Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Dragon Ball Z

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#73
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,077
  • Înscris: 22.06.2004
le gasiti pe toate pe vplay

Edited by conu71, 29 June 2012 - 07:52.


#74
NightRiderZ

NightRiderZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.07.2012
Comunitatea de fani Dragon Ball Z renascuta. De data asta cu un domeniu .ro http://dragonball-z.ro
Va asteptam pe toti.

#75
gabriel1121

gabriel1121

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.07.2012
Salut (incercati sa nu radeti de presupunerea mea),de mic copil am avut multe fantezii cu fundurile femeilor....asa ca pentru o perioada am crezut ca e din nastere,dar acum 2 zile cand am gasit serialele Dragon ball (la care ma uitam de mic copil) am observat  scene in care maestru Roshi(sau cum il cheama),care e disperat dupa femei, pipaie femeile pe fund,se furiseaza in baie ca sa se uite la.... etc.Si mam gandit ca de acolo au eu nebuniile mele.Acum ,puteti sami spuneti daca vi sa intamplat si voua,sau sunt doar eu un caz nefericit.
PS:nu mai raspundeti daca aveti de gand sa faceti misto:)

#76
aditzuuuuu

aditzuuuuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.08.2012

View Postkrnl, on 10th June 2012, 17:58, said:

si mi s-a parut prea exagerat ca aia la 7-8 ani ajung ssj3, lucru pe care nici macar vegeta nu l-a reusit. asta sa nu mai zic ca son goku in primele episoade avea puterea sub 1000 iar un super sayan 1 are puterea de peste 120.000.000 (bazat pe faptul ca era egal cu freeza)


om+super saian rezulta copii mult mai puternici
gohan a evoluat si el greu in super sayan

ceilalti copii ai lui vegeta si goku au fost conceputi cand tatii lor erau deja supersayani.plus ca ei i-au avut ca mentori tot pe ei.

#77
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Pe un site http://dragonball-z....c.php?3961.last se pregatesc concursuri de fan fic si fan art. Premiile vor fi masura !!!

Edited by SucreBolivar88, 06 December 2012 - 00:14.


#78
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Castigatorul primeste toata colectia de db, z, gt, este concurs de fan art http://dragonball-z....opic.php?3987.0 , si fan fic  http://dragonball-z....opic.php?3985.0 , vor fi premiate si cele mai bune posturi

#79
stefan_cryss

stefan_cryss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.04.2014
dragon ball gt cu sunet in japoneza unde gasesc? dati un mesaj pe [email protected]

#80
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

View PostSucreBolivar88, on 06 decembrie 2012 - 21:08, said:

Castigatorul primeste toata colectia de db, z, gt, este concurs de fan art http://dragonball-z....opic.php?3987.0 , si fan fic  http://dragonball-z....opic.php?3985.0 , vor fi premiate si cele mai bune posturi
Pana la urma ti-a picat adresa...

#81
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012

View PostMos-Nicolae, on 17 aprilie 2014 - 08:41, said:

Pana la urma ti-a picat adresa...

Asta a fost de mult, deja ii mort sietu. Da tot ii bine ca acum cativa ani buni am facut rost de toata colectia dbz/gt oricum acolo pe siete nu prea mereau episoadele :)

#82
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
a inceput o noua serie Dragon Ball super  in fiecare  duminica apare un episod nou :) povestea are la origine  cele doua noi filme unde apare zeul distrugerii

#83
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Tocmai ce am vazut si ep 002 din DB Super , nu s-a intamplat mare lucru.Dar din cate vad actiunea se petrece inaintea evenimentelor din Battle of Gods.Pare a fi mai apropiat ca stil de filmele recente , nu mi-a amintit de DBZ , iar asta nu e neaparat un lucru bun.Ramane de vazut, oricum e prea devreme sa ne dam cu parerea, sa vedem cum e dupa ce incepe actiunea.

Edited by Dany noob, 12 July 2015 - 08:44.


#84
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012

View PostDany noob, on 12 iulie 2015 - 08:41, said:

Tocmai ce am vazut si ep 002 din DB Super , nu s-a intamplat mare lucru.Dar din cate vad actiunea se petrece inaintea evenimentelor din Battle of Gods.Pare a fi mai apropiat ca stil de filmele recente , nu mi-a amintit de DBZ , iar asta nu e neaparat un lucru bun.Ramane de vazut, oricum e prea devreme sa ne dam cu parerea, sa vedem cum e dupa ce incepe actiunea.
probabil serialul este legat de  o manga si trebuie sa bage inca o gramada de filere pentru a lasa povestea din manga sa evolueze.

#85
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View PostDany noob, on 12 iulie 2015 - 08:41, said:

Tocmai ce am vazut si ep 002 din DB Super , nu s-a intamplat mare lucru.Dar din cate vad actiunea se petrece inaintea evenimentelor din Battle of Gods.Pare a fi mai apropiat ca stil de filmele recente , nu mi-a amintit de DBZ , iar asta nu e neaparat un lucru bun.Ramane de vazut, oricum e prea devreme sa ne dam cu parerea, sa vedem cum e dupa ce incepe actiunea.
Mie mi-au placut ambele episoade , imi place intro-ul care parca e mai matur , in rest au incercat sa retina stilul vechi al show-ului cu glume puerile , unele destul de bune de altfel , insa ce ma deranjeaza pe mine este stilul animatiei care e la fel de vechi si parca nu se mai potriveste anului 2015 , in special in cazul personajelor feminine : ochii mi se par doar o elipsa taiata de o linie , un design absolut banal pe care si un copil il poate face .
Spoiler
In rest pare ca pregatesc destul de bine povestea .

#86
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
A incercat cineva sa vada si alte animeuri mult mai bune in gen inuyasha ? M-am plictisit de goku

#87
Arentan1

Arentan1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,678
  • Înscris: 29.07.2015
suntem la episodul 10 si de abia acuma incepe batalia adevarata intre Berus si Goku, baga multe filere cu Pilaf si banda :) probabil merge paralel si manga si le trebuie timp, pana acuma mia placut  si Vegeta la atins un pic pe Berus cu ssj 2 ala super powerupat :) sunt curios de cum va curge firul povestii  este mai greu cu steptatul asta

#88
Arentan1

Arentan1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,678
  • Înscris: 29.07.2015
noah cred ca episodul urmator va fi batalia decisiva  intre Berus si Goku pana acuma doar sau incalzit :)

#89
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Nota 4/10 pana acum cu indulgenta.

#90
Arentan1

Arentan1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,678
  • Înscris: 29.07.2015

View Post_-AppleS-_, on 21 octombrie 2015 - 16:49, said:

Nota 4/10 pana acum cu indulgenta.
pare o ciorba tare reincalzita :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate