Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Bucuresti...oras marfa

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1
faraonu'

faraonu'

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.01.2007
Vreau sa vin si yo in Bucuresti.
Am citit multe topicuri despre cum e viata in Bucale, viata de noapte marfa si totul mai plin de viata.
Cum credeti ca se poate adapta un ardelean central (cluj) in marele bucuresti?

Am vazut si am auzit multe despre Bucale, dar stiu ca e si cea mai cool distractie.

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
mai sunt topicuri mia vechi despre viata in bucuresti

#3
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postfaraonu, on Jan 4 2007, 18:00, said:

Vreau sa vin si yo in Bucuresti.
Am citit multe topicuri despre cum e viata in Bucale, viata de noapte marfa si totul mai plin de viata.
Cum credeti ca se poate adapta un ardelean central (cluj) in marele bucuresti?

Am vazut si am auzit multe despre Bucale, dar stiu ca e si cea mai cool distractie.
chiar e nevoie sa ne apucam de flame-uri si scandaluri pe aici.Daca citeait forumul asta vedeai ca s-a mai discutat treaba asta, nu era nevoie de inca un topic

#4
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 27.10.2004

View Postfaraonu, on Jan 4 2007, 18:00, said:

Vreau sa vin si yo in Bucuresti.
Am citit multe topicuri despre cum e viata in Bucale, viata de noapte marfa si totul mai plin de viata.
Cum credeti ca se poate adapta un ardelean central (cluj) in marele bucuresti?

Am vazut si am auzit multe despre Bucale, dar stiu ca e si cea mai cool distractie.

Eu am auzit despre bucuresteni ca ar vorbi fooooooarte repede si ar fi taaaaaaare grabiti!!!! Inclusiv petrecerile lor, cica dureaza doar juma' de ora!

#5
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
total adevarat, mai putin cu petrecerile
n-am fost niciodata prin ardeal sa vad cum sunt oamenii de acolo, dar se zice ca-s cam inceti
s-ar putea sa ai probleme cu asta pe aici

#6
MamaVoastra

MamaVoastra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 10.07.2006
Io zic ca e fain in Ardeal. Mai aproape de Europa  B)

#7
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postagain, on Jan 4 2007, 21:05, said:

total adevarat, mai putin cu petrecerile
n-am fost niciodata prin ardeal sa vad cum sunt oamenii de acolo, dar se zice ca-s cam inceti
s-ar putea sa ai probleme cu asta pe aici
pai si normal ca la petreceri suntem mai inceti, nu ne grabim sa terminam asa de repede, ca nu fuge nimeni dupa  noi :coolspeak:

#8
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006

View PostTuliman, on Jan 4 2007, 20:54, said:

Eu am auzit despre bucuresteni ca ar vorbi fooooooarte repede si ar fi taaaaaaare grabiti!!!! Inclusiv petrecerile lor, cica dureaza doar juma' de ora!
daaaaaaaaaaa
si partidele de sex dureaza maxim 30 sec  :roflmao:


View Postfaraonu, on Jan 4 2007, 18:00, said:

Vreau sa vin si yo in Bucuresti.
Am citit multe topicuri despre cum e viata in Bucale, viata de noapte marfa si totul mai plin de viata.
Cum credeti ca se poate adapta un ardelean central (cluj) in marele bucuresti?

Am vazut si am auzit multe despre Bucale, dar stiu ca e si cea mai cool distractie.
io intotdeauna abia am asteptat sa plec la munte/mare (cu toata distractia in bucuresti)
dupa o vreme o sa vrei sa pleci cat mai repede din orasul asta
dar o sa-ti placa
sper ca nu te deranjeaza drogatii, aurolacii, tiganii care iti zgarie masina la stop ca nu-i lasi sa-ti spele parprizul, etc

hai ca mai glumesc
orasul e fain
viata de noapte e ok (adica te poti distra si cu bani mai putini; dar depinde si de anturaj)
in cluburile cu fite maxime sa nu te socheze prizarile din toalete sau de la mese (mai rar la mese); vezi ca sunt cluburi si restaurante in care nu te primeste cu bascheti (indiferent de firma si cat costa) si trening  :naughty:

:peacefingers:

Edited by kretzu77, 05 January 2007 - 10:45.


#9
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
capitala e altfel. ai mai multe posibilitati de distractie, shoping, si chiar profesional. si sunt preturi mai mici la unele produse. asa, citeva zile sa stau, e ok. dar e prea mare agitatia, goana. rar vezi oameni zambind. in ardeal, e mult mai civilizat, mai linistit.

#10
faraonu'

faraonu'

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.01.2007

View Postpastel3005, on Jan 5 2007, 11:01, said:

in ardeal, e mult mai civilizat, mai linistit.

Asta e si in Cluj.
De civilizat DA NO COMENT.
Distractie nu prea, doar o singura data in saptamana(sambata), in rest e pustiu totul si o liniste deplina.

#11
Jas

Jas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 15.12.2001
Apropos de viata de noapte din Bucuresti...acu vreo 5-6 ani am ajuns pe la miezul noptii in Bucuresti cu niste prieteni, cu ocazia unei legaturi de tren pe la 6 dimineata. Cum era noaptea de sambata spre duminica ne-am zis sa gasim o pizzerie, un loc unde putem sa mancam, sa mai stam de vorba, mai o bere...E inutil sa mai spun ca am mers de nebuni vreo 4 ore prin Bucuresti fara sa gasim nimic deschis...gasisem o pizzerie la un moment dat, dar tocmai inchideau. :death: Spre dimineata am dat peste o patiserie, dar unde nu puteam sta...oricum eram bucurosi ca macar am gasit mancare.
Nu zic ca n-ar fi viata de noapte in Bucuresti, dar pentru cineva care nu cunoaste orasul e destul de dificil de gasit orice urma de viata in timpul noptii. :P

Edited by Jas, 05 January 2007 - 16:12.


#12
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
depinde si de zona in care ati ajuns

#13
Jas

Jas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 15.12.2001
Probabil depinde de zona...n-as putea sa-ti spun exact pe unde am fost, dar am luat-o de la Gara de Nord tot inainte cca 30 min, la dreapta, dupa care traseul a fost destul de haotic, fiecare dintre noi avand cate o idee :confuzzled:

#14
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
O fi viata de noapte din moment ce e foarte mare orasul. Ar fi chiar culmea sa nu fie o miscare pe acolo.
Oricum nu vad cine stie ce interesant la bucuresti. (fara flameuri ok?... n`am aruncat vorba ca sa ma contrazic... mi`am spus parerea si punct)

#15
Dapoikum

Dapoikum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 31.07.2006
trebuie sa spunem ca bucuresteanul si ardeleanul se afla in acelasi raport ca fata si dosul unui covor tesut manual.
ardeleanul ingaduie sa fie, ce-i drept, cu greu descifrat, citit aproape in orice clipa si in chip limpede.
bucuresteanul ofera doar imaginea confuza a dosului de covor, fire si noduri fara limpezime.
[asta se numeste democratizarea evenimentelor. acuma puteti trece la schimbarea tabloului.]

da, adevarat graiesti, viata de noapte trebuie sa-ti fie motivatia launtrica si globala.
viata de noapte, ea si numai ea, va juca un rol determinant pentru intimplarile definitorii ale vietii, prin factorii incalculabili de semnificatie zero.
pareri dispropotionate dom'le, simple pareri dispropotionate...

#16
faraonu'

faraonu'

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.01.2007

View PostCutzu, on Jan 5 2007, 18:09, said:

Oricum nu vad cine stie ce interesant la bucuresti.

Interesant este ca e cel mai mare oras, cele mai multe joburi/hobyuri legale si ilegale, femei, cluburi adevarate, in principiu de toate.

#17
briza_marii

briza_marii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 27.05.2006
Eu sunt bucuresteanca. Am fost de rev la niste prieteni in Cluj. Noroc ca ei sunt super ca altfel fugeam cu primul tren inapoi: liniste, liniste (pe 2 ian nu gaseai sa cump nimic in magazinele de la parterul blocului, ma refer la alea 2-3 care erau deschise), pe strazi pustiu, nu tu un bar unde sa bei o cafea....Si da, este f adevarat ca oamenii se misca f incet in comparatie cu bucurestenii! In grupul de prieteni de acolo, era si o tipa care de 2 sapt se mutase cu serv in Buc. Era disperata. A zis ca nu crede ca se va adapta in capitala. Era f fericita ca e inapoi in orasul ei linistit. So, concluzione: vino, stai 2-3 sapt sa vezi cum e, si dc nu iti vine sa o iei razna ramai.

#18
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postfaraonu, on Jan 5 2007, 18:32, said:

Interesant este ca e cel mai mare oras, cele mai multe joburi/hobyuri legale si ilegale, femei, cluburi adevarate, in principiu de toate.
cati ani ai ma? :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate