Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...
 

Kaspersky Internet Security 6.0.1.410

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#55
alin.d

alin.d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 15.09.2006

 ^too_hot, on Jan 3 2007, 18:49, said:

Topurile astea sunt platite iti spun eu,am avut Bitdefender Internet Security 10v si imi intrau virusi in prostie,pe uni nici nu mi stergea,Norton Internet Security 2007 e si mai dezastru,de el e numai disign-ul,nu as da pe el nici macar 1$ :roflmaofast: Cu Kaspersky Internet Security 6.0.1.411 nu mai imi intra nici un virus,spyware,si chiar sunt foarte multumit de el. ;)
Ca de obicei toti care fac topurile mondiale sint mituiti cretini .....Numai decit noroc cu voi cei care cu adevarat va pricepeti,...ce sa zic.Privitor la bitdefender ca...am avut BitDefender Internet Security 10v si imi intrau virusi in prostie,pe uni nici nu mi stergea...-astea sint POVESTI.probabil nu l-ai stiut seta.Bitdefender e unul din cei mai bun av la ora actuala,daca nu primul(alaturi de kaspersky si f-secure)

#56
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
sunt realmente plictisit de AV care detecteaza virusi si sunt incapabili sa ii curete ...adica BitDefender ...si hai, spune-mi ca nu ma pricep :D

#57
alin.d

alin.d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 15.09.2006
Am zis eu ca nu te pricepi?Am vrut doar sa iti spun ca bitdefender ii un av grozav.Daca te uiti pe toate topurile mondiale e cam pe toate pe locul 1.Eu zic sa ii mai dai o sansa incearca var 10 si nu o sa regreti.Resurse ia cam cat kaspersky.Sint pc-uri care numai si numai cu bit def le-am putut curata.Eu zic sa ii mai dai o sansa(mai ales ca .licenta o gasesti la 300.000)

#58
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 alin.d, on Jan 13 2007, 11:45, said:

Am zis eu ca nu te pricepi?Am vrut doar sa iti spun ca bitdefender ii un av grozav.Daca te uiti pe toate topurile mondiale e cam pe toate pe locul 1.Eu zic sa ii mai dai o sansa incearca var 10 si nu o sa regreti.Resurse ia cam cat kaspersky.Sint pc-uri care numai si numai cu bit def le-am putut curata.Eu zic sa ii mai dai o sansa(mai ales ca .licenta o gasesti la 300.000)
Nu se compara Kaspersky Internet Security 6.0.1.411 :thumbup:  cu Bitdefender Internet Security 10v :thumbdown: ,eu le-am incercat pe amandoua si Bitdefenderul e slab, nu in talie :roflmaofast:  la sters virusi . B)

Edited by stokarit_s, 13 January 2007 - 12:06.


#59
sneaker

sneaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 04.04.2004
KIS consumă cam multe resurse. L-am ținut în trial period fix 30 de zile, acum efectuez un trial la AVG IS, după care cel mai probabil o să trec pe AVG Free plus un firewall mic și bun (thanx Bitch_in_Red ;) )

#60
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 sneaker, on Jan 21 2007, 19:59, said:

KIS consumă cam multe resurse. L-am ținut în trial period fix 30 de zile, acum efectuez un trial la AVG IS, după care cel mai probabil o să trec pe AVG Free plus un firewall mic și bun (thanx Bitch_in_Red ;) )
La mine Kis-ul nu prea consuma resurse multe,nu ma dereanjeaza, nu imi merge computerul mai greu si de portejat ce sa mai spun nota 10 :thumbup: .AVG Free nu se compara cu Kis pentru ca un soft free nu o sa aiba niciodata aceleasi performante ca unul cumparat,care ar mai fi rostul sa il cumperi?;ai lua numai softuri free ;) .

Edited by stokarit_s, 23 January 2007 - 22:27.


#61
GXG24

GXG24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.01.2007
Eu am Kaspersky 6.0.0.303 impreuna cu o "licenta", luate de pe net. Pana azi am avut Avast4Home si mi s-a parut foarte bun. Azi am reinstalat Windows-ul si am zis sa incerc si cu Kaspersky. Problema e ca dupa instalare si update, in fereastra principala - coltul din stanga-jos, imi apare un "Warning!" care zice asa: "Your license key is blacklisted. Updates are disable. Please contact your dealer or local support service." In primul rand nu stiu la care "update" se refera: pt. program in sine sau pentru baza de date cu virusi? S-a mai lovit cineva de "problema" asta? Cum scap de ea?

P.S. Sa merg pe Kaspersky sau sa revin la Avast4Home? Care credeti ca e mai eficient?

#62
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

 GXG24, on Jan 26 2007, 00:53, said:

Eu am Kaspersky 6.0.0.303 impreuna cu o "licenta", luate de pe net. Pana azi am avut Avast4Home si mi s-a parut foarte bun. Azi am reinstalat Windows-ul si am zis sa incerc si cu Kaspersky. Problema e ca dupa instalare si update, in fereastra principala - coltul din stanga-jos, imi apare un "Warning!" care zice asa: "Your license key is blacklisted. Updates are disable. Please contact your dealer or local support service." In primul rand nu stiu la care "update" se refera: pt. program in sine sau pentru baza de date cu virusi? S-a mai lovit cineva de "problema" asta? Cum scap de ea?

P.S. Sa merg pe Kaspersky sau sa revin la Avast4Home? Care credeti ca e mai eficient?

sa il cumperi sau sa taci din gura daca nu vrei sa risti o suspendare ... citeste regulamentul!

#63
GXG24

GXG24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.01.2007

 endless, on Jan 26 2007, 01:13, said:

sa il cumperi sau sa taci din gura daca nu vrei sa risti o suspendare ... citeste regulamentul!

K. Imi cer scuze. Dar, daca tot ai puterea de a atentiona/suspenda, eu ti-as sugera sa incerci sa fii obiectiv si sa o faci si cu ceilalti useri care, la randul lor, nu au respectat regulamentul si au mai pomenit de asa ceva (sunt convins ca stii la ce ma refer...) in posturile dinaintea (si nu numai) celui in care am comis eu "greseala". Iti dai seama ca nu deschideam subiectul daca nu era creat un precedent. No offence! Toate cele bune!

#64
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
A fost lansata varianta finala Kaspersky Internet Security 2007 6.0.2.614 - Final ? :huh:Am gasit pe un site in care scria ca a fost lansata.

Edited by stokarit_s, 04 February 2007 - 12:48.


#65
lucianbara

lucianbara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2006

 stokarit_s, on Feb 4 2007, 12:46, said:

A fost lansata varianta finala Kaspersky Internet Security 2007 6.0.2.614 - Final ? :huh:Am gasit pe un site in care scria ca a fost lansata.
asta e finala.

#66
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 lucianbara, on Feb 4 2007, 18:08, said:

asta e finala.
Ai dreptate am verficat si pe site-ul lor kaspersky.com,mi-am instalat-o pe computer (Kaspersky Internet Security 2007 6.0.2.614) merge foarte bine  ^_^  .Pana in februarie anul viitor nu cred ca o  mai schimb ;) .

Edited by stokarit_s, 05 February 2007 - 17:15.


#67
lucianbara

lucianbara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2006

 stokarit_s, on Feb 5 2007, 17:14, said:

Ai dreptate am verficat si pe site-ul lor kaspersky.com,mi-am instalat-o pe computer (Kaspersky Internet Security 2007 6.0.2.614) merge foarte bine  ^_^  .Pana in februarie anul viitor nu cred ca o  mai schimb ;) .
eu nu cred ca ai de asteptat atat, in primavar ar trebui sa apara v7.

#68
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006

 lucianbara, on Feb 5 2007, 19:26, said:

eu nu cred ca ai de asteptat atat, in primavar ar trebui sa apara v7.

asa repede sa apara v7, deja? :o inca v6 nu a implinit nici 1 anisor :D
mie mi s-a parut ca intre versiunile 5 si 6 a trecut mai mult timp. (ma refer la data la care au fost lansate)
oricum...astept cu interes v7! :lol:

#69
lucianbara

lucianbara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2006

 MadMike.Mitza, on Feb 5 2007, 20:20, said:

asa repede sa apara v7, deja? :o inca v6 nu a implinit nici 1 anisor :D
mie mi s-a parut ca intre versiunile 5 si 6 a trecut mai mult timp. (ma refer la data la care au fost lansate)
oricum...astept cu interes v7! :lol:
ar mai fi detalii, dar am jurat sa nu zic nimic  :notangel: (top secret)

Edited by lucianbara, 05 February 2007 - 21:09.


#70
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006

 lucianbara, on Feb 5 2007, 21:08, said:

ar mai fi detalii, dar am jurat sa nu zic nimic  :notangel: (top secret)

:samui:

nici o problema :coolspeak:

#71
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 lucianbara, on Feb 5 2007, 21:08, said:

ar mai fi detalii, dar am jurat sa nu zic nimic  :notangel: (top secret)
La varinanta v7 o sa fie mai misto design-ul? :huh:  ;pentru ca asta e cam singurul lucru care ii lipseste.

#72
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
sa sperăm. dar oricum, cel puțin mie, design-ul nu mi se pare deficitar in v6. anyway...all hopes for the best! :coolspeak:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate