Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

Atentie mare la mp4 playerele de 4 Gb

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
claudelb

claudelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 26.01.2004
Mi-a luat si fratele meu un mp4 player copie fidela dupa Ipod Nano si care arata exact asa http://zotopro.zoto....515f14d0aa-.jpg
Avea 4 Gb.Bun.Practic sunt plug&play.Fratemiu a copiat niste melodii pe el.AM intrat in windows si am sters ce era pe el(fratemiu e cu manelele).Le sterge si apoi dau sa intru din nou pe drive-ul asignat mp4          playerului...culmea...nu-l mai vedea..folosesc mp3 player utilities...nici cu ala nu-l vede...intr-un final reusesc sa-l formatez,dar stupoare..cand dau sa verific din windows ..imi arata doar 2 Gb..se pare ca s-au facut manarii ca sa arate de 4 Gb..si sunt si altii care au patit si mai rau.Puteti vedea si voi aici http://www.xbox0.co.uk/ si mai sunt si pe alte site-uri.Oricum daca dati o cautare pe Google cu ..problems with  4Gb mp4 player ..o sa vedeti rezultatele..asa ca aveti grija cu tipul asta de mp4 playere....

#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Copiile alea nu sunt "fidele" dupa iPod. Ca seamana la carasa nu ajunge...  :D
Acuma, chiar daca playerul nu este unul manarit si chiar are 4GB... sistemul de fisiere pe ele este diferit de cel din Windows, formatarea in Windows pune FAT16 (care vede maxim 2GB sau FAT32 (care ar vedea 4GB dar in Windows, nu neaparat si sub SO-ul playerului).
In plus formatarea sub Windows poate bloca complet playerul prin marcarea partitiei respective cu cod de bootare specific Win (sau doar stergerea celui original).

Edited by SuperDuper, 18 December 2006 - 12:19.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate