Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Tepari la pariuri pe TikTok

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 29.10.2017
De cand sunt pariurile au existat dintotdeauna fel de fel de tepari care chipurile s-au plictisit sa tot castige la pariuri sportive si vor sa ii ajute si pe altii sa castige la fel contra unei sume de bani. Metodele lor sunt din ce in ce mai ingenioase, perverse si fraieri sa cada in plasa se gasesc oricand.

Sa incepem cu primul episod: Zaranya cont de tiktok zaranya2
https://www.tiktok.com/@zaranya2

Modus operandi al acestor tepari este in felul urmator:
Si-au facut un canal de tiktok unde isi promoveaza aplicatia care genereaza ponturi, predictii la pariuri disponibila pe google play si apple store. Predictiile sunt disponibile in urma achizitiei unui abonament dar surpriza odata ce fraierul opteaza si face plata prima oara, aplicatia isi trage banii lunar si nu exista buton de dezabonare

Ca sa castige increderea fraierilor sa achizitioneze abonament, teparii se folosesc de urmatorul truc: au diverse conturi fantoma de tiktok tot ale lor care din cand in cand posteaza cate un mesaj de genul urmator:
"Nu îmi vine sa cred asa ceva😍în mai puțin de o săptămână de abonament a venit al doi-lea norocos cota 300😍 893R-SYYNLS recomandddd"
la fiecare mesaj planteaza un cod de verficare bilet de la Superbet. Codurile le pescuiesc de la castigatori de pe diverse grupuri de pariuri, cel din exemplul de fata 893R-SYYNLS e prezentat chiar pe pagina de facebook a Superbet pe 10 aprilie; ori ei il prezinta prin contul fantoma Flavius George 4 days ago adica pe 12 aprilie

Gusterii verifica codul pe site-ul Superbet si nu isi pun intrebarea de unde provine, li se infiripa in minte ideea ca pot lua si ei 76 de mii de lei cu 200 de lei miza daca isi fac abonament. Ulterior sunt tepuiti nu doar de banii pe abonament si sunt nevoiti sa-si schimbe cardul, dar pierd si banii pariati pe predictiile pierzatoare :)

Attached Files



#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,427
  • Înscris: 08.02.2011
Poate or fi tot aia de la superbet deghizati, ca ei au cel mai mult de castigat din asta.

#3
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,752
  • Înscris: 11.03.2006
S-ar putea sa fie cel mai trist topic din istorie. Fiecare cuvant din titlu e deprimant tepari-pariuri-tiktok.

#4
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,113
  • Înscris: 15.08.2005
se spune ca pacanele si loto sunt modalitati de luat banii de la prosti, iar bursa si crypto sunt modalitati de luat banii de la destepti Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by rexx, 16 April 2024 - 19:02.


#5
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 09.08.2006

View Poststalker2142, on 16 aprilie 2024 - 18:52, said:

De cand sunt pariurile au existat dintotdeauna fel de fel de tepari care chipurile s-au plictisit sa tot castige la pariuri sportive si vor sa ii ajute si pe altii sa castige la fel contra unei sume de bani. Metodele lor sunt din ce in ce mai ingenioase, perverse si fraieri sa cada in plasa se gasesc oricand.

Sa incepem cu primul episod: Zaranya cont de tiktok zaranya2
https://www.tiktok.com/@zaranya2

Modus operandi al acestor tepari este in felul urmator:
Si-au facut un canal de tiktok unde isi promoveaza aplicatia care genereaza ponturi, predictii la pariuri disponibila pe google play si apple store. Predictiile sunt disponibile in urma achizitiei unui abonament dar surpriza odata ce fraierul opteaza si face plata prima oara, aplicatia isi trage banii lunar si nu exista buton de dezabonare

Ca sa castige increderea fraierilor sa achizitioneze abonament, teparii se folosesc de urmatorul truc: au diverse conturi fantoma de tiktok tot ale lor care din cand in cand posteaza cate un mesaj de genul urmator:
"Nu îmi vine sa cred asa ceva��în mai puțin de o săptămână de abonament a venit al doi-lea norocos cota 300�� 893R-SYYNLS recomandddd"
la fiecare mesaj planteaza un cod de verficare bilet de la Superbet. Codurile le pescuiesc de la castigatori de pe diverse grupuri de pariuri, cel din exemplul de fata 893R-SYYNLS e prezentat chiar pe pagina de facebook a Superbet pe 10 aprilie; ori ei il prezinta prin contul fantoma Flavius George 4 days ago adica pe 12 aprilie

Gusterii verifica codul pe site-ul Superbet si nu isi pun intrebarea de unde provine, li se infiripa in minte ideea ca pot lua si ei 76 de mii de lei cu 200 de lei miza daca isi fac abonament. Ulterior sunt tepuiti nu doar de banii pe abonament si sunt nevoiti sa-si schimbe cardul, dar pierd si banii pariati pe predictiile pierzatoare Posted Image
Info util, :)
Pariati doar banii vostri si cu capu` vostru si putin, ca e mai bine asa, nu mai exista pariuri sigure.

#6
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 15.11.2005
eu nici macar nu pot sa cred ca cineva ar face asa ceva, incredibil
ce combo, tic tok si pariuri, muhahahhahahah

#7
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,504
  • Înscris: 17.04.2006
TikTok in sine este o teapa. O platforma specializata in dezinformare, homofobie, scam.

#8
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,608
  • Înscris: 16.03.2007
daca puneti botu la asa ceva, va meritati soarta...

#9
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,026
  • Înscris: 09.12.2015
Posted image Posted image Posted image   ''Țepari la pariuri pe TikTok'' , o expresie de tip eufemism Posted image Posted image
    P.S. eufemism e substantiv neutru
    1. Cuvânt sau expresie care, în vorbire sau în scris, înlocuiește un cuvânt sau o expresie neplăcută, jignitoare, necuviincioasă sau obscenă, respectând paralelismul de sens.

#10
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,104
  • Înscris: 02.12.2007
Tepele de genul asta trebuie incurajate. Au rol educativ.

#11
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,820
  • Înscris: 09.01.2007
E un fel de "victimless crime". Aia care iau tepe de genul oricum pierdeau banii respectivi la pariuri. Conteaza doar care dintre hoti ii primesc. Ce mi-e superbet ce mi-s mizerabilii astia? :D

#12
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,050
  • Înscris: 30.08.2006
Cata naivitate exista in lumea asta... Toate imaginile sunt prelucrate si se pot regasi pe internet.
Attached File  Screenshot 2024-04-16 211043.png   279.92K   42 downloadsAttached File  Screenshot 2024-04-16 211043.png   279.92K   42 downloads

Attached Files


Edited by Leo2006, 16 April 2024 - 20:13.


#13
istratei

istratei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 25.11.2004
Veche, da buna
In fiecare secunda se naste un fraier, important este cine il gaseste primul!

#14
Carol_I

Carol_I

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 14.03.2024
Nu e prost cine cere, e prost care da.. :D

#15
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 09.08.2009
E mare belea cu pariurile astea, eu nu-s cu sporturile, deci nici cu pariurile, dar am la munca vreo 3-4, care toata ziua efectiv numai despre asta vorbesc, am ajuns sa-mi vina greata cand aud cuvantul "cota" , "gol-gol", etc. Unul a castigat acum cateva zile vreo 2000 de lei si se comporta de parca l-a prin pe Dumnezeu de picior, dar nu zice niciodata cat a bagat pana a prins cei 2000 de lei, e total irelevant pentru ei!

Edited by florynsv, 16 April 2024 - 21:36.


#16
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,205
  • Înscris: 15.05.2008
Eu atat pot recomanda,iti place viata asta de jucator,apoi meri tatii si joaca poker american,turnee,online mize mici,dar e greu,sa faci asta tre sa ai ceva in cap,asa ce naiba inseamna,stai si buhaiesti o pacanea toata ziua.

#17
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006
cel mai trist, n-a sesizat nimeni ca scrie 'al doi-lea'.

Mai sunt niste scammeri care cica te invata sa pui reel-uri pe tiktok si instagram si faci mii de euro, din ce nu stiu...am unu' la munca a platit vreo 500 de lire ca sa intre intr-un fel de grup misterios unde il invata aia cum sa posteze si ce sa zica.

Edited by wiseguy76, 16 April 2024 - 23:14.


#18
Carol_I

Carol_I

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 14.03.2024
Scheme ponzi.. ne intoarcem in anii '90, lol.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate