Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 

Tramvai in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
251 replies to this topic

#109
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

View PostCarrman, on 20th May 2011, 10:12, said:

iczagt aia pe care o ai tu cu tramvaiele din bucuresti!

pai mergi si protesteaza

View Postsfantu.dracu, on 20th May 2011, 10:24, said:

Să-nțeleg că în Londra nu se urcă femeile cu pruncii și cărucioarele în autobuz? Sau în metrou?
Nenea voposhere, da' ăia care-s tintuiți în cărucioare cu rotile... cât loc ocupă în otobuz/tramvai?

daca citeai sau faceai un efort de neuroni observai ca tocmai asta e problema in londra spre exemplu... prea multi cu carucioarele si cu boracii in autobuze si in alte mijloace de transport

si cand te uiti la mamele alea cat de nesimtite si oribile sunt... se asteapta sa se dea lumea la o parte in un autobuz PLIN doar ca sa i faca ei loc cu boracul...

#110
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
da, si sunt atat de nenorocite, incat urca cu caruciorul la etaj...

#111
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

View PostCarrman, on 20th May 2011, 22:32, said:

da, si sunt atat de nenorocite, incat urca cu caruciorul la etaj...

bine ma desteptul.... iti doresc sa mergi in 32 si 41 cu o grasa din aia nesimtita si needucata care se urca cu ditamai caruciorul de 2 locuri , te impinge si se uita urat la tine sa i faci loc... si dupa ce ocupa 50 de locuri cu curul ala al ei mare sa inceapa sa i planga si copilul asa... si sa urle pana iti sparge timpanele. toate astea sa se intample cand e cea mai aglomerata parte a zilei...


sa te vad atunci... ca dai cu gura ca un papagal... dar doar dai cu gura pentru ca nu stii despre ce vb... pentru ca nu ai patit o niciodata...


sa te vad atunci... cand tramvaiul se zgaltaie din toare incheieturile... cersetorii se milogesc sa le dai bani... si copilul lu aia urla ca un descreierat fara nici un motiv.. sa te vad atunci ce parere mai ai...

#112
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

View Postvoposphere, on 20th May 2011, 23:41, said:

sa te vad atunci... cand tramvaiul se zgaltaie din toare incheieturile... cersetorii se milogesc sa le dai bani... si copilul lu aia urla ca un descreierat fara nici un motiv.. sa te vad atunci ce parere mai ai...
de la Obor pana la Sf. Gheorghe, un "aurolac" a recitat Luceafarul (toate cele 98strofe).
tu esti in stare?


PS: nici 21, nici 32, nu sunt supraetajate...

#113
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

View PostCarrman, on 20th May 2011, 22:46, said:

de la Obor pana la Sf. Gheorghe, un "aurolac" a recitat Luceafarul (toate cele 98strofe).
tu esti in stare?


PS: nici 21, nici 32, nu sunt supraetajate...

ce rahat legatura are etajatul ca nu inteleg...?

crezi ca aia cu caruciorul merg la etaj? cand e aglomerat etajul e plin... si tu intrii jos... si stai in picioare... si vaca vine cu caruciorul jos...

PS: tu poti sa reciti luceafarul? toate cele 98 de strofe?

ce prostie de replica mai e si asta? ce legatura are una cu alta.... ai ceva logic si rational de spus? sau o dai in diverse doar de dragul flame? ceva la obiect?

#114
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
" a fost odata ca-n povesti,/
a fost pe raul congo,/
de neam mare, imparatesc,
fetita lui mubongo./
si era una prin copaci/
si mandra-n toate cele,/
precum maimura lunga-n craci/
si neagra la masele."

#115
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Fara 32/23/8, toata Rahova ar fi paralizata. De la Alexandria pana la Unirea se face max. o jumatate de ora.

View Postvoposphere, on 20th May 2011, 23:41, said:

bine ma desteptul.... iti doresc sa mergi in 32 si 41 cu o grasa din aia nesimtita si needucata care se urca cu ditamai caruciorul de 2 locuri , te impinge si se uita urat la tine sa i faci loc... si dupa ce ocupa 50 de locuri cu curul ala al ei mare sa inceapa sa i planga si copilul asa... si sa urle pana iti sparge timpanele. toate astea sa se intample cand e cea mai aglomerata parte a zilei...


sa te vad atunci... ca dai cu gura ca un papagal... dar doar dai cu gura pentru ca nu stii despre ce vb... pentru ca nu ai patit o niciodata...


sa te vad atunci... cand tramvaiul se zgaltaie din toare incheieturile... cersetorii se milogesc sa le dai bani... si copilul lu aia urla ca un descreierat fara nici un motiv.. sa te vad atunci ce parere mai ai...

Si crezi ca in autobuz sau metrou nu se intampla asta?

#116
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

View PostThomas-, on 20th May 2011, 23:00, said:

Fara 32/23/8, toata Rahova ar fi paralizata. De la Alexandria pana la Unirea se face max. o jumatate de ora.



Si crezi ca in autobuz sau metrou nu se intampla asta?

tocmai , se intampla peste tot... asta e problema... si culmea cand iti e lumea mai draga... atunci vine cu boracul sa si ceara drepturi... ar trebuii sa le dea jos din autobuz pe loc...

daca ar fi persoane cu handicap.. si sunt ,,,, nu e nici o problema... NU e decizia lor sa aiba un handicap... dar aia cu boracul nu e handicapata... sa mearga pe jos sau sa ia taxiul si sa nu mai incurce lumea...

ps:boracul cu caruciorul ocupa 4 locuri , insa sunt scutiti de la plata transportului

pic de bun simt nu mai exista... si daca se uita lumea urat la ele incep sa urle si sa faca scandal ca niste tiganci de la strehaia... sunt scarbit

View PostCarrman, on 20th May 2011, 22:55, said:

" a fost odata ca-n povesti,/
a fost pe raul congo,/
de neam mare, imparatesc,
fetita lui mubongo./
si era una prin copaci/
si mandra-n toate cele,/
precum maimura lunga-n craci/
si neagra la masele."

mai dai un copy paste si ma scarbesti si mai mult

mergi pe alte arii si vb offtopic acolo

#117
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
mosule, sa moara toti puradeii de indieni si pakistanezi, n-a fost copy-paste! si nici ctrl-c - ctrl-p...

#118
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
discutia de mai sus este reprezentativa si ilustreaza calatorul tipic, clientul fidel al transportului public!

#119
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
exact, eu "lucrez" in 105!

#120
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
Vad cativa pe aici care sunt 100% impotriva vietii. Chiar va e greu sa emigrati sub pamant??? :huh:

Cat despre tramvaie, tot respectul pentru ele. Cel putin 41 este absolut bestial. 35 de minute de la un capat la altul la 9 seara. Astept benzi rezervate autobuzelor si politisti care sa ii amendeze pe cei care le blocheaza, cresterea numarului de autobuze si zic papa metroului. Bine, nu o sa se intample niciodata, dar ar fi frumos.

Mame cu copii care plang e ceva natural. Mame cu copii in carucior: trebuie sa ai cateva pasarele in pod sa te revolti ca afecteaza calitatea transportului in comun. Aurolaci care cersesc: sunt peste tot. Ignoranta rezolva problema.

#121
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

View PostdanutHD, on 20th May 2011, 23:41, said:

Vad cativa pe aici care sunt 100% impotriva vietii. Chiar va e greu sa emigrati sub pamant??? :huh:

Cat despre tramvaie, tot respectul pentru ele. Cel putin 41 este absolut bestial. 35 de minute de la un capat la altul la 9 seara. Astept benzi rezervate autobuzelor si politisti care sa ii amendeze pe cei care le blocheaza, cresterea numarului de autobuze si zic papa metroului. Bine, nu o sa se intample niciodata, dar ar fi frumos.

Mame cu copii care plang e ceva natural. Mame cu copii in carucior: trebuie sa ai cateva pasarele in pod sa te revolti ca afecteaza calitatea transportului in comun. Aurolaci care cersesc: sunt peste tot. Ignoranta rezolva problema.

deci tu visezi la desfintarea metroului...

ba destept esti

#122
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
Nu. Am spus ca as renunta oricand la a mai folosi metroul in favoarea transportului de suprafata, daca toate tramvaiele si autobuzele s-ar misca la fel de bine ca tramvaiul 41.

Nu imi atribui cuvinte pe care nu le-am spus. De asemenea nu e cazul sa imi vorbesti cu "ba". Nu am supt de la aceeasi tata si nici frati de arme nu suntem. Respecta si vei fi respectat.

#123
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

View PostdanutHD, on 21st May 2011, 02:03, said:

Nu. Am spus ca as renunta oricand la a mai folosi metroul in favoarea transportului de suprafata, daca toate tramvaiele si autobuzele s-ar misca la fel de bine ca tramvaiul 41.

Nu imi atribui cuvinte pe care nu le-am spus. De asemenea nu e cazul sa imi vorbesti cu "ba". Nu am supt de la aceeasi tata si nici frati de arme nu suntem. Respecta si vei fi respectat.
dupa cum am fost eu primit pe topicul asta si neinteles...


tramvaiul 41 are pista speciala...  dar totusi , nu crezi ca ar fi mai bine sa fie metrou in ghencea si sa mergi cu metroul si mai repede, si mai bine?

#124
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004
http://www.libertate...ica-336459.html

auzi la el, pret dublu la bilet pentru copil  :roflmao:

sincer, pt cei ce sint deranjati de copii cu mame in brate :D cred ca doar un tratament medicamentos intr-o zona restrictiva ar fi scaparea, desi nu prea cred...

#125
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

View PostEvergreen, on 21st May 2011, 08:20, said:

http://www.libertate...ica-336459.html

auzi la el, pret dublu la bilet pentru copil  :roflmao:

sincer, pt cei ce sint deranjati de copii cu mame in brate :D cred ca doar un tratament medicamentos intr-o zona restrictiva ar fi scaparea, desi nu prea cred...

e chiar invers... mamele au copiii in brate... si sincer e o tampenie sa pui pret dublu pe bilet... pur si simplu trebuie interzis... mai simplu si mai la obiect... totusi , daca mama aia nu are carucior si boracul nu urla ca descreieratul atunci nu vad nici o problema... doar cand se urca cu caruciorul si ii urla boracul... daca nu poate sa l controleze , afara

#126
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004
aia e o gluma dinainte de 89... cind strigam cu colegii la fericitii din autobuze sa se mai stringa doar ca sa incapem si noi
mai avansati (evident, inainte) ca e un copil cu o mama in brate

lasa sa urle ca de aia e copil ... pt ca asa se manifesta unul de virsta aia

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate