Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Kaspersky Internet Security 6.0.1.410

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#19
lucianbara

lucianbara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2006

 Smithsonian, on Dec 14 2006, 20:14, said:

Am incercat si tot nu merge. Alte sugestii ? Poate fi din cauza ca eu am placa de retea surecom , iar cand am instalat windowsul, el mi-a recunoscut-o ca fiind asound ? Am dat update de driver si mi-am pus driverul placii mele, dar la KIS arata tot asound.Uitati o imagine:
attachment
sterge zona aia cu apoint, si da refresh. Si tine stealth modeul dezactivat. :)

#20
Smithsonian

Smithsonian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.04.2005
Ce apoint? Pana la urma cred ca ma las de el si imi pun inapoi versiunea antivirus. Daca nu ma pricep de loc la configurarea lui. Cand era firewall-ul de la windows imi aparea un mesaj daca vreau sa permit sau sa blochez acel program; acesta era mult mai simplu , dar si mult mai slab ca protectie.
Am lasat sodul stealth dezactivat, am dat restart si deschid dc++ , ma pun pe active, il inchid si-l deschid iara, iar cand sa caut ceva imi apare fisierul respectiv doar la 3-5 useri, pe cand eu sunt conectat pe 9 hub-uri si ar trebui sa-mi apara o lista intreaga de useri.

Edited by Smithsonian, 15 December 2006 - 16:01.


#21
lucianbara

lucianbara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2006

 Smithsonian, on Dec 15 2006, 15:54, said:

Ce apoint? Pana la urma cred ca ma las de el si imi pun inapoi versiunea antivirus. Daca nu ma pricep de loc la configurarea lui. Cand era firewall-ul de la windows imi aparea un mesaj daca vreau sa permit sau sa blochez acel program; acesta era mult mai simplu , dar si mult mai slab ca protectie.
Am lasat sodul stealth dezactivat, am dat restart si deschid dc++ , ma pun pe active, il inchid si-l deschid iara, iar cand sa caut ceva imi apare fisierul respectiv doar la 3-5 useri, pe cand eu sunt conectat pe 9 hub-uri si ar trebui sa-mi apara o lista intreaga de useri.
pardon asound.
DAr sigur fisierul ala exista la mai multi useri?

#22
Smithsonian

Smithsonian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.04.2005
Da, am facut si asta: am sters-o si am dat refresh, tot cu asound imi apare. Da exista. Uite 2 imagini cu un fisier oarecare: prima este cand sunt in modul passive la dc++ si cu stealth on la kis (1700 de potriviri), iar a doua in modul activ la dc++ si cu stealth off la kis (doar 71); si asta dupa cateva minute de asteptat, pe cand in modul pasive mi-a aparut in cateva secunde.
Attached File  ScreenShot002.jpg   238.73K   86 downloadsAttached File  ScreenShot003.jpg   244.56K   87 downloads

Edited by Smithsonian, 16 December 2006 - 14:02.


#23
^too_hot

^too_hot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.10.2006

 Smithsonian, on Dec 13 2006, 18:46, said:

Eu am versiunea 303. M-am pricopsit cu un virus (virus.win32.saburex.a), am dat jos windowsul, am facut o instalare noua si am pus Kaspersky Internet security 6.0.0.303 cu trial key.E destul de bun, dar, acum cand intru pe dc++ nu pot downloada nimic (nici macar warez_spam nu pot sa iau) doar daca ma trec pe modul passive. Inainte aveam Kaspesky antivirus versiunea 5.0.388 si nu aveam aceasta problema. Am inteles ca kis-ul are incorporat un firewall, va rog imi spune si mie cineva cum sa configurez kis-ul ca sa ma pot conecta pe dc++ in mode active ?
Nu stiu daca am facut bine ca am postat aici, asa ca imi cer scuze de acest lucru.
Pai cand ai intrat pe DC++ ai dat allow-any activity? iti apre fereastra "allow" si trebuie sa selectezi acolo,s-ar putea sa mearga. ;)

#24
Smithsonian

Smithsonian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.04.2005
Cred ca am gasit rezolvarea. Navigam pe forumul de la Kaspersky (lucianbara te-am "vazut" si pe tine pe acolo) si am dat peste un topic in care ii dadeai explicatii cuiva. In fine m-am uitat si la mine dar nu am gasit dc++ in lista mea, asa ca l-am adus eu, am gasit si preset-ul (pe care eu nu l-am vazut inainte), am selectat alow all, l-am pus si la protection->trusted zone cu "do not scan opened files" si "do not scan network traffic", am pus stealth mode pe off, am restartat, schimbat la dc++ pe modul activ si vad ca acuma ma lasa sa dau search si pe hub-urile care inainte nu ma lasau sa dau search in modul passive.
Dar dupa schimbarile acestea am sesizat un mesaj de warning. Si vad ca mesajele apar in continuare. Ce s-a intamplat ?
Attached File  ScreenShot004.jpg   257.13K   113 downloads
Cand am intrat prima oara pe dc++ (dupa instalarea windows-ului si a kis-ului) nu mi-a aparut nici un mesaj cu allow sau deny.

Edited by Smithsonian, 16 December 2006 - 19:30.


#25
lucianbara

lucianbara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2006
Asta cu some protection components failed to start nu e bine. Care subsistem are probleme?  as spune sa faci un upgrade la 6.0.1.411 daca nu se rezolva cea cu failed to start.

Mesajele de la self defense sunt normale, alea nu ar trebui sa faca probleme, vei primi un mesaj din acela de fiecare data cand un proces oarecare incearca sa acceseze procesul avp.exe pt a-l modifica, a citi ceva, a-l inchide etc

#26
Smithsonian

Smithsonian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.04.2005
Ce am putut sa vad este la protection->Proactive defense->Aplication integrity control si Registry guard sunt disable, iar la Anti-Spy->Anti-banner disabled, in rest totul este running (enabled). M-am dus la support si am ajuns la link-ul asta numai ca eu am facut instalarea kis-ului pe "curat" (dupa o instalare noua de windows) si nu am avut alta versiune inainte.

Edited by Smithsonian, 17 December 2006 - 12:24.


#27
lucianbara

lucianbara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2006

 Smithsonian, on Dec 17 2006, 12:14, said:

Ce am putut sa vad este la protection->Proactive defense->Aplication integrity control si Registry guard sunt disable, iar la Anti-Spy->Anti-banner disabled, in rest totul este running (enabled). M-am dus la support si am ajuns la link-ul asta numai ca eu am facut instalarea kis-ului pe "curat" (dupa o instalare noua de windows) si nu am avut alta versiune inainte.
aia e normal, ai selectat basic mode in timpul instalarii.
Si tot mai ai mesajul protection components failed to start?

#28
Smithsonian

Smithsonian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.04.2005
Da. Uite, de exemplu, am dat acuma drumu la calculator si am deschis fereastra de la kaspersky si imi arata la protection-> anti spam failure. Am dat click pe iconita din tray, am dat peste optiunea resume si si-a revenit (este running acuma) dar mesajul de warning este in continuare acolo.

#29
poppyroby

poppyroby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 26.03.2006

 ^too_hot, on Dec 10 2006, 14:42, said:

Nu esti fraier ca sa platesti liceenta,trebuie sa ai bani daca nu sunt te descurici cum poti,de exemplu Norton Internet Security 2007 nu e bun de nimica din experienta mea cu el si iti cere 250 Ron(lei noi)ca sa il cumperi cu liceenta,pe cand Kaspersky Internet Security 6.0.1.411 e foarte bun si iti trebuie  35Ron(lei noi) ca sa il iei cu liceenta ;)

Spune-mi de unde iau KIS cu licenta la 35 RON si ma duc imediat sa rezolv problema. Vorbesc serios, desi nu cred sa fie asa putin...

#30
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002

 poppyroby, on Dec 18 2006, 00:46, said:

Spune-mi de unde iau KIS cu licenta la 35 RON si ma duc imediat sa rezolv problema. Vorbesc serios, desi nu cred sa fie asa putin...

Din cate stiu eu licenta e pe la 180RON si cand o sa am bani o sa-mi iau licentza.

#31
creier

creier

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.02.2006
Exista licenta cu 35 RON dar este OEM :
"Pentru a comercializa in conditii de legalitate licentele Kaspersky OEM, este necesar ca acestea sa fie insotite de un calculator (sistem complet), o placa de baza sau un sistem de operare Microsoft"

#32
poppyroby

poppyroby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 26.03.2006

 creier, on Dec 18 2006, 03:01, said:

Exista licenta cu 35 RON dar este OEM :
"Pentru a comercializa in conditii de legalitate licentele Kaspersky OEM, este necesar ca acestea sa fie insotite de un calculator (sistem complet), o placa de baza sau un sistem de operare Microsoft"
Asadar asta era explicatia. Multumesc.

#33
^too_hot

^too_hot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.10.2006

 poppyroby, on Dec 18 2006, 00:46, said:

Spune-mi de unde iau KIS cu licenta la 35 RON si ma duc imediat sa rezolv problema. Vorbesc serios, desi nu cred sa fie asa putin...
E la pretul de 35 de Ron OEM dar trebuie sa cumperi pe langa antivirusul (pachetul Internet security )o placa de baza un computer. :huh: , cum a spus creier  ,daca vrei sa iei doar antivirusul (pachetul Internet security ) e 150Ron :mellow: , eu zic ca merita sa dai 150 de Ron 1 data pe an,cand o sa am banii mi-l iau si eu  ;)

Edited by ^too_hot, 19 December 2006 - 14:09.


#34
weedlover

weedlover

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2006
dak nu a-ti reusit cu kaspersky ...sa scapati de blacklist...sa im datz un mesaj si va rezolv ;)

#35
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Am gasit si eu altu :) Da la primii bani mai multi pe care ii am in mana... merge cumparat!

#36
Daxx

Daxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 17.12.2006

 weedlover, on Dec 20 2006, 18:48, said:

dak nu a-ti reusit cu kaspersky ...sa scapati de blacklist...sa im datz un mesaj si va rezolv ;)
uite mie imi apare ala cu blacklist si nu pot sa skp de el....ajuta-ma, pls...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate