Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

Arsuri solare

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Si eu am patit-o acum cateva zile. Pune otet, stai linistita, nu ustura. Il intinzi pe portiunile arse, lasi sa se usuce si repeti.

#38
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007
Cu apa termala a incercat careva? Intreb preventiv, la ultima parlire m-am tratat cu castraveti si prosoape ude fleasca puse pe sacii de plastic cu care am acoperit patul. :) M-am chinuit vreo 5 zile..

#39
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012
eu unul sunt copt. la propriu. cand am venit acasa miroseam a carne coapta la propriu. am dat cu un spray de arsuri acum , inca mor de durere. am picioarele varza si mainile varza. sunt mai rosu decat rosia si am avut un somn de dupa masa extrem de greu , aproape imposibil. pentru la noapte o sa iau 2 pastile de somn pentru ca daca ma doare macar sa fiu inconstient.

#40
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
eu  :mellow:  anu trecut m-am innegrit incet incet fara sa naparlesc, dar anul asta m-am rumenit bine. o sa fie destul de interesant zilele urmatoare  :lol:

#41
krax

krax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 15.05.2012
noi te-am pus sa stai in soare.
Fi linistit, greul pentru tine abia incepe  :vampire: :vampire: :cursing: :cursing:

#42
mngx

mngx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 30.07.2009
dai cu iaurt pe spate.

#43
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
O meritati. Si probabil viitorul cancer la fel.

#44
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Cine va pune sa stati ca smecherii la pranz, la strand? De la 7-8 la 11, apoi acasa.

#45
Sheng

Sheng

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.04.2006
Am si eu o problema mai interesanta...m-am tuns scurt scurt aproape chel si a doua zi am fost la Waterpark si m-am cam prajit in cap :-s si acum imi ies niste basici galbene uscate cu o zeama care parca curge din ele si am toata chelia rosie si evident nu pot iesi din casa...ce pot face?

#46
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

View PostSheng, on 17th July 2012, 16:48, said:

Am si eu o problema mai interesanta...m-am tuns scurt scurt aproape chel si a doua zi am fost la Waterpark si m-am cam prajit in cap :-s si acum imi ies niste basici galbene uscate cu o zeama care parca curge din ele si am toata chelia rosie si evident nu pot iesi din casa...ce pot face?
incearca o sapca/palarie

#47
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 16.12.2003

View Postmiromulus, on 10 iulie 2006 - 11:19, said:

Spray bioxiteracor

View PostBebeluska, on 11 iulie 2006 - 09:44, said:

Sa stii ca chiar mi-am mai revenit cu sprayul ala cu bioxiteracor. 140.000 lei vechi, de la farmacie.

Noua ani mai tarziu, sfatul vostru m-a salvat si pe mine.

In cazul meu, nu era o arsura vizibila. Pe gat si intre umeri eram usor rosu, nici un fel de simptom pana seara cand m-am intins pe spate. Atunci a inceput o mancarime cu un fel de intepaturi, nimic dureros, dar imposibil de rezistat. Era asa puternica senzatia ca mi se contractau muschii abdomenului.
Culmea e ca am stat la soare numai in intervalul 10-12 si 19-21.

Sfatul vostru m-a scapat in 30 de minute.

Multumesc

Edited by hades, 04 August 2015 - 11:41.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate