Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 

Bucuresti...oras marfa

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Pentru provinciali, Bucurestiul este ceva de genul "like it or leave it". De la individ la individ, s-ar putea sa-ti placa si sa vrei sa ramai, sau sa nu te adaptezi si sa pleci inapoi in provincie.

Bucurestiul are si bune si rele. Viata e mai scumpa, dar si banii se fac mai usor.
Vara e un oras care pute ziua, dar are o viata  de noapte greu de gasit in alte parti.

#56
silviu_fxx

silviu_fxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 03.12.2006
Viata de noapte chiar e misto in Bucuresti...dar ce ma enerveaza pe mne cel mai mult sunt ambuteiajele. Un ex: ii facusem odata o vizita fratelui meu la camin in regie(eram cu parintii cu masina) si s-au decis ai mei sa ne intoarcem acasa pe la vreo 12.30 noaptea(cica era traficul mai putin intens)...Dar unde sa pleci pt ca Splaiul Independentei era full cu masini cu studenti(in general). Asa ca pana si la ora aia am stat vreo jumatate de ora in trafic numai pe str respectiva. Interesant era faptul ca dupa ce am iesit pe Calea Grivitei mai vedeai masini in mers doar din 200 in 200 de metri(a se lua in calcul si ziua care era sambata, dar eu am inteles ca aproape in fiecare seara e la fel)

#57
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004

 pastel3005, on Jan 6 2007, 14:09, said:

foarte bine ai spus! asa si e. daca ai o gasca buna, ce mai conteaza unde esti? poti fi intr-o crasma banala. si sa te simti super.

Exact, eu cat am fost prin tara doua sapt mi s-a parut mult mai tare decat unde sunt acum, si aici e intr-adevar super.
Referitor la Bucuresti, cine vrea sa schimbe orasul pe Bucuresti n-are de cat, mie mi se pare ca e prea mult zgomot si e mult prea aglomerat, zic asta pentru ca am stat 24 ani in East-Side of Romania  :P  si cred ca tot acolo o sa ma si intorc cand revin in tara.

#58
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 faraonu, on Jan 4 2007, 18:00, said:

Vreau sa vin si yo in Bucuresti.
Am citit multe topicuri despre cum e viata in Bucale, viata de noapte marfa si totul mai plin de viata.
Cum credeti ca se poate adapta un ardelean central (cluj) in marele bucuresti?

Am vazut si am auzit multe despre Bucale, dar stiu ca e si cea mai cool distractie.

cred ca ti s-ar potrivi bucurestiul.  :coolspeak:
intr-adevar e foarte cool...

#59
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 Kareem, on Jan 8 2007, 09:13, said:

In alta ordine de idei, probabil ca se va muta capitala la Targoviste.
Pentru cei nemultumiti, evident, puteti spera in Sibiu, Cluj, Iasi, UE, moarte, biserica...

:fear:
in nici un caz.
Targovistea e un oras mic (cam 90.000 locuitori), nu are acces la autostrazi, nu are aeroport, nu are industrie, nu are cladiri pretabile pentru a gazdui institutiile statului... nu are viata de noapte...   :D  si pe deasupra e un oras linistit...
nu vad nici un motiv pentru care ar muta capitala la Targoviste.
era un vis al lui Ceausescu, dar sper sa nu se realizeze niciodata...

#60
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 Klasse, on Jan 7 2007, 23:35, said:

Ce n-as da sa plec din Buc...

zi-mi mie cat ai da si rezolvam...  :naughty:

#61
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006

 Sany, on Jan 7 2007, 18:48, said:

Am vazut o semnatura graitoare legata de subiect, a unui user de pe acest forum :

Sibiu Capitala Culturala 2007 saluta provincia Bucuresti.

Haide in Sibiu, iti spun ca e diferit cu mult de cluj in tot. Eu locuiesc si in Bucuresti dar te-as sfatui mai intai sa incepi altundeva, la Sibiu ca tot ai spus ca iti place.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate