Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Tepari la pariuri pe TikTok

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 24.11.2020
"schemele ponzi" sunt altceva.
LOL

#20
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,745
  • Înscris: 09.05.2008

View Postovidiu21, on 16 aprilie 2024 - 19:02, said:

Info util, Posted Image
Pariati doar banii vostri si cu capu` vostru si putin, ca e mai bine asa, nu mai exista pariuri sigure.
Info si mai util: Nu mai pariati!

View Postistratei, on 16 aprilie 2024 - 20:32, said:

Veche, da buna
In fiecare secunda se naste un fraier, important este cine il gaseste primul!
Maxima!!!!
+ 8774365562938 like.

#21
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 12.09.2021

View Postmodoran, on 16 aprilie 2024 - 19:00, said:

Poate or fi tot aia de la superbet deghizati, ca ei au cel mai mult de castigat din asta.
Nu sunt implicate casele de pariuri, fi serios, matematic ei câștigă oricum, nu au nevoie să facă de-astea. Și scam-urile astea sunt vechi dar fraieri ce pun botul la "bilete VIP, abonamente VIP" și alte non-sensuri din astea apar tot timpul...

#22
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 22.08.2012
Dependenta de pariuri e la fel de grava ca cea de jocuri de noroc, alcool, droguri sau orice alte adictii.

Daca discuti cu un parior, o sa vezi ca iti spune ca se distreaza si el de cativa lei, nimic serios, dar 90% din timpul liber il petrece cu ochii pe rezultate, bilete, cote, meciuri si alte rahaturi de-astea...

#23
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 15.08.2005
exact cum si-l petrec cei care au "investit" pe bursa :D :D :D
doar ca ei se uita la grafice si spera sa mai creasca actiunile/bicoinu'

#24
giuliani2

giuliani2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 04.11.2023
Tiktok e probabil cel mai jos nivel pe care credeam ca il poate atinge domeniul asta al social media, practic nu e nici social media, nu e nimic in afara de prostire.

Legat de pariuri, existau astfel de indivizi care vindeau ponturi inca de prin 2006-2007, practic de cand a inceput faza cu retelele sociale au aparut si teparii.  E foarte trist ca in Romania e plin de case de pariuri peste tot comparat cu vestul Europei. Nu zic ca aia nu joaca la pariuri, dar daca nu le vezi fizic la tot pasul tentatia e mult mai mica. Personal, jucam la pariuri in RO, cumva dadeam de o casa de pariuri in drum si puneam un bilet. Dar de 10 ani de cand m-am mutat in Germania unde nu vezi asa ceva, am ajuns sa pun doar cand mergeam in Romania cate o saptamana si le vedeam iar cate 5-6 pe o distanta de  500m.
De pacanele nu mai zic, or fi si in alte tari dar eu n-am vazut inca.

Era buna legea aia cu scos orice joc de noroc in afara orasului.

#25
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 29.10.2017

View Postmodoran, on 16 aprilie 2024 - 19:00, said:

Poate or fi tot aia de la superbet deghizati, ca ei au cel mai mult de castigat din asta.

Nu sunt, superbet e o casa serioasa. Ideea e ca fiind una din cele mai populare case din Romania cu acoperire mare, teparilor le e mai usor sa pescuiasca coduri castigatoare si sa pretinda ca sunt ale abonatilor lor.
In plus cei care isi iau teapa si cumpara abonament nu inseamna neaparat ca joaca tot la superbet, pot juca la alte case ca unibet, betano etc

View Postlaffin, on 16 aprilie 2024 - 19:29, said:

daca puneti botu la asa ceva, va meritati soarta...

Eu am facut topicul ca sa fie avertizati potentialii doritori si ca sa ne distram; mi-a fost prezentat canalul de cineva si am dejucat situatia in mai putin de 1 minut

View PostLeo2006, on 16 aprilie 2024 - 20:12, said:

Cata naivitate exista in lumea asta... Toate imaginile sunt prelucrate si se pot regasi pe internet.

Pare a fi alt personaj, acolo ai dat cautare dupa imagine si ti-a adus un site care vinde jacheta de dama roz. In clipul pinned de pe canal e o fata care probabil e partenera teparului sau o actrita platita sa recite de pe teleprompter mesajul :)
Ca un detaliu artistic multe clipuri sunt facute dintr-un SUV cu tapiserie de piele si trapa panoramica, stiind ca gusterii vor fi impresionati daca prezentatorii dau impresia ca au bani.

#26
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 06.05.2019
Tepe clasice exact ca aia cu cartile cu aliexpress dropshipping  care s-au saturat de miile de euro facute si vor sa-i invete si pe alti.
Sau aia care nu au lucrat nici o zi ca programatori it dar vand cursuri cum sa faca alti mii de euro lunar
Pacaleli clasice

#27
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 29.10.2017

View Postceanu1980, on 16 aprilie 2024 - 22:24, said:

Eu atat pot recomanda,iti place viata asta de jucator,apoi meri tatii si joaca poker american,turnee,online mize mici,dar e greu,sa faci asta tre sa ai ceva in cap,asa ce naiba inseamna,stai si buhaiesti o pacanea toata ziua.

Aici era vorba despre pariuri sportive, nu pacanele. In functie de cum sunt jucate anumite strategii, scheme includ si o componenta de matematica, probabilitati.
Joci dupa regulile casei adica oferta, avantajele, cotele...dar casa nu poate controla rezultatul meciurilor si daca ai nimerit combinatia castigatoare trebuie sa iti faca plata.

Pokerul online cel mai probabil e un scam, e trucat undeva spre 100% Sunt multe scenarii prin care poti fi pacalit, site-urile in sine care ofera poker online sunt rigged adica au boti de-ai lor pe la mese care curata jucatorii de bani prin algoritmi de programare. Adica botii stiu cartile adversarilor si/sau primesc carti mai bune, nu te curata mana de mana ca sa nu trezeasca suspiciuni te mai lasa sa castigi ca sa iti dea speranta, dar te curata incet si sigur la fel ca pacanelele.
Firmele astea nu se multumesc cu comisionul pentru organizarea jocului adica o felie de cascaval de la suprafata, ei vor toata roata Posted Image
Pe langa asta jucatorii in sine folosesc programe unde replica jocul de la masa si software-ul care joaca la perfectie ii spune ce mutare sa faca asa ca te trezesti ca esti singurul jucator real de la masa si joci impotriva unor programe de calculator.

View Postgiuliani2, on 17 aprilie 2024 - 10:31, said:

Dar de 10 ani de cand m-am mutat in Germania unde nu vezi asa ceva, am ajuns sa pun doar cand mergeam in Romania cate o saptamana si le vedeam iar cate 5-6 pe o distanta de  500m.
De pacanele nu mai zic, or fi si in alte tari dar eu n-am vazut inca.

Nu vreau sa dau idei dar sunt si in Germania agentii de pariuri sportwetten Bet3000, Tipico ..si sali de pacanele spielehalle Merkur, Admiral... si altele

Edited by stalker2142, 17 April 2024 - 21:36.


#28
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 29.10.2017
Continuam seria cu un nou episod: domnu cu barba si amicul lui Marin din UK, de la takethebetandwin
https://www.tiktok.c...akethebetandwin

La prima vedere e un canal cu doi tipi amuzanti care ofera pronosticuri gratuite la pariuri, fara sa ceara ceva in schimb. Dar care sunt dedesubturile la toata povestea asta

Incepem cu episodul prost regizat cand Marin se duce la Betfred sa-si ridice cascavalul castigat de pe biletul din serile trecute:
https://www.tiktok.c...285429803470112
Se vede cum ii intinde o hartie operatorului de la casierie, putea fi orice spre exemplu o lista cu meciuri pe care sa puna un bilet cu 2-5 lire sau 50 pence. Dupa cum se vede in imagini el are deja bancnotele in mana, ori cand te duci sa incasezi un bilet mai intai operatorul il scaneaza sa il valideze si pe urma face plata.
Pe urma se schimba imaginea cu Marin numarandu-si bancnotele, dar nu apare nicio secventa in care operatorul ii inmaneaza bani.

https://www.tiktok.c...949076551683360
Pe urma in alte doua episoade de acum doua weekenduri Marin scoate o data 1100 lire vineri sa-i puna chipurile pe biletul zilei pierzator, si ulterior a doua zi inca 500 sa-si scoata paguba si de data asta tot pierzator, dar aici s-a scos mintind ca a dat cashout.. povesti vanatoresti

Regiile astea au ca scop sa-i faca pe urmaritori sa creada ca ei pariaza bani multi pe ponturile lor ca sa le dea incredere, cand in realitate cel mai probabil nu pariaza deloc sau daca o fac e vorba doar de maruntis.

Din 27.03 pana vineri au o lista lunga de zeci de bilete propuse pe canal toate pierzatoare, weekendul asta au luat ceva maruntis si deja se simt castigatori. A prins 2 bilete castigatoare cota reala 4 si ceva unul, 5 si ceva al doilea, dar asta din 8 bilete propuse de vineri pana duminica seara, iar biletul de azi e deja pierzator asa ca castigurile "fabuloase" au acoperit doar mizele jucate, nici vorba de recuperat zecile de bilete pierzatoare din tot timpul asta.

https://www.tiktok.c...607914869935392
O noua afirmatie dubioasa cum ca ar fi ciugulit ceva si la unul din biletele de duminica, dand cashout pe live la meciul Bodo/Glimt-Molde care a inceput la ora 20.15 dupa cele doua goluri date de PSG lui Lyon adica dupa ora 22.06 :)

Un alt truc care il folosesc cand si cand, posteaza un episod si cand incep meciurile si pronosticurile nu par sa iasa atunci sterg clipul ca sa nu ramana in istoric cu inca un bilet pierzator si se prefac ca le-au facut manevra tiktok :)

Care e scopul la diversiunile astea, probabil isi imaginau ca daca vor avea noroc la bilete isi vor deschide un "Grup VIP" unde sa vanda ponturi si/sau adunand deja 23k de urmaritori si crescand canalul sa capitalizeze din vizualizari.
Toti care le copiaza biletele sunt destinati sa fie pierzatori pe termen lung

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate