Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 

Apple Watch Ultra 2

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#37
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Sunt conștient că se scămoșează, dar se pot curăța chestiile alea. Oricum o să mai iau și altă curea. :)

#38
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Cei de la eMAG nu au un termen de livrare, iar pe iStyle după ce dai comandă ți se comunică un termen de 8 săptămâni.
Așadar ar trebui să aștept aproximativ două luni (ceea ce nu voi face pentru că mai degrabă renunț la comandă), ori să iau pe altă culoare.
Voi ce părere aveți?

#39
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Am anulat comanda inițială și am dat altă comandă pentru versiunea cu Alpine Loop pe culoarea verde olive.
Se pare că celelalte, aflate în precomandă vor veni abia la sfârșitul lui octombrie.

#40
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Am luat si eu Vineri Ultra2, primul lucru care m-a deranjat cand am setat la Face toate alea e ca nu isi facea update la vreme si toate cele, am dat reset la iPhone la privacy & shit si vad ca acum merge, dar trebuie sa fie location la Weather pe 'Always' - altcumva nu apare nimic, la Watch6 era mirror de pe telefon, chiar daca nu era update constant. Am inteles ca bugul era rezolvat cu 10.0.2...

Apoi ce vad e ca daca ma uit la la el (fie cu Always on sau nu) dupa maxim 5 secunde se stinge daca nu ating, cu toate ca e setat la 15 sau 70, asta cand am trecut de la 6 la Ultra2 am sesizat imediat. Enervanta si treaba cu Auto la NightMode, in aceeasi camera cu aceeasi lumina, depinzand de cum batea soarele, trecea aiurea pe night si invers.

Apoi  treaba cu temperatura, merge doar pentru somn si daca ai setat tampenia de Sleep setat cu orar? Pai nu am 2 zile consecutive in care sa dorm la fel de cand aveam 12 ani, poate sa fie 11 PM-8 AM, 02-06, 11 PM-11 AM etc iar pentru somn folosesc autosleep-ul de cand am luat Watch2 si mi se pare cea mai buna aplicatie. Exista aplicatii bune pentru temperatura care sa mearga ca lumea?


View Postcata32, on 30 septembrie 2023 - 10:48, said:

Am anulat comanda inițială și am dat altă comandă pentru versiunea cu Alpine Loop pe culoarea verde olive.
Se pare că celelalte, aflate în precomandă vor veni abia la sfârșitul lui octombrie.

Eu am luat cu Purple Alpine Loop si imi place cureaua dar e cam stres cand ma spal pe maini sa nu se ude, la Watch2 am avut ala gri de textil si dupa o perioada se facea urat, acest mov cred ca va rezista mai bine. Stiu ca foloseam solutiile de curatare si peria de la Crep si se facea aproape ca nou, mi-am luat si cureaua Apple Leather Link ca mai era in stoc la Altex (Apple le-au scos in ziua prezentarii de pe stoc impreuna cu husele de piele) si sincer as mai lua un ocean loop sau un Nike Band care sa fie bune pentru orice (dus, inot).

Edited by PaulFCB, 01 October 2023 - 13:00.


#41
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 12.04.2006
Auto night mode îl poti pune pe off prin editarea feței de ceas.

#42
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 08.08.2002

View Postcata32, on 30 septembrie 2023 - 10:48, said:

Am anulat comanda inițială și am dat altă comandă pentru versiunea cu Alpine Loop pe culoarea verde olive.
Se pare că celelalte, aflate în precomandă vor veni abia la sfârșitul lui octombrie.

Ai facut bine daca versiunea cu Alpine Loop vine mai repede, Trail Loop acela daca chiar iti place ti-o comanzi ulterior ca vor apare si separat de vanzare candva anul acesta.

#43
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Păi nu prea am avut încotro și văd că și versiunile actuale nu mai sunt prea multe și dispar. Dar sunt ok și cu modelul ăsta de curea.
Clar îmi voi lua și alte modele. Doar că mi se par exagerat de scumpe cele originale, Nomad, chiar și Nike. La naiba, sunt niște curele de ceas. Prețul lor real este de 10x mai mic decât prețul cerut.
Am de vreo 15 ani ceasuri din Titan, cu curea de titan și alte alea. Dar măcar alea sunt ceasuri clasice care au altă valoare decât o chestie din asta electronică ce își va pierde orice valoare peste câțiva ani.

#44
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 08.08.2002
E plin Amazon-ul nu mai zic de Ali de curele ieftine si ft. ieftine ... doar ca unele atat si fac cativa $ si se si vede acest lucru, altele sunt fake-uri destul de bune doar sa le nimeresti.

#45
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Se gasesc curele din piele/vintage ?

#46
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Se găsesc. Sunt toate nebuniile din lume, pentru ele.

#47
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Mai are careva probleme cu Apple Pay pe Ceas? Imi tot apare bugul cu faptul ca incearca sa imi foloseasca cardul default indiferent de ce am selectat, cateodata se rezolva cu update de soft, alte dati nu.

View Postblacksun77, on 01 octombrie 2023 - 19:27, said:

Auto night mode îl poti pune pe off prin editarea feței de ceas.

Stiu asta, dar nu vreau sa schimb manual, vreau sa fie pe auto insa fara sa schimbe aiurea.

#48
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014

View Postcata32, on 02 octombrie 2023 - 06:09, said:

Se găsesc. Sunt toate nebuniile din lume, pentru ele.

Vreau o curea din piele cum este portofelul asta, rugged asa.
https://urbanbag.ro/...aro-inchis.html

Edited by IrishRiver, 02 October 2023 - 16:46.


#49
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Numai mie mi se pare că iluminarea este prea slabă când nu este lumină ambientală? Valabil și pentru mod de zi și pentru mod de noapte.
Ciudat că nu este direct pe ceas posibilitatea să mărești sau să micșorezi luminozitatea, adică este, dar e o glumă proastă. Aș fi vrut ceva ca la telefon, nu să limiteze el ca tembelul și maxim de fapt să însemne aproape stins.

Edited by cata32, 03 October 2023 - 22:36.


#50
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

View Postcata32, on 03 octombrie 2023 - 22:29, said:

Numai mie mi se pare că iluminarea este prea slabă când nu este lumină ambientală? Valabil și pentru mod de zi și pentru mod de noapte.
Ciudat că nu este direct pe ceas posibilitatea să mărești sau să micșorezi luminozitatea, adică este, dar e o glumă proastă. Aș fi vrut ceva ca la telefon, nu să limiteze el ca tembelul și maxim de fapt să însemne aproape stins.

La 1 nu am întâmpinat problema asta. Am ridicat chiar acum comanda cu ultra 2 dat fiind faptul că 1 l-am plasat în familie cadou... Chiar vreau să văd micile funcții în plus și acești 3000 de luminozitate

#51
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Aștept păreri din partea ta. Eu nu am avut U1. Am așteptat U2.

#52
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
ciudat este faptul că mi-a salvat Apple watch ultra fără a se identifica ca fiind 2, în sensul în care vreau să dezactivez și să dau erase pentru ultra 1 și ambele sunt recunoscute la fel.

#53
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
cu luminozitatea stă bine . Sunt pe afară și e ok . Nu pot să compar cu unu că efectiv văd aceeași chestie

#54
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001

View PostMD, on 01 octombrie 2023 - 20:28, said:


Ai facut bine daca versiunea cu Alpine Loop vine mai repede, Trail Loop acela daca chiar iti place ti-o comanzi ulterior ca vor apare si separat de vanzare candva anul acesta.
Si de unde ati dat comanda?
Pe emag nu ai alpine loop.

LE

La Istyle vad ca au pe stoc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate