-a placut si dupa Freeza, pana la Boo. Cu Boo trebuia sa se termine DE TOT Dragonball. Ce e acuma e....penibil. Nu m-am uitat decat la cateva episoade si nu vreau sa imi strig imaginea buna despre acest serial. Este cel mai bun anime al tuturor timpurilor si mi-a facut copilaria frumoasa.

#61
KmyKZ

KmyKZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 29.09.2009
Daca stiti bine engleza intrati pe tfsabridged.com si uitati-va la episoadele alea. Este o echipa Team Four Star care editeaza episoadele Dragonball Z ( au si dublaj propriu ) si sunt super comice :D Radeam intr-o zi de ma inecam cu chipsurile

#62
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Stie cineva unde pot sa gasesc episoadele db Z KAI, cele care se dau pe niktoons? Nu vreau in japoneza, prefer dublajul in engleza.

Edited by bubu30, 06 December 2011 - 14:53.


#63
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Hai sa-mi dau si eu cu parerea.....DBZ a fost cel mai tare desen animat....imi amintesc cum veneam de la scoala si stateam cu ochii pe TVR sa vad ce mai face Son Goku...si apoi imi amintesc cum a lupta dintre Freeza si Goku cam vreo 3 sau 4 episoade, si cum s-a transformat el in Super Saiyan....faza cu GT a fost un sequel prost, dar totusi parca in ultimul episod cand se transforma in SSJ 4 si apare SSJ 4 Gogeta a fost ceva mai frumos.

#64
Blu3x

Blu3x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.02.2012
Eu unu am vazut  toate Episoadele din DB pe www.animekage.com !! pentru cei care vor sa se uite !  Dar in  ultimul Episod  din DB GT n-am inteles unde pleaca Goku ? pentru ca mai apoi sa apara peste foarte multi ani si sa se utie la  Stra Stra Stra Stra Stra nepoti lui in Tuneu !! Daca poate cineva sa  imi raspunda :D

#65
dimydesky

dimydesky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 10.02.2010
Mi-au placut seriile DB , inafara de GT nu am vazut si nu voi vedea pentru a nu imi strica parerea despre animatie , oricand l-as revedea asta daca as avea timp :console:

#66
costellos

costellos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.01.2010

View PostBlu3x, on 15th February 2012, 13:36, said:

Eu unu am vazut  toate Episoadele din DB pe www.animekage.com !! pentru cei care vor sa se uite !  Dar in  ultimul Episod  din DB GT n-am inteles unde pleaca Goku ? pentru ca mai apoi sa apara peste foarte multi ani si sa se utie la  Stra Stra Stra Stra Stra nepoti lui in Tuneu !! Daca poate cineva sa  imi raspunda :D

mah goku pleaca si devine shen long acum intelegi ia bilele cu el iar dupa cateva decenii el le va da din nou pe pamant deia goku vine cand era nepoatasa batrana pt ca el era de acum dragonu iar cand va strange cineva bilele dupa ce el le va inapoia pe pamant in loc de shen long va aparea goku

#67
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Si eu zic ca ar fi trebuit sa se termine dupa Freeza.A inceput sa exagereze dupa...Trunks jr si Goten ssj de mici copii , cand Goku s-a chinuit vreo 20-30 ani si a trecut prin multe batalii ca sa ajunga la nivelul ala...sa nu mai mentionez ca Goku e 100% sayian pe cand cei 2 erau doar pe jumatate.

#68
dimydesky

dimydesky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 10.02.2010

View Postcostellos, on 18th March 2012, 01:19, said:

mah goku pleaca si devine shen long acum intelegi ia bilele cu el iar dupa cateva decenii el le va da din nou pe pamant deia goku vine cand era nepoatasa batrana pt ca el era de acum dragonu iar cand va strange cineva bilele dupa ce el le va inapoia pe pamant in loc de shen long va aparea goku

Wow , chiar nu imi imaginam ca se putea "termina" asa ... Era ultimul lucru la care ma asteptam

#69
krnl

krnl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 05.06.2011

View PostDany noob, on 27th March 2012, 07:15, said:

Si eu zic ca ar fi trebuit sa se termine dupa Freeza.A inceput sa exagereze dupa...Trunks jr si Goten ssj de mici copii , cand Goku s-a chinuit vreo 20-30 ani si a trecut prin multe batalii ca sa ajunga la nivelul ala...sa nu mai mentionez ca Goku e 100% sayian pe cand cei 2 erau doar pe jumatate.

si mi s-a parut prea exagerat ca aia la 7-8 ani ajung ssj3, lucru pe care nici macar vegeta nu l-a reusit. asta sa nu mai zic ca son goku in primele episoade avea puterea sub 1000 iar un super sayan 1 are puterea de peste 120.000.000 (bazat pe faptul ca era egal cu freeza)

Edited by krnl, 10 June 2012 - 17:02.


#70
sebastian_vlad

sebastian_vlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 17.10.2011

View Postkrnl, on 10th June 2012, 17:58, said:

si mi s-a parut prea exagerat ca aia la 7-8 ani ajung ssj3, lucru pe care nici macar vegeta nu l-a reusit. asta sa nu mai zic ca son goku in primele episoade avea puterea sub 1000 iar un super sayan 1 are puterea de peste 120.000.000 (bazat pe faptul ca era egal cu freeza)
Transformarea SSJ este un multiplicator, nu este un nivel de putere. Un ssj poate sa aibe un power level si de cateva mii...

#71
Goenitz

Goenitz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.08.2007
Pai tocmai asta era combinatia  perfecta  jumatate om jumatate sayan pentru a fi si mai puternic  .  Asta le-a permis transformarea in ssj  la varsta frageda .

#72
cmpunk94

cmpunk94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.06.2012
http://fandbz.3x.ro a reinviat din cenusa! Cea mai mare comunitate Dragonball din Romania este iar deschisa si va asteapta!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate