Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

Am si eu o problema de Hard

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
KiwiKiwi

KiwiKiwi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.09.2003
Salut , am si eu o problema care m-am gindit sa o postez in sperantza ca poate cineva s-a mai intilnit cu ea si poate sa-mi dea o directie .

Am ca OS Win2000 .
Pe acelasi PC am un CD-ROm si un CD-Burner care bineinteles poate actiona si ca cititor de CD-uri .

Am PC-ul de foarte mult vreme cam 2 ani si totul a fost okey avind in vedere ca lucrez pe el cam 24 din 24 .

In ultima saptamina am constatat ca nu mai pot citi deloc CD-uri nici prin CD-ROM , nici prin CD-Burner . CD-uri de muzica merg dar CD-uri cu date nu mai merg .

N-am instalat nimic nou in ultima vreme , nu am schimbat setari din BIOS nimic care sa indice o eventuala directie . Mai mult ambele CD-uri nu mai merg pe citire de DataCD , deci doar pe Music CD .

Are cineva vreo idee ?

Va multumesc !

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
verifica daca ai UDMA pe ele ... pune-le unu' cate unu' pe MASTER  ... pune-le pe celalalt IDE ...

PLUS: ce unitatzi sunt? (model, producator)

#3
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
pune hardu pe primary master si cd-romu pe secondary master...si lasa cd-writeru pe primary master...si sa te mai uiti in bios daca le vede bine cd-roamele si hardu...nu le lasa pe auto...
sau daca nici asa nu merge curata cd-romu si vezi daca merge mai bine! daca nu e ceva bulit in el si nu mai ai ce face cu el...ce vrei batranetea :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate