Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Toate problemele legate de aeroporturile din România

- - - - -
  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#37
jarek

jarek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.06.2007
As avea si eu o intrebare daca ma puteti ajuta....in Piata Victoriei, de unde pot lua 783 -u? ....si inca ceva...ajung la 6 am in gara de nord.....e recomandabil sa merg pe jos la ora aia pana in piata victoriei? :) ..... din cate am vazut pe google map...e aproape gara de nord de piata vict......multumesc

#38
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006

View Postjarek, on Jun 11 2007, 22:15, said:

As avea si eu o intrebare daca ma puteti ajuta....in Piata Victoriei, de unde pot lua 783 -u? ....si inca ceva...ajung la 6 am in gara de nord.....e recomandabil sa merg pe jos la ora aia pana in piata victoriei? :) ..... din cate am vazut pe google map...e aproape gara de nord de piata vict......multumesc

La ora aia eu zic ca ar trebui sa iei metroul, e doar o statie de mers. Insa pe jos e totusi mult, daca mai ai si ceva bagaj, deci nerecomandabil.
La Piata Victoriei, statia pentru 783 e chiar vizavi de sediul Orange, o cladire mare, numai cu geamuri... N-ai cum sa n-o vezi.

#39
jarek

jarek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.06.2007

View Postnic_biso, on Jun 11 2007, 22:59, said:

La ora aia eu zic ca ar trebui sa iei metroul, e doar o statie de mers. Insa pe jos e totusi mult, daca mai ai si ceva bagaj, deci nerecomandabil.
La Piata Victoriei, statia pentru 783 e chiar vizavi de sediul Orange, o cladire mare, numai cu geamuri... N-ai cum sa n-o vezi.


ms....si inca ceva...gasesc la ora aia bilete pt metrou si pt autobus?

#40
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Cartele de metrou gasesti sigur, sunt deschise casele odata cu deschiderea metroului.

Cartela pentru expresul 783 insa (asta se cumpara de la ghiseul care e chiar in statie) nu stiu...sper sa fie deschis la ora aia, daca nu negociezi si tu cu soferul de la expres. :)

#41
jarek

jarek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.06.2007

View PostDana_H, on Jun 12 2007, 11:16, said:

Cartele de metrou gasesti sigur, sunt deschise casele odata cu deschiderea metroului.

Cartela pentru expresul 783 insa (asta se cumpara de la ghiseul care e chiar in statie) nu stiu...sper sa fie deschis la ora aia, daca nu negociezi si tu cu soferul de la expres. :)


:) suntem in Romania.....o sa ma descurc romaneste..........multumesc!

#42
andrei_666

andrei_666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 22.01.2005

View Postjarek, on Jun 14 2007, 00:00, said:

:) suntem in Romania.....o sa ma descurc romaneste..........multumesc!
Problema o să fie la întoarcere. Atunci când iei expresul de la Otopeni, se deschid doar ușile din față și când intri un ajutor de șofer îți ia biletul și îl compostează. Nu știu dacă el are bilet sau nu, dar cel mai bine ar fi să faci rost de bilet de la dus.

#43
psw_try

psw_try

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 03.10.2006
Tue 19JUN Tarom Romanian A   OK     Q   LV BUCHAREST      720A  B    (Q)
          ir  371                       AR BRUSSELS       920A      

Tue 19JUN Delta  125         OK     U   LV BRUSSELS      1030A  L     Coach
                                        AR ATLANTA        215P      

Tue 19JUN Delta 1430         OK     U   LV ATLANTA        432P        Coach
                                        AR SAVANNAH       536P      

Sat 29SEP Delta 1246         OK     U   LV SAVANNAH       238P        Coach
                                        AR ATLANTA        342P      

Sat 29SEP Delta  124         OK     U   LV ATLANTA        540P  D     Coach
                                        AR BRUSSELS       830A#      

Sun 30SEP Tarom Romanian A   OK     Q   LV BRUSSELS      1020A  L    (Q)
          ir  372                       AR BUCHAREST      205P      


Am primit ruta de mai sus dupa o rezervare. Nu inteleg unde vad terminalele si timpul intre terminale. Am inteles ca in Brussels trebuie sa schimb terminalul. Ce se intampla daca un zbor intarzie si nu-l prin pe celalalt?.... Adica daca e distanta mare intre terminale in brusel am o ora si zece minute?...

#44
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
Care ar fi cea mai buna varianta pentru a fi in Aeroportul Otopeni la ora 5.30 dimineata, cu plecare din Gara de Nord?

#45
pi-ng

pi-ng

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 11.02.2006
stie cineva care e costul pentru depasirea greutatii maxime pentru CARPATAIR ?

si de asemenea, e voie sa transporti un calculator (unitate centrala + monitor) in cala avionului ? daca da, sunt sanse sa ajunga intreg?

#46
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006
Iasi, Str. Cuza Voda, nr.2
Tel: (0040 232) 215295; 215293  
Fax: (0040 232) 211075
E-mail: [email protected]

sau

Baggage Manager - Timisoara
Tel: (0040 256) 308 892
Fax: (0040 256) 308 894
E-mail: lost&[email protected]

#47
pi-ng

pi-ng

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 11.02.2006
mda.. si crezi ca imi raspunde cineva in seara asta sau maine?

#48
Transilvania

Transilvania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 26.08.2005

View Postpi-ng, on Jul 14 2007, 17:58, said:

mda.. si crezi ca imi raspunde cineva in seara asta sau maine?
La wizzair era 7 euro pe kilogram,dar depinde si de companie,la alte companii poate sa fie mai mult.

#49
mynu_cs

mynu_cs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.01.2007
:) mult mai mult.. la KLM pt 7 kg .. a vrut aia sa imi ceara 300 euro :)) am scos si am pus in punga :P

Poti sa faci asa.. sa il cataloghezi ca fragil si atunci sigur ajunge intreg... dar nu stiu cat te costa .. dar mergi la aeroport si la checkin intrebi.. sau intrebi personalul aeroportului ... aia tre sa stie ..

Normal ca e voie sa transporti.. nu as vedea de ce nu.. e acelas lucru cu laptopul...

#50
hyperionx21

hyperionx21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2006
Intr-adevar depinde de companie. La KLM e de exemplu 20 euro/kg. In general daca nu depasesti cu mult mai inchid ochii, dar asta depinde si de cel
de la check-in. De exemplu eu am avut vre-o 4 kilograme peste greutatea admisa si nu mi-a cerut nimic.

Cat despre transportul calculatorului, eu am vazut cum sunt manevrate bagajele. Fara nici o grija, le iau si le arunca unul peste altul. Cu unitatea centrala nu
ar fi o problema, dar monitorul chiar nu cred ca merita. Sunt sanse mari sa ajunga bucati la destinatie. Totusi am auzit ca poti sa il declari ca bagaj fragil si atunci au mai multa grija, dar amanunte probabil doar de la companie poti sa afli.

#51
Black Daniel

Black Daniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.01.2007
La Blue Air ai voie cu 25 kg in bagajul de cala. Ce se depaseste, se plateste cu 6 euro/kg. Eu i-am "pacalit" altfel. Fiind impreuna cu sotia si copilul, si bagajul meu avand pe putin 10 kg peste cele 25 admise, am pus toate cele 3 buletine pe ghiseu si cele 3 bagaje pe cantar. Si m-am bucurat cand a aratat 72 kg.
E o varianta de incercat.

#52
madxm

madxm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 06.10.2004
eu ar trebui pe la 4am sa fiu in otopeni.. ceva sugestii?

plec din cluj cu o zi inainte si ma gandeam sa pierd vremea in bucuresti, apoi 783 apoi dormit 5 ore in aeroport :((

alte sugestii?

#53
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postecstrim, on Jul 14 2007, 01:11, said:

Care ar fi cea mai buna varianta pentru a fi in Aeroportul Otopeni la ora 5.30 dimineata, cu plecare din Gara de Nord?
taxiul ?!

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
trebuie sa ajung duminica dimineata la ora 5 in Otopeni. ce companie de taxi recomandati ? vreau o firma care sa aiba un tarif fix (parca fly taxi tineam eu minte , poate imi spuneti voi). plecarea este de pe calea mosilor colt cu eminescu.

nu sunt din Bucuresti si nu am mers decat odata in viata cu taxiul in Bucuresti

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate