Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Dragon Ball Z

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#37
Raperu`

Raperu`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.08.2007
Si eu imi amintesc cand veneam de la scoala si ma uitam pe tvr1 la Dragon ball (nu suport traducerea in romana) , sau cand ma uitam pe rtl2 si nu intelegeam nimica :deadtongue:
Am vazut toate episoadele unele de 2 ori si sunt curios daca pot sa le cumpar (pe cele originale) undeva din bucuresti daca stie cineva vreun loc :worthy:
Si am auzit ca in 2009 va aparea un film cu Dragon ball  :roflmaofast:

#38
Transsive

Transsive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 19.10.2007
Eu le-am vazut pe rtl2 si intelegeam totul :D

Acum le-am luat in japoneza... va fi mai complicat.

#39
Raperu`

Raperu`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.08.2007
Inseamna ca stii germana :P , apropo GT a fost un dezastru .... pacat . Z era o serie frumoasa dar de cand a crescut Gohan totul s-a cam exagerat si a fost aiurea :(

#40
silviussj5

silviussj5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.12.2008
Dragon Ball  :VOI VA GANDITI La db af cand nu au fost date la tv nici gt. daca vreti sa vedeti toate episoadele in db/z/gt intrati pe http://www.idragonball.com/ si cine vrea sa vada niste caractere din db-me-2009  sa intre pe http://www.220.ro/jo...ilviu_Ssj5.html . e facut de mine iar care vrea sa afle mai multe sa ia id meu: silviu_ssj5 .si ia uitati ce dragon ball af facut de fani http://revver.com/vi...l-af-episode-1/

#41
tavi1985

tavi1985

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 11.07.2008
care aveti dragonball prima serie datimi si mie pe pm ca nu stiu de unde sa iau
torente am gasit decat niste prapadite cu 15 kb/s
torente mai bune am gasit la dragonball z

#42
danutz1012

danutz1012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.07.2008

View Posttavi1985, on Jan 29 2009, 17:53, said:

care aveti dragonball prima serie datimi si mie pe pm ca nu stiu de unde sa iau
torente am gasit decat niste prapadite cu 15 kb/s
torente mai bune am gasit la dragonball z
http://www.watch-dragonball.com/
http://www.watch-dragonball.com/
aici este cel mai bun site de vizionare dbz.... toata seria ;)

#43
haitodo

haitodo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.02.2009
dbz o legenda, nimic nu se poate compara cu el. Fan dbz `till i die.





but, recomand cu caldura Naruto. Aparent pare un anime de pusti tampiti care n-au ce face. [din exterior]
dar daca ajungi sa te uiti la cateva episoade, in curand vei observa ca ai devenit un maniac si nu te mai poti abtine, te uiti si nu te poti opri. E pur si simplu construit foarte bine anime-ul. Am observat in sondaje ca majoritatea fanilor au intre 20-25 de ani. Have fun. Ce are in plus fata de dbz? In asta mor si personaje pozitive, iar daca mor..they stay dead! :D


PS: si da, din 2000 incoace, cand se gandeste cineva sa faca un anime de actiune, mai intai ia bazele din db/dbz. :D

Edited by haitodo, 17 February 2009 - 05:18.


#44
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
A fost primul anime vazut. Nu e de o calitate prea buna (povestea si actiunea sunt de nota 8-9, desi se regaseste si in alte anime-uri o tema asemanatoare; gradul de violenta e cam ridicat, ceea ce ii scade din valoare). Si eu veneam de la scoala si ma uitam la el :lol:, dar nu l-au difuzat tot.

EDIT: lasati-ma cu Naruto... nu vad de ce e asa mare valva in jurul lui. E un anime mediocru, nu aduce nimic nou, e repetativ si destul de tampit in ceea ce priveste personajele...

Edited by 0, 17 February 2009 - 21:49.


#45
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008

View PostIknowSATAN, on Jul 29 2007, 09:41, said:

Dragon Ball Z este un anime foarte bun, imi amintesc ca aveam 8 ani veneam de la scoala si stiam exact ora la care incepea pe TVR 1 parca ... incepea pe la 2, nu mai stiu a fost acum mult timp, si parintii imi spuneau sa dorm , dar eu deskideam tv-ul si ma uitam la serial, am vazut cred ca toate episoadele, dar nu mai stiu nimic acum despre ele. Voi ce parere aveti despre dbz? ^_^

on-topic-Imi pare rau dar ai gresit serialul ;) din cate vad tu vorbesti de db  nu de dbz!deoarece dbz a fost difuzat in jurul orei 6 dupa amiaza si doar in ultima luna a fost difuzat pe la 9:30 de dimineata,db era difuzat pe la 2 si 15 minute daca nu ma insel?!!?!si era trasmis de tvr2 prin ani 1997-2001.
off-topic naruto este o porcarie,o copie nereusita duba db <_< nu stiu de ce 90% din fani considera ca naruto este mai bun ca dbz???!!!!cred ca din cauza varstei foarte mici a copiilor care urmaresc naruto nu au reusit sa urmareasca si son goku pentru ca erau prea mici ca sa simta trairile personajelor dbz.

Edited by k-1, 24 February 2009 - 03:09.


#46
PReYMOde

PReYMOde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 11.01.2008
dupa db dbz si dbgt mai urmeaza un db?
stiu ca se lucreaza la dragon ball kai dar asta e un remake la dbz
si o sa aiba doar 100 de episoade...imbunatatite :rolleyes:

Edited by PReYMOde, 24 April 2009 - 19:40.


#47
colacola

colacola

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.01.2009
Frankly speaking,I don't think it is successful commercial movie

#48
Stanlyk

Stanlyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2009
Un fan club dbz s-a deschis !!!
http://fandbz.3x.ro
Aici gasiti si toate episoadele db, dbz si dbgt cu subtitrare in romana !!!

#49
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008

View PostStanlyk, on 6th February 2010, 10:44, said:

Un fan club dbz s-a deschis !!!
http://fandbz.3x.ro
Aici gasiti si toate episoadele db, dbz si dbgt cu subtitrare in romana !!!
Felicitări pentru site!

#50
Stanlyk

Stanlyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2009
ms :)

#51
raduupri

raduupri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 18.01.2009

View PostStanlyk, on 6th February 2010, 10:44, said:

Un fan club dbz s-a deschis !!!
http://fandbz.3x.ro
Aici gasiti si toate episoadele db, dbz si dbgt cu subtitrare in romana !!!
Multumesc mult!  :coolspeak:

#52
JSKTelevision

JSKTelevision

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.02.2010

View PostRaperu`, on 14th September 2008, 11:19, said:

apropo GT a fost un dezastru .... pacat .

GT-ul este făcut de o televiziune japoneză, nu știu exact numele, dar în orice caz nu e făcut de același Akira Toriyama care a conceput DB și DBZ. De-aia a fost diferit - și da, sunt de acord, mai slab.

View PostRaperu`, on 14th September 2008, 11:19, said:

Z era o serie frumoasa dar de cand a crescut Gohan totul s-a cam exagerat si a fost aiurea :(

N-aș zice, a fost interesant spre final, chiar dacă și-a mai pierdut din farmecul clasic. Gohan ar fi putut fi poate cel mai puternic personaj din poveste, dar Toriyama a avut grijă să păstreze balanța echilibrată.

#53
Becoming

Becoming

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 21.09.2009
Se zice ca o sa apara o noua serie ?
este adevarat sau doar povesti ?

#54
Gokussj4fan

Gokussj4fan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.07.2010

View PostBecoming, on 6th April 2010, 18:57, said:

Se zice ca o sa apara o noua serie ?
este adevarat sau doar povesti ?

Povesti. FuNimation si Toei Animation au declarat ca nu se mai gandesc la o noua serie Dragon Ball.
GT este ultima serie. Dragon Ball AF este facut de fani si nu este real. Adica nimic din el nu se intampla in original.
Akira Toriyama nu am mai putut pastra "magia" din celelalte doua serii (Dragon Ball si Dragon Ball Z) asa ca GT a avut doar
64 de episoade. Asteptam pana ii vine inspiratia. Poate avem noroc si mai apare o serie noua. Dar din 97' de cand a fost lansata seria Dragon Ball GT nu cred ca se mai gandeste careva sa faca alta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate