Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 

Alarma DSC

- - - - -
  • Please log in to reply
338 replies to this topic

#73
sergionel

sergionel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 29.03.2005
la sectiunea 301 asa era initial:DFFFFFFFFFFFFFF. asa am vazut la explicatie la 301 in manual de instalare, din cauza asta am pus D , apoi telefon, apoi numai FFFFF.
am sters eroarea de comunicatie prin scoatere acumulator si decuplare 220v. eroarea am vazut ca apare daca suna pe telefon si nu ii raspunzi.daca ii raspunzi si tastezi, ceva. nu stiu exact ce , le-am apasat pe rind de la 1...9,*#,o, nu  a mai aparut eroare de comunicatie.dar in schimb, daca e pus sa sune de 2 ori pe telefon, chiar daca raspund prima data si apas toate tastele tot mai suna si a2a oara. asa e normal?
azi dimineata  m-a sunat de 2 ori, iar cind am ajuns acasa scria  la alarmare ca s-a declansat in timp ce era armata de un senzor:" hol parter." ciudat, nu stiu de ce!poate ca am lasat un geam de la baie deschis si s-o fi facut curent... nu imi dau seama.
am mai facut citeva probe cu armare din casa, apoi declansare pe un senzor oarecare, il raporteaza ok.

#74
mateus13

mateus13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 23.02.2014
E normal sa sune de 2 ori daca asa ai programat. Ajunge sa apesi oricare tasta numerica ptr. comfirmare

#75
sergionel

sergionel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 29.03.2005
multumesc la toti care  au postat, in special lui mateus13.o las asa sa vad ce nebunii mai face.

stima,

sergiu

#76
techno7lines

techno7lines

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 24.08.2014
eu sunt din Bucuresti si va pot rezolva cu orice tip de alarma,programare si conectare.La cablare ..imi trebuie cineva de ajutor.

....alarme profesionale,...nu tot ce se vinde in Dragonul Rosu!

#77
pasarel6969

pasarel6969

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.12.2009
Buna si scuze ca postez aici sunt nou pe forum

Am instalat de vreo 3 ani o alarma DSC PC 1832 cu senzori de miscare wireless si comunicator GSM si am o problema si anume cine se ocupa de alarma anual nu mai e de gasit. Noroc ca am telecomenzi la alarma pentru ca , nici codul nu mai merge .

Ma poate ajuta cineva daca nu stiu coduri master sau alte dracii sau cum sa setez alte nr de telefon la care sa sune ce as putea sa fac ?sau cum sa fac ?

Multumesc anticipat

#78
mateus13

mateus13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 23.02.2014
Se poate reseta unitatea de alarma la codurile de fabrica.

#79
pasarel6969

pasarel6969

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.12.2009

View Postmateus13, on 06 ianuarie 2015 - 17:02, said:

Se poate reseta unitatea de alarma la codurile de fabrica.

Multumesc dar nu am codurile defapt nu am nimic de la ea ma refer la coduri si documente .
Am o sansa sa pot singur sa ma descurc adica sa o resetez
Precizez ca sunt din Bucuresti
Poate stie cineva pe cineva care se ocupa de asa ceva

#80
mateus13

mateus13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 23.02.2014
Nu e greu sa o resetezi, dar dupa reset e o problema reprogramarea mai ales pe linia telefonica si ptr.
zona de activare din telecomanda. Eventual incearca daca n-a ramas codul installer cel de fabrica. Cu el
poti schimba si codul master.
Tasteaza combinatia de taste [#][*][8][5][5][5][5] si vezi daca tastatura beep-aie sau scoate un sunet de reject.
Apoi tasteaza [#][#] si spunemi cum s-a comportat.

Edited by mateus13, 06 January 2015 - 17:15.


#81
techno7lines

techno7lines

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 24.08.2014
Se poate reseta,dar cine o programeaza din nou?Tu,desigur dar trebuie sa citesti,,un pic mai mult,,nimic nu e imposibil.

#82
techno7lines

techno7lines

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 24.08.2014
Pentru resetare este obligatoriu ca alarma sa fie in starea ,,DEZARMAT,,

Nu mai inteleg nimic!Cui trebuie sa-i raspund?Lui pasarel sau lui Mateus?Puneti intrebari concrete.Cu ce vreti sa va ajut?Sa va rezolv alarma,se poate dar nu prin mail.Sa va invat,e posibil dar trebuie sa cititi macar o data manualul de instalare,apoi sa ma intrebati ce nu ati inteles.Altfel,sa inveti sa programezi o alarma ,prin mail,cred ca se va pierde prea mult timp.Nici eu nu am atata timp sa fac asta.Va astept cu intrebarile voastre,punctuale.

#83
mateus13

mateus13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 23.02.2014

View Posttechno7lines, on 06 ianuarie 2015 - 18:10, said:

Pentru resetare este obligatoriu ca alarma sa fie in starea ,,DEZARMAT,,

Nu mai inteleg nimic!Cui trebuie sa-i raspund?Lui pasarel sau lui Mateus?Puneti intrebari concrete.Cu ce vreti sa va ajut?Sa va rezolv alarma,se poate dar nu prin mail.Sa va invat,e posibil dar trebuie sa cititi macar o data manualul de instalare,apoi sa ma intrebati ce nu ati inteles.Altfel,sa inveti sa programezi o alarma ,prin mail,cred ca se va pierde prea mult timp.Nici eu nu am atata timp sa fac asta.Va astept cu intrebarile voastre,punctuale.

Ti-am cerut eu vreo explicatie, sau ajutor? Nu cred ca ma mai poti invata ceva, cel putin nu la DSC si Paradox.

#84
techno7lines

techno7lines

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 24.08.2014
Nu te supara Mateus stie tot,dar la mine pe mail-ul meu personal a aparut un comentariu de-al tau,care era adresat altcuiva:

mateus13 has just posted a reply to a topic that you have subscribed to titled "alarma dsc".
Nu e greu sa o resetezi, dar dupa reset e o problema reprogramarea mai ales pe linia telefonica si ptr.
zona de activare din telecomanda. Eventual incearca daca n-a ramas codul installer cel de fabrica. Cu el
poti schimba si codul master.
Tasteaza combinatia de taste [#][^][8][5][5][5][5] si vezi daca tastatura beep-aie sau scoate un sunet de reject.
Apoi tasteaza [#][#] si spunemi cum s-a comporta.
Asta fost tot,scuze daca te-am ofensat cumva!

#85
mateus13

mateus13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 23.02.2014
Ok, nici o problema.

#86
MisterCiubeica

MisterCiubeica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 07.01.2015
buna ziua vo rog sa ma ajutati sint incepator in domeniul sistemului de semnalizare dsc si am incercat de pe internet nsite metode de programare a tastaturii pc5500 si am blocato cum pot sa o dezblochez???????

Edited by MisterCiubeica, 07 January 2015 - 21:36.


#87
techno7lines

techno7lines

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 24.08.2014
Normal se deblocheaza singura in cel mult 15 minute.Eu cred ca nu ai blocat-o,cred ca nu ai pus corect codul de instalator.Da-mi mai multe detalii.

#88
MisterCiubeica

MisterCiubeica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 07.01.2015
Mie imi scrie pe tastatura defect keybus si imi scrie sa sun serviciu tehnic. cum sa procedez?

Baieti si mai am o asa intrebare care e ordinea corecta la cablarea  detectoarelor de misccare care culori se folosesc

#89
techno7lines

techno7lines

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 24.08.2014
Este posibil sa fi gresit conectarea tastaturii la centrala de alarma :trebuie sa verifici daca nu cumva ai inversat conexiunile de date ale tastaturii(yellow si green).
La detectorii de miscare vei folosi culoarea ALB pentru MINUS si culoarea ROSU pentru PLUS.In rest ,culorile pot fi la alegere.

#90
MisterCiubeica

MisterCiubeica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 07.01.2015
Multumesc sa primit. Nu era bine fixat cablu. Dar cum pot sa  programez detectoarele pe tastatura? Sau sa programez zonele?

Stiti vreau sa va rog sa ma ajutati cum sa setez ora pe tastatura si cum so salvez ca de fiecare data dupa ce sting tasta imi dispare ora si trebu so setez din nou.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate