Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

K1 GP-Fighting

- - - - -
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#37
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Sper ca se transmit meciurile de pe 29-nov la Eurosport.

Acum avem un motiv in plus sa ne uitam.
Avem cui sa-i tinem pumnii.

#38
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Revenit din meseria de baza (i-am "adormit" pe toti, lol :) :) )

Deindata ce o sa pot vedea si eu meciuri pe Eurosport o sa ma stradui sa scriu comentarii pe evolutia meciurilor tehnica de tehnica. Se pot intelege asa subtilitati de tactica de ring, de mod de a concepe lupta, in care marii sportivi isi pun ceea ce e dincolo de tehnicile in sine - si anume personalitatea, inima de luptator, inspiratia - in fine, tot ceea ce face ca dincolo de aparentele dure sportul asta sa fie arta curata in aceeasi masura in care e dur si nemilos cu cei care gresesc din nestiinta.

Chiar invinsii merita tot creditul, orice campion mare a ajuns in varful piramidei pe experienta trecutului, nu "de la sine". Cred ca e unul din motivele pentru care adevaratii campioni sunt oameni pasnici, modesti (adevarat ca sa nu-i intrebi omului femeia de buna seara punandu-i mana unde nu trebuie ca deh, se strica modestia) si mai ales care nu fac tam-tam in jurul succesului. Pentru ca stiu si ei cat s-a cladit de greu. Ca veni vorba, Ionut - ca sa le mai zic si eu doua la cei din Ro care se plang pe 10 trompete cat e de greu (si au scuze din cauza asta sa mentina metodici din Karate de pe vremea Evului Mediu) - cat a fost de greu ? Ca-mi inchipui ca numai usor n-a fost uneori :) Scuze de indiscretie. Mi se pare insa ca ambitia trebuie pusa pe locul 1 si salile care arata ca nave spatiale pe 2, altfel sali d-alea nu ne da nimeni moca si tot pe locul 40 si de-acolo in jos ramanem.

#39
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Quote :

Pai fale o anestezie buna si nu o sa te mai deranjeze cand sai pe net....


Heheh

Nu stiu daca stiati, nu ca ma compar eu cu el (auuu - m-ar durea s-o vad pe mama plangadu-ma la groapa :) :) ) - Mark Hunt e medic, si dreptei lui i se spune de aceea "sleeping pill". Auuu, si cati au adormit fara Diazepam ... :D :D

#40
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Si modul cum a ajuns in sport de la "taierea modestiei cand ii cauti omului femeia unde nu trebe" i s-a tras - si anume, dl doctor isi consuma paharul intr-un bar, s-a luat cineva de femeia dansului (la acea data Hunt era cu totul strain de sporturile de lupta) si Hunt i-a dat una in bot asa cum se pricepea ca omul a ajuns direct in spital. S-a ales cu criminal record dar a fost remarcat cu ocazia asta de cineva de la Hape Ngaronoa din sala, l-au chemat acolo si ... in 5 sau 6 ani a fost campion de K1 GP. Dar spunea si el acelasi lucru - ca pare putin, obtinut rapid, si in realitate e cumplit.

#41
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Vesti "tari" din circuitul K1 :

La nivel de zvon se pare ca Peter Graham, accidentat, nu e disponibil pentru GP, in schimb umbla aceleasi insistente zvonuri despre Hoost ca vrand, in ciuda dificultatilor de sanatate, sa reia lupta pt. nr. 1.

Ar fi o nesansa pentru Leko, pe care parea ca-l lovise norocul. Daca trece de Abidi, are in fata pe singurul caruia n-a putut sa ii tina piept pana la capatul unui meci.

#42
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Nu stiam ca e vreun roman in K1.
Si eu care credeam ca softnewsu nu e bun de nimik....:)
Felicitari lui  Ionut Iftimoaie pt ca a luat-o de la zero intr-un loc strain si s-a mai si ridicat destul de mult.
Ii tin pumnii pe 29 si il rog sa continue colaborarea cu forumul asta.
btw...tnx monokeros pt informatiile detailate.
daca poti sa incepi si despre ufc ar fi grozav.

#43
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Nu e specialitatea mea. De fapt in Romania afara de putini oameni (intre care Cristel Oprescu din Tm, care insa, fiind deja la 43 de ani, s-a retras si e antrenor) cei care se lauda ca s-au batut in asa ceva - scuze, ar trebui priviti cu suspiciune, incat e putina lume care sa se priceapa altfel decat din auzite. Exista cluburi cu ceva luptatori buni in disciplinele MMA dar nu inca la acel nivel. Grappling preteaza la dificultati de antrenament mult mai mari decat disciplinele bazate pe lovituri. Pentru a boxa si lovi cu orice altceva (picior, genunchi) daca ai un antrenor inteligent si conditii minimale poti fi deja periculos in ring chiar si pentru unul cu destula experienta. Pentru tranta daca nu ai in sala parteneri de sparring cu categorie si experienta compatibile orice altceva faci e teorie pe hartie. Incat mai avem de asteptat. Pana atunci, desigur, pot sa scriu cate ceva de pe o postura de pur outsider.

#44
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 16.08.2002
Aseara, dupa K1 legends de pe Eurosport, cu semifinalele si finala din '96, am aflat o stire interesanta, zic eu, si anume ca fostul campion de sumo Akebono va lupta cu Bob Sapp ...
Abea astept sa vad duelul colosilor, Akebono fiind unul din putinii care il fac pe Sapp sa para mic, avand 6'8" (2.02) si 500 pounds (226 kg), daca am convertit corect.
Mai multe, cititi aici

#45
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 07.12.2002
Lamer mai mare ca Sapp n-am vazut. Daca nu stiati, el e de fapt un jucator ratat de fotbal american, a ajuns in K-1 si a devenit milionar. O sa aibe si un franchise... Da ca un neghiob, ca un taran, n-are pic de stil, de-aia i-a spart croatul ala fata. Mori Sapp!

#46
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 16.08.2002
Intr-adevar, se misca greoi si nu are stil, dar e printre putinii care l-au batut de doua ori pe marele Ernesto Hoost (practic singurul care l-a invins in ultimii 3 ani !!!). Stil? Gratie? Povesti ... Sapp isi "impinge" toata greutatea sa imensa in cateva lovituri, care daca isi ating tinta sunt distrugatoare, daca nu, pana isi recapata respiratia e un sac de box urias.
Vedeti http://www.k-1usa.ne..._info.asp?id=58

In alta ordine de idei, o stire de ultima ora ne anunta ca Francois Botha il va inlocui pe Stephan Leko in finala din 6 decembrie, pentru ca nu s-a ajuns la o intelegere cintre managerii K1 si agentul acestuia. Botha va lupta cu ... Cyril Abidi, intr-o revansa a meciului pentru care Botha a fost descalificat.

#47
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 07.12.2002
Sper sa-l faca praf Akebono. O sa fie meciul in direct pe Eurosport pe 31 Decembrie?

#48
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Leko nu va fi in GP. Ce porcarie. Asta e cea mai rea combinatie posibila. Scot un ins super tehnic ca sa vare niste unii pe care ca sa-i vezi ai de vizitat proxima carciuma :(

#49
ivan_drago

ivan_drago

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.10.2003
Asta da belea... :(  
Hai ca mai trece omul cu vederea si peste meciuri de tip Sapp vs Akebono ( dintre amndoi sper sa castige Sapp cel putin "acum" are putina cunostinta de K1) dar fara  Le Banner ( poate si fara Hoost)  acum chiar si fara Leko.......e prea de oaie...

#50
ivan_drago

ivan_drago

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.10.2003
Imi pare foarte bine ca se mareste galeria ---- asta este foarte important pentru mine!!! :)
In ce priveste data de 29....hehe voi face tot cei posibil ( in limita regulamentului K1   :drac:  )  pt.  a ma intoarce acasa INVINGATOR!!! :OK:

#51
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Hoost sufera de pe urma bolii de piele cronice si in cel mai bun caz va avea un superfight. Cel mai probabil cu Mirko Filipovic - asta deja suna mai interesant decat restul. Probabil ca vor intra in finala Bonjaski, si supravietuitorul macelului dintre Sefo si Ignashov de pe partea cealalta.

#52
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Eu nu-mi imaginez cum ar putea Akebono sa bata un sportiv K1 cat de cat bun. Toate impingerile lui maiastre nu te pot apara de loviturile de picior si nici chiar de pumni.

K1 parca devine sport pentru americani, numai ei se entuziasmeaza la Wrestling desi noi toti ceilalti ne uitam 5 minute si facem switch ca nu vrem sa vedem comicarii de astea.

Probabil ca Leko a fost scos pentru ca era prea bun si n-a fost de acord pentru o aranjare a meciului. S-a mai scris chiar aici despre tentative de blat, ajunge si K1 ca si boxul, blatuit aproape total.

Ce-i cu gala de Local Kombat de vineri? Roxana aia Ciuhuleasca e nebuna, isi strica tzatzele alea pentru ce?

Apropo, am vazut la stiri cum l-au adus din Spania pe Tolea (Anatoli), moldoveanul acela de peste Prut care a facut macel printre interlopi la Brasov....
L-am cunoscut prin 1997-1998, era bodyguard la Black-Point discoteca din Grozavesti, daca-si mai aduce aminte cineva, si problema sectiei de politiei si a patronilor era ca el dadea afara certaretii direct prin geam, ca usile erau prea stramte, asa ca l-a 2 zile se schimba un panou de sticla, si nu putea fi luat la sectie ca nu vroia...daca ma-ntelegeti...
La un moment dat o fost o bataie generala intre bodyguard-zii discotecilor MAXX si DUMARS cu moldovenii de peste Prut, conducator de grup fiind Tolea, a iesit iures, maini rupte, capete umflate dar ai nostrii au castigat, atunci i s-a dat interzis lui Tolea in Bucuresti si a plecat la Brasov...unde se pare ca a gasit altii mai slabi decat el.... :drac:

Sa revenim, BAFTA lui Ionut pentru Sambata! Pe ce post tv sa incercam sa vedem meciul?

Greets,
Speedo

#53
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 16.08.2002

Quote

Eu nu-mi imaginez cum ar putea Akebono sa bata un sportiv K1 cat de cat bun. Toate impingerile lui maiastre nu te pot apara de loviturile de picior si nici chiar de pumni.

Cred ca exact in acelasi mod in care castiga Sapp: folosindu-si greutatea ca arma.

Eu am o alta intrebare: unde a disparut Cro Cop? Dupa meciul cu Sapp, n-a mai jucat (cel putin din statisticile de pe aici )

Quote

Originally posted by ivan_drago
In ce priveste data de 29....hehe voi face tot cei posibil ( in limita regulamentului K1   :drac:  )  pt.  a ma intoarce acasa INVINGATOR!!! :OK:

Iti tinem pumnii. Subscriu la intrebarea lui Speedo, pe ce post te putem urmari?

#54
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Problema cu Leko a fost mai simpla : nu i s-a acordat suma promisa. Nimeni acolo, nici cand e vorba de GP finals, nu se bate pe glorie si in orice caz nu pe ciunga. Japonezii au un sistem destul de nedrept de a plati dupa rating, cu exceptia GP finals unde intotdeauna pana acum au fost 400000 $ - dar oricum, de exemplu, Musashi care e o chiftea, ia mai mult pe un turneu in Japonia decat pe un GP. Mirko a avut aceeasi problema - primea, desi il batuse mar pe Sapp, mai putini bani decat Sapp. Normal ca a plecat in Pride, unde situatia e mai ok. Nici macar infrangerea lui de catre Nogueira nu e o rusine, tinand cont cine e Nogueira, si cred ca a primit mai mult acolo pentru asta decat pentru o victorie in K1. Asta e. Chestii de bani si orgolii. Se aude ca Mirko ar fi in discutii sa se reintoarca in GP circuit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate