Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

Bluetooth laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
cataliin

cataliin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.01.2007
Va rog sa ma ajutati si pe mine..Am un Asus a6kt si sunt cam incepatr...Stie cineva cum sa instalez bluetooth-ul?Incepe sa se instaleze,la un moment dat zice"please plug in the bluetooth device and press ok"....ii dau ok,si ramane instalarea la 56%...Stie cineva de ce?E posibil sa nu aiba bluetooth incorporat?A mai avut cineva problema asta?
Please heeeeeeeeeeelp!!

#2
joeflynn

joeflynn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 09.09.2006

 cataliin, on Jan 6 2007, 10:11, said:

Va rog sa ma ajutati si pe mine..Am un Asus a6kt si sunt cam incepatr...Stie cineva cum sa instalez bluetooth-ul?Incepe sa se instaleze,la un moment dat zice"please plug in the bluetooth device and press ok"....ii dau ok,si ramane instalarea la 56%...Stie cineva de ce?E posibil sa nu aiba bluetooth incorporat?A mai avut cineva problema asta?
Please heeeeeeeeeeelp!!

Aceeasi problema o am si eu cu un acer tm2492. Sincer nu stiu care e problema, poate ne lamureste cineva si pe noi...

#3
florinstan

florinstan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 25.11.2004
A6KT Q086 sigur nu are bluetooth.

#4
tgh(dgeel)

tgh(dgeel)

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 23.11.2006

 joeflynn, on Jan 7 2007, 09:10, said:

Aceeasi problema o am si eu cu un acer tm2492. Sincer nu stiu care e problema, poate ne lamureste cineva si pe noi...

haideti sa va spun ceva si sper sa nu va dezamagesc, nici asusul specificat nici acerul nu au bluetooth, adica nu au device de interconectare, au doar o interfata si un soft care va permite folosiera unui bluetooth mult mai usor
sugestia ar fi sa va cumparati un bt pe usb sa vedeci cam cum functioneaza laptopul
nu va chinuiti degeaba :)

#5
meDragos

meDragos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.08.2007
Am o intrebare si eu ...... se poate pune bluetooth pe un laptop dar sa nu fie prin usb , as vrea sa fie incorporat sau ceva sa nu iasa nici un stut din laptop .... daca ajuta am un toshiba satellite a100-795 PSSANE. Multumesc

 tgh(dgeel), on Jan 9 2007, 23:50, said:

haideti sa va spun ceva si sper sa nu va dezamagesc, nici asusul specificat nici acerul nu au bluetooth, adica nu au device de interconectare, au doar o interfata si un soft care va permite folosiera unui bluetooth mult mai usor
sugestia ar fi sa va cumparati un bt pe usb sa vedeci cam cum functioneaza laptopul
nu va chinuiti degeaba :)


#6
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

 meDragos, on Aug 23 2007, 08:43, said:

Am o intrebare si eu ...... se poate pune bluetooth pe un laptop dar sa nu fie prin usb , as vrea sa fie incorporat sau ceva sa nu iasa nici un stut din laptop .... daca ajuta am un toshiba satellite a100-795 PSSANE. Multumesc

Se poate, dar este prea complicat și trebuie o investiție destul de mare... pe când un adaptor pe USB (care nu văd cu ce te-ar incomoda) este 20 RON!

#7
meDragos

meDragos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.08.2007
este vb ca atunci cand il bag in geanta tre sa-l scot si daca-l mut sau i-l tin in brate s-ar putea sa-l rup. Am avut o placa PCIA (sau ceva de genu) wireless si o ajuns sa fie indoita la cum am folosit laptopu si deaia vroiam o solutie mai estetica. Mi-ai putea zice te rog unde gasesc asa ceva ..??... ca am cautat pe net si nu am gasit nika , sau nu stiu eu exact ce sa caut ... multumesc

 ripper, on Aug 23 2007, 09:21, said:

Se poate, dar este prea complicat și trebuie o investiție destul de mare... pe când un adaptor pe USB (care nu văd cu ce te-ar incomoda) este 20 RON!


#8
meDragos

meDragos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.08.2007
Nu ma poate ajuta nimeni sa-mi zica unde gasesc bluetooth intern .... un link sau macar cum sa caut pe net (google) ca nici macar cum ii zice nu stiu . Multumesc

#9
TTL

TTL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 12.04.2007

 meDragos, on Aug 23 2007, 09:25, said:

este vb ca atunci cand il bag in geanta tre sa-l scot si daca-l mut sau i-l tin in brate s-ar putea sa-l rup. Am avut o placa PCIA (sau ceva de genu) wireless si o ajuns sa fie indoita la cum am folosit laptopu si deaia vroiam o solutie mai estetica. Mi-ai putea zice te rog unde gasesc asa ceva ..??... ca am cautat pe net si nu am gasit nika , sau nu stiu eu exact ce sa caut ... multumesc

Pai daca se rupe dongle-u de BT, asta e.. e doar 20 RON :P Iei altu  :D

#10
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,570
  • Înscris: 17.09.2005
Daca laptopul nu este in garantie se poate pune un astfel de device pe unul din porturile USB dar in interior.
Trebuie avut in vedere ca device-ul nou instalat sa nu fie ecranat radio.
Acest lucru implica desfacerea laptopului.

#11
killutu

killutu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.05.2006
am un laptop acer Travel mate 2480. Are butonul de bluetooth pe panoul frontal, dar atunci cand misc de el nu se intampla nimic. Vreau sa stiu si eu daca acest model are bluetooth sau numai un buton, ca ma chinui de doua zile sa il instalez drivere pentru el  :cursing: si nu reusesc, acelasi mesaj "bluetooth device not found"

#12
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Poate ai bluethooth Broadcom :) Incearca driverele de aici
WWW.broadcom.com

#13
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,570
  • Înscris: 17.09.2005
Nu are bluetooth.
Attached File  Acer.jpg   558.22K   165 downloads

#14
mutunaky

mutunaky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 11.09.2007
eu am un acer tm 2490 si am aceeasi prblema:  bluetooth-ul nu e de gasit in device manager si nici nu pot instala driver pentru el. mai grav e ca l-am avut, l-am vazut a functionat inainte de una din actualizarile windews. Ianfara de format c: si reinstalat windows are cineva alta sugestie?

#15
lau74dani

lau74dani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 17.03.2006
Am si eu un Acer Travelmate 2490 si aceiasi problema, nu reusesc sa imi dau seama daca are sau nu bluetooth... Acelasi mesaj "bluetooth device not found" si la mine... Stie cineva sigur daca acest model are sau nu asa ceva ? Sa ne spuna si noua ca ne batem capul degeaba...

#16
electroelef

electroelef

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.02.2004
Asus si Acer modelele mai sus mentionate NU AU BLUETOOTH incorporat. Ceea ce lipseste din ele este modulul bluetooth care vine montat pe un port intern numit MINI PCMCIA. Dispozitivul seamana cu o memorie de laptop dar este un pic mai inalta si are fanta in alta pozitie decat memoriile. Sunt laptopuri care nu au nimic pe acel slot(acelea nu au nici bluetooth nici wireless LAN) si altele care au modul montat doar wireless LAN. Cele care au ambele optiuni au un modul care indeplineste ambele roluri. Deci integrat in aceiasi placuta si bluetooth si wireless.
Atentie !!! Inainte de  a incerca achizitionarea unui asemenea modul verificati daca aveti in laptop instalate antenele corespunzatoare acestor functii. Doua fire in acea zona cu doi conectori la capete.

#17
lucian_ionescu46

lucian_ionescu46

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.09.2005

 killutu, on Sep 15 2007, 19:32, said:

am un laptop acer Travel mate 2480. Are butonul de bluetooth pe panoul frontal, dar atunci cand misc de el nu se intampla nimic. Vreau sa stiu si eu daca acest model are bluetooth sau numai un buton, ca ma chinui de doua zile sa il instalez drivere pentru el  :cursing: si nu reusesc, acelasi mesaj "bluetooth device not found"

Am si eu acelasi tip de laptop si la fel patesc, dar am citit in manualul lui ca trebuie un telefon mai special care se monteza in cititorul de carduri. Dar vreau sa te intreb daca ai reusit sa cuplezi un televizor sau un monitor la el, ca eu nu reusesc deloc. Daca da spune-mi si mie cum.Multumesc anticipat!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate