Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

(reli) Casele mele din Glina (beneficiar - reli & co.)

- - - - -
  • Please log in to reply
1081 replies to this topic

#1027
MirelaLucia

MirelaLucia

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 11.01.2007
nu vreti sa discutati de lucruri mai placute? :) numai cand citesc ce spuneti se urca parul in cap. reli, mai bine baga o poza ceva cu primavara la tine in cartier

#1028
reli

reli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 18.07.2003
Pai e cam neplacut da' e bine sa stie lumea, mai ales ca mai toti isi iau cate un caine prin curte - e important sa se faca periodic dezinsectia asta.

Insa, ca sa va binedispun, promit ca o sa pun intr-una din zilele astea poze noi cu casa (si cu cainii, sa vedeti si voi ce animala s-a facut Misha - care apropo, sare gardul dupa bunul ei plac si se plimba prin cartier).

#1029
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007

 reli, on 13th April 2010, 14:49, said:

Pentru ca parazitul sa transmita babesioza are nevoie sa se hraneasca cel putin 24 de ore, din cate am citit. Asa ca o verificare zilnica scade sansele de imbolnavire, chiar daca capusa este infipta. Cristi, da si tu cu solutie prin curte daca ai asa multe capuse. Sau cainii stau pe afara?
Cainii stau pe afara, doar unul e in curte permanent. Nu cred chestia cu 24 ore..
Oricum..da, sa trecem la altele :), asteptam poze

#1030
reli

reli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 18.07.2003
Asa... poze. Sunt facute cu telefonul si sunt cam distorsionate, da' intelegeti voi ce si cum.

Attached Files



#1031
hanako

hanako

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 29.12.2006
Reli, incepe sa arate din ce in ce mai bine. Iar florile arata demential, chiar si cu casa neterminata iti dau senzatia de ... acasa. Am gasit in sfarsit o echipa serioasa pentru exterior, cand vei dori o recomandare ti-o pot face.

#1032
MirelaLucia

MirelaLucia

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 11.01.2007
hanako: si pe mine m-ar interesa o recomandare in acest sens.

reli: foarte frumoase imaginile cu iarba, catelusa si cu florile. Sunt de la casuta alor tai, nu?.

Polistirenul l-ati pus voi singuri? pana sus? si gletul peste polistiren tot voi l-ati dat?

#1033
reli

reli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 18.07.2003
Hai sa va zic care este incununarea povestii mele de "succes". Instanta a hotarat ca cererea mea e neintemeiata, bazandu-se pe faptul ca nu am notificat in scris constructorul ca nu si-a indeplinit obligatiile si ca am continuat lucrarile cu altcineva - iar prin asta eu practic as fi recunoscut ca prestatia constructorului corespunde pretului platit de mine. Asta in conditiile in care constructorul a recunoscut ca nu a terminat lucrarile prevazute in contract.

Traiasca "justitia" din Romania, mama ei de tara! :thumbdown:

#1034
reluportocaliu

reluportocaliu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 13.04.2009
Tu vorbesti serios???

Nu mai retin exact detaliile, dar l-a scos pe ala ca are dreptate??!!!
Nu-mi vine sa cred!

Nu se poate face recurs?

#1035
reli

reli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 18.07.2003
Din pacate vorbesc serios, nu as glumi cu asa ceva. Da, in Romania hotii au castig de cauza.

Se poate face recurs si asta am sa fac, dar mi-am pierdut increderea in sistemul juridic. Orice ai face, nu poti castiga. Decat daca esti hot sau smecher, pentru ca atunci legea te apara. Sau daca nu, "ungi" pe unde trebuie si se rezolva.

Ce lectie invatam din asta? E OK sa tragi tepe, sa furi, sa inseli, sa minti si sa profiti de altii - nu o sa patesti absolut nimic! Cand mi-a zis constructorul asta acum 3 ani, am zis ca abereaza. Se pare insa ca stia el ce stia.

#1036
forumeanu

forumeanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 20.12.2004
majoritatea problemelor din tara asta s-ar rezolva cu un sistem judiciar bine pus la punct.

#1037
portocaliul

portocaliul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 972
  • Înscris: 01.12.2008
Din pacate ti-ai cam luat-o cu dreptatea-n mana, de partea ta.
Si justificarea e corecta, chiar daca suna aiurea. Avand o relatie contractuala, intre 2 parti, constructorul trebuia notificat cum scrie la carte. Daca nu ai facut-o, e nasol!
Sorry!
Daca te ajuta cu ceva, sa stii ca Doamne-Doamne e sus si le cam vede!

#1038
Rocknroll

Rocknroll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,785
  • Înscris: 16.12.2006

 portocaliul, on 21st October 2010, 18:00, said:

.......................
Daca te ajuta cu ceva, sa stii ca Doamne-Doamne e sus si le cam vede!

Nu prea poti sa lasi totul in grija... Domnului. Din cate ne putem da seama, este extrem de ocupat...

#1039
casa_din_vis

casa_din_vis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 21.07.2010
Din pacate portocaliul are dreptate....la prima faza... :confuzzled:

#1040
reli

reli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 18.07.2003
mda, ar fi fost frumos sa-mi spuna si mie cineva ce e "obligatoriu" la  momentul respectiv...

#1041
ROMBI

ROMBI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.02.2008
Buna . te intrebam cu mult timp in urma pe unde ai casa. tot pe langa tine si-a facut si fratele meu casa. nu sunt sigura ,dar cred ca in este in fata casei albe fara acoperis , care se vede in a 5 poza de la tine. casa fratelui meu este tot alba si tot patratoasa. poti s-o vezi pe jurnalul meu, am pus poze. chiar azi am fost acolo si ma uitam dupa case si ma gandeam la tine. spor in continuare.

#1042
reli

reli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 18.07.2003
Buna Rombi, stiu casa fratelui tau. A mea este exact in fata "viitoarelor" terenuri de tenis (sau mai degraba a viitorului teren viran din cartier  :coolspeak: )

#1043
ROMBI

ROMBI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.02.2008

 reli, on 25th October 2010, 17:52, said:

Buna Rombi, stiu casa fratelui tau. A mea este exact in fata "viitoarelor" terenuri de tenis (sau mai degraba a viitorului teren viran din cartier  :coolspeak: )
oricum zona , personal imi place foarte mult. cel putin deocamdata e liiiiiniste si asta imi placela nebunie. daca auzi o zuza tipand sa stii ca-i cumnata-mea  :thumbup:

#1044
reli

reli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 18.07.2003
Da, partea asta e mai mult sau mai putin placuta - in sensul ca imi place linistea, dar intimitatea in curte este absolut 0 - daca vorbesc la telefon ma stie si vecinul de la capatul strazii  :w00t:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate