Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

existenta conexiunii cu PC inchis

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
Cam ciudat de explicat da io nu prea intzeleg ce se intampla:
La calculatorul meu am la o placa de retea legatura PC<->PC (numita Acasa) si o placa de retea care se duce la un router; Cand al doilea calculator de pe Acasa se inchide, eu vad jos in tray mai intai mesajul ca 'Un cablu este DeConectat la Acasa' si apoi imediat ca 'Acasa este conectat'; la router se intampa asemanator, cat am calculatorul deschis am trei beculete aprinse corespunzatoare calculatorului meu; cand il inchid cele trei beculete se sting pentru scurt timp si apoi se aprind la loc... De ce se intampla asta? (era mai frumos sa-mi arate pe router cand este pc-ul inchis)...

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
PCI (shi placile de retzea) sunt in tensiune ... la fel ai vedea shi daca ai avea legatura intr-un switch / hub.

De ex: ashe se face WOL sau Power by PCI card ...

#3
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
pai si nu ar fi corect daca dezactivez in bios Wake On * sa nu mai tina degeaba tensiune in ele? Metoda cea mai sigura sa vad daca un pc e deschis sau inchis sa inteleg ca e cu Ping...

#4
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
nu e de ajuns ... pe langa WOL e shi Wake by PCI card ... plus ca pe placile noi, PCI sta in tensiune tot timpul ...

cea mai singura metoda de a vedea daca un PC este deschis - te duci shi verifici la tastatura / monitor ... in rest, ala poate sa nnu raspunda la ping nici 100 de ani, shi intre timp sa te lucreze pe la spate ... vorba "cantecului" (daca se poate numi ashe).

#5
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
La IBM-urile astea cu care au fost dotate liceele este asa. Chiar daca sunt oprite, tot sunt aprinse led-urile de la placile de retea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate