Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Dragon Ball Z

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#19
Mariusxzoner

Mariusxzoner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 01.06.2007
Eu nu cred pana nu vad cu ochii mei :D .

#20
alamaimic

alamaimic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 01.04.2007
Pe cine il intereseaza sa vada episoade Dragon Ball, Dragon Ball Z sau Dragon Ball GT ( the most fuckest thing ive ever seen in my life, imi place sa ma gandesc ca nici nu exista GTu sau ca este alt serial), le poate viziona pe watchdragonball.blogspot.com.  Unele episoade au fost sterse dar le puteti gasi pe www.dailymotion.com scrieti in felul urmator : DBZ 135, sau DBZ 001 sau DB 005. In fine inca ceva: ptr cei care nu au vazut GTu recomand cu caldura nici macar sa nu se gandeasca sa se uite la porcaria aia. DB shi DBZ e o legenda. Vizionare placuta sper ca v-am fost de ajutor.

Edited by alamaimic, 16 October 2007 - 14:43.


#21
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

View PostMariusxzoner, on Sep 26 2007, 22:15, said:

Eu nu cred pana nu vad cu ochii mei :D .

Uite ia si citeste http://www.myfavorit...ragonBallAF.htm !!!

#22
bibigzy

bibigzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.05.2007
Nu stiti de unde pot downloada si eu sau pe ce site pot viziona dbz movie 13(caut un site de pe care se poate download cu o viteza accceptabila)

#23
Transsive

Transsive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 19.10.2007
Visul meu este sa gasesc niste encoduri h264 in japoneza, needitate si cu subtitrari in engleza... I guy can dream...

Cel mai mult vreau sa revad dragonball (153ep). Z devenea cam plictisitor pe Namek...

Cel mai mult le-am vazut in germana pe rtl2... oh ce vremuri. In romana era o bataie de joc... dub cu 1 sau 2 voci pentru toata lumea...

#24
Mariusxzoner

Mariusxzoner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 01.06.2007

View Posteddie91tm, on Oct 16 2007, 21:02, said:


lol...aia e o tampenie, o poveste inventata de niste fani.
Nu o sa existe nici un DB AF ;) .

#25
Senpai

Senpai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 27.10.2006
in za name of christ , nu si aici !  bah, deci is satul de copilashi puerili care vin si incep sa bata campii cu dbaf ! am inchis sute de topicuri de gen pe anime-club si anime-mania in ultimii 4 ani de mi-au iesit peri albi.
DECI :  dbaf e un proiect fan made. si e doar manga , in nici un caz animatie !  de ce ?  pt ca funimation s-a jurat ca nu mai face nimic legat de db. de ce ?  pt ca dupa ce l-au inlaturat pe akira toriyama din proiectul dbgt aproape s-au falimentat. gtu` fiind un rebut total. iar atata timp cat funimation detine drepturile de autor  nimeni nu are voie sa face ceva.
singura dovada clara a existentei aceste manga fan made e asta :

No, fara prea multe comentarii, va las pe voi sa va dati cu parerea:

DBAF ch01

DBAF ch02

DBAF ch03

si sincer, inafara de story-ul ce e cam slabut dupa parerea mea, lineart-ul arata de parca ar fi facut chiar de Toriyama insusi.
DBAF =  FAN MADE MANGA ! !!!  nimic mai mult !

#26
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
in momentul in care o sa inteleg de ce niste oameni in toata firea se holbeaza la prostimpeniile alea japoneje o sa pot muri linistit

#27
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Dbz..Serialul meu preferat din copilarie :inlove:

#28
ady_muzik

ady_muzik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.03.2008
yeahhh mah :coolspeak: :worthy:  ...realy great dragonball z...era naspa k pe tvr1 dadeau numa vreo 15 min.pe zi...fani dbz da-ti un add la ady_muzik pt.discutii :OK:

Attached Files



#29
rock_on

rock_on

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.02.2008
intr-adevar frumoase desenele... in fiecare zi ma uitam la ele pe TVR 1,la ora 5 parca..iar pe urma la un serial :D
pacat k acum nu mai sunt..

#30
Johnny89sv

Johnny89sv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 25.12.2007
Poate cea mai tare desene care am urmarit-o...ma dispera cand arata reclama la DBZ pe Cartoon Network si nu o dadeau la noi

#31
madaboss

madaboss

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.10.2007
Cine are Dragon ball si Dragon Ball Z, de calitate buna(nu TVrip sper)(fiecare episod sa aiba marimea intre 170-200 MB), seriile complete(toate episoadele de la fiecare serie), il rog sa le faca torrent sau sa le puna pe vreo adresa si sa-mi dea si mie adresa prin PM, sa sa ne spuna de unde le-a luat. Din pacate nu am decat Dragon Ball GT toata seria de calitate inalta si fara subtitrare.
Multumesc

Cu siguranta desenele copilariei mele pe care nu le voi uita niciodata.

#32
maritim

maritim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 22.12.2007
Daaaaa :D Era super, ma uitam in fiecare zi aproape  :rolleyes: , dar n-am reusit sa vad toata seria, mi-a scazut interesul atunci cand Goku sa facut mai mare si au inceput sa apara personaje noi ca si Vegeta . :D
Mentionez ca eu am vazut ( si mi-a placut la nebunie ) numai inceputul seriei, cand Goku era micutz si concura mai multi ani la rand intr-un campionat de lupte martiale :D , si mai era inca ceva, o organizatie criminala ( ceva cu "rosu" avea numele ) care aduna Dragon Ball-urile, iar Goku le incurca mereu planurile si le lua de la ei. Fazele in care el se transofrma in maimuta mare erau si ele interesante  :rolleyes: . Mi-ar placea daca s-ar putea sa revad aceste episoade :D .

Attached Files


Edited by maritim, 26 April 2008 - 14:09.


#33
madaboss

madaboss

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.10.2007
Exista vreun patch cu Dragon Ball AF pentru ESF, la fel ca ECX sau evolution x, ca pe youtube vazui un video din ESF 123 cu un patch AF in care goku se transforma cu parul albastru lung, apoi rosu lung

Edited by madaboss, 26 April 2008 - 15:10.


#34
crysthesnake

crysthesnake

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.11.2007
Cine vrea sa Download toate seriile DB, DBZ si DBGT si cu calitate excelenta, sa incerce pe WWW.MAJINARENA.COM
cel mai bun site de anime !

#35
murasaki41

murasaki41

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.06.2008
fara putina agitatie nu cred k se poate intampla ceva....asa k am facut o petitie pt.difuzarea dragonball z pe animax sau pe alte 2 posturi concurente.Asa k pls.semnati petitia si da-ti si in lista voastra de mess link-ul petitiei pentru adunarea a cat mai multor semnaturi           http://www.petitieon....ro/petitie/dra … 11041.html

#36
luci3fsc

luci3fsc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.06.2008
Cele mai tari desene animate cu actiune,si au fost primii cu o astfel de idee intr-un desen animat daca nu ma insel FOARTE TARE ,pacat ca nu se mai difuzeaza si au fost si alte serii pe programe tv straine :( pe care nu le-am vazut  :(

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate