Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Cupa Yahoo Pool! (editia a IV-a)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
217 replies to this topic

#199
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Semifinala are scor final:

the_big_boss_cos - elena_butter_fly 5 - 0

#200
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
:eek:

#201
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Deci finala are loc intre:

the_big_boss_cos - krammermail.

Bafta la concurenti!

#202
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Iar finala mica:
elena_butter_fly - iulian.dronca

Bineinteles daca accepta Elena sa o jucam.

#203
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
FINALA - Cupa Yahoo Pool

     krammermail - 7
the_big_boss_cos - 0

nu mai spun cum a decurs scorul pentru ca se intelege de la sine!

:first:

#204
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Felicitari, kraMMer! N-as fi crezut. :D

#205
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View PostSyncron, on Jul 10 2006, 00:13, said:

Semifinala are scor final:

the_big_boss_cos - elena_butter_fly 5 - 0


View PostkraMMer, on Jul 10 2006, 14:07, said:

FINALA - Cupa Yahoo Pool

     krammermail - 7
the_big_boss_cos - 0

nu mai spun cum a decurs scorul pentru ca se intelege de la sine!

:first:

Si am o intrebare: Cum de a putut castiga Cosmin in fata Elenei la 0, ca Krammer sa-l bata pe Sorin la 0? Probabil nu a fost Krammer acasa sa joace in locul Elenei.

Va rog nu stergeti postul. E o intrebare si o parere!
Felicitati campionului!

#206
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003

View Postiulian.dronca, on Jul 10 2006, 14:19, said:

Si am o intrebare: Cum de a putut castiga Cosmin in fata Elenei la 0, ca Krammer sa-l bata pe Sorin la 0? Probabil nu a fost Krammer acasa sa joace in locul Elenei.

Va rog nu stergeti postul. E o intrebare si o parere!
Felicitati campionului!

Si eu am batut-o pe elena cu 5-2 si-am luat bataie de la ceilalti, trebuia sa-mi chem vecinul mai des?  :D  Serios acum eu cred ca deja este exagerat ce faci tu, cazusem de acord ca nu se poate stabilii si o lasasem moarta pe tema asta. Te rog nu mai posta pentru a genera discutii.  :peacefingers:

Edited by 2Fst4U, 10 July 2006 - 13:25.


#207
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
1) m-am satuart de presupuneri si alea alea
2) krammer, elena, syncron: astept un PM in care sa mi se spuna daca elena a jucat ori ba cu the_big_boss_cos (eu credeam ca scorul ala vine de la neprezentare)
3) am spus undeva ca nu mai vreau astfel de discutii pe pagina "pricipala" a cupei. la urmatoarea abatere se lasa urat. indiferent cat de serioasa e problema. vorbiti cu syncron, va creati un trhead pentru asa ceva si discutati acolo
4) am jucat si eu yahoo pool cu un user de aici de pe sp si pot spune cu mana pe inima ca se intampla sa iau bataie cateva maciuri la rand, si invers, sa dau bataie. ba au fost zile cand nu stiu daca am castigat 1-2 meciuri din 10-15 jucate. si invers, cand imi mergea destul de bine. decin din punctul meu de vedere, astfel de presupuneri, desi au o baza "reala" (discutabila) sunt doar presupuneri (deci krammer/elena/si altii care au crezut astfel): nu sunt acuzatii; iar iulian: nu e tocmai frumos/sportiv/etc sa faci astfel de presupuneri prea des, ca superi omul. si inca pe buna dreptate. daca eu as fi nevinovat si s-ar face prea des astfel de presupuneri la adresa mea, chiar si sub forma de intrebare, la un moment dat ar trece peste limita pe care pot sa o inghit si asta tocmai pentru ca stiu ca nu am gresit cu nimic si nu pot sa inteleg de ce interlocutorul meu nu p[oate accepta acest lucru)

dupa ce aflu mai multe informatii voi lua o decizie. pina atunci cateva post-uri au devenit invizibile pentru a nu genera discutii.

Edited by ciuly, 10 July 2006 - 13:35.


#208
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postciuly, on Jul 10 2006, 14:32, said:

1) m-am satuart de presupuneri si alea alea
2) krammer, elena, syncron: astept un PM in care sa mi se spuna daca elena a jucat ori ba cu the_big_boss_cos (eu credeam ca scorul ala vine de la neprezentare)
3) am spus undeva ca nu mai vreau astfel de discutii pe pagina "pricipala" a cupei. la urmatoarea abatere se lasa urat. indiferent cat de serioasa e problema. vorbiti cu syncron, va creati un trhead pentru asa ceva si discutati acolo
4) am jucat si eu yahoo pool cu un user de aici de pe sp si pot spune cu mana pe inima ca se intampla sa iau bataie cateva maciuri la rand, si invers, sa dau bataie. ba au fost zile cand nu stiu daca am castigat 1-2 meciuri din 10-15 jucate. si invers, cand imi mergea destul de bine. decin din punctul meu de vedere, astfel de presupuneri, desi au o baza "reala" (discutabila) sunt doar presupuneri (deci krammer/elena/si altii care au crezut astfel): nu sunt acuzatii; iar iulian: nu e tocmai frumos/sportiv/etc sa faci astfel de presupuneri prea des, ca superi omul. si inca pe buna dreptate. daca eu as fi nevinovat si s-ar face prea des astfel de presupuneri la adresa mea, chiar si sub forma de intrebare, la un moment dat ar trece peste limita pe care pot sa o inghit si asta tocmai pentru ca stiu ca nu am gresit cu nimic si nu pot sa inteleg de ce interlocutorul meu nu p[oate accepta acest lucru)

dupa ce aflu mai multe informatii voi lua o decizie. pina atunci cateva post-uri au devenit invizibile pentru a nu genera discutii.

1. Eu am pus o intrebare argumentata cand am sesizat ca Elena a jucat sfertul in timpul bacului sau in apropiere de un examen de bac si am primit jigniri si non raspunsuri si nimeni nu s-a alarmat ca nu ar fi ok o astfel de practica.

2. Am voie sa gandesc chiar daca parerea mea nu corespunde cu parerea altora. Mai mult se petrec lucruri ciudate, chiar foarte ciudata. Daca incerc sa le explic mi le stergeti pe motiv ca poate Krammer da reply si se produce scandal. Pai in acest caz pedepsiti pe cel care face scandal ca doar nimeni nu are clauze mai speciale. Si lasa-ti lumea sa-si expuna punctul de vedere civilizat si de asemenea lasa-ti sa fie contrazis tot civilizat. Daca nu stie unul sa se comporte civilizat pedepsiti-l.

3. Daca acesta nu e un post de discutii atunci ce cauta argumentele tale aici? In plus subtitlu threadului precizeaza ca aici se discuta despre cupa Yahoo Pool asa ca nu vad de ce e interzis sa discuti. Ziceti ca e forum al calugaritelor.

Sper ca nu voi primi vreo pedeapsa ca am raspuns si am scris cele de mai sus. Trebuie facuta diferenta intre  a raspunde argumentat si civilizat si a raspunde jignitor chiar daca ambele pot supara pe cineva.

#209
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
Daca mai vad discutii pe marginea unor probleme pe un thread dedicat scorurilor & co, respectivii iau 3 zile pauza.
(dupa ce se face regulamentul, syncron o sa puna acest lucru atat de neesential acolo; o sa ma ocup personal ca acest regulament sa apara macar provizoriu pina cel tarziu in aceasta noapte)

1) cand un moderator spune sa nu se mai intample ceva, atunci userii vor da curs cererii moderatorului si NU vor face cum a facut iulian. exista PM, exista IM, exista mail, exista abuzuri, si VA exista thread pentru discutii. il creez eu imediat)

2) la punctul 4 am fost cat se poate de clar in legatura cu problema presupunerilor. AI SARIT CALUL. una este sa te indoiesti de veridicitatea unui joc O DATA si alta este sa o faci de 2-3-n ori. poate ca pentru tine ti se pare normal sa pui intrebari, dar ma indoiesc ca daca ai fi fost tu in locul lui krammer sa fi inghiti prea mult aceste "intrebari nevinovate".
intelege o data ca intrebarile tale NU au avut FOND/BAZA REALA. tie ti s-a parut ceva si ai intrebat. de prea multe ori ti s-a parut.
daca nu esti in stare sa afli aceste informatii in mod civilizat de la userul cu despre care ai nelamuririle, atunci problema este altundeva. iar daca aceste informatii nu ai putut sa le afli pentru ca userul respectiv nu a vrut sa se comporte civilizat si sa ti le dea, atunci trebuia sa faci macar un print screen sa ai dovada ca userul nu coopereaza si nu sa postezi in public asemenea intrebari. pentru cultura ta generala, afla de ce a fost banat burvi. iti spun eu pe scurt: pentru ca punea "anumite" intrebari. nevinovate in ochii lui. iti spun ca intrebarile lui semanau ca si fond cu ale tale.

3) exista reguli, scrise, spuse, si de bun simt. ce am spus eu mai sus este o regula spusa. daca tie ti se pare ca aici este forum de calugarite este problema ta personala. exista reguli, tocmai pentru ca unii nu sunt in stare sa "functioneze" fara ele. si unii nici macar cu ele nu pot sa se comporte corect. regulile exista din necesitate nu din alte motive. si unde le pune un moderator site el foarte bine de ce le-a pus acolo. in acest caz, pentru ca a fost o avertizare si o cerinta verbala. dar nu-i nimic, o sa am grija sa iasa regulamentul ala cat mai repede si atunci va fi scris. si cand se incalca ceav scris, vin si sanctiunile incontestabile. sia sta pentru ca unii nu pricep cu vorba buna.

---------------------

am vorbit cu krammer. el mi-a spus si el il cred:
1) nu a jucat niciodata un meci/o partida in locul elenei
2) dupa terminarea bacului de catre elena, au fost plecati din localitate pina ieri seara
3) meciul de ieri intre elena si the_big_boss_cos a fost jucat si pierdut de elena (motiv: oboseala si ceva medical)

cine mai are nelamuriri in aceasta problema este rugat sa posteze in mod civilizat, fara subintelesuri si alea alea, pe thread-ul pe care il voi face in cateva minute.

#210
alexutzu_boo

alexutzu_boo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2006
:worthy: BV Krammer!!!!!!!!

Edited by alexutzu_boo, 10 July 2006 - 17:10.


#211
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Si eu zic Bravo Krammer! Incaodata ai demonstrat ca esti cel mai bun! Tine-o tot asa! :clapping:

Elena_butter_fly te rpg da-mi un raspuns daca vrei sau nu sa jucam finala mica!

#212
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Elena_butter_fly nu doreste sa joace finala mica pentru ca are de invat. Sper sa am placerea de a juca pool cu ea in una din editiile viitoare. Succes la admitere Elena.

#213
butterfly

butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.05.2005
multumesc!

#214
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Si asa s-a terminat inca o editie din Cupa Yahoo Softpedia!

#215
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
:first: un premiu, ceva?  :P  :bigwhitegrin:  :harhar:  :w00t:

#216
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
cum nu s-a oferit nimeni, si fonduri nu exista, din pacate nu. poate la editia asta.

dar pentru tine felicitarile cred ca sunt suficiente. cel putin pe moment :)

Edited by ciuly, 28 July 2006 - 15:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate