Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Difuzor bas Q Acoustic 3050

Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR
 AT Duster 80 asfalt 20 forestier

fisura/crapatura perete exterior ...

Windows XP Volume License

Noul degresant universal
 Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...

Lamurire bec led h7
 Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...
 

[ANCOM] Furnizorii de servicii de comunicatii electronice pot modifica unilateral contractele incheiate cu utilizatorii finali in anumite conditii

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
22 răspunsuri în acest subiect

#19
afacerist

afacerist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 126
  • Înscris: 02.09.2014

View PostAlexEn, on 11 septembrie 2023 - 16:08, said:

Si ai facut reclamatie? Daca ai contractul semnat pe benficiile respective trebuie sa ti le dea.
Daca nu ti se raspunde pozitiv la reclamatie, exista ANPC si ANCOM.

21 august – 10 septembrie 2023 a fost perioada promoției digi "Back to school".
Eu la site-ul lor la această promoție am aplicat. Data contractului este 22 august, inițiat pe internet. În contractul care a urmat este doar oferta 10 ianuarie 2019 - 30 septembrie 2023 și o promoție diferită 10.01.2019 – 30.09.2023.
De asta zic că pe site reclama este doar un clickbait, o momeală, o vrăjeală.

Editat de afacerist, 12 septembrie 2023 - 05:11.


#20
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.265
  • Înscris: 18.12.2007
Din nou, ai facut reclamatie? Daca ai acceptat contractul asa, e deja deciza ta.

#21
afacerist

afacerist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 126
  • Înscris: 02.09.2014

View PostAlexEn, on 12 septembrie 2023 - 06:21, said:

Din nou, ai facut reclamatie? Daca ai acceptat contractul asa, e deja deciza ta.

La telefon am întrebat și eu și a zis da. Contractul online a venit după ce am făcut comanda. Aveam două surse care nu îmi dădeau nicio bănuială cum că nu ar fi corect (1, promoția la care am aplicat. 2, convorbirea telefonică). Dacă la telefon îmi zicea altceva îl opream.

Reclamație nu am făcut.

Editat de afacerist, 12 septembrie 2023 - 17:42.


#22
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.511
  • Înscris: 30.06.2023

View Postaltuser09, on 11 septembrie 2023 - 17:00, said:

Eu saptamana trecuta am trecut pe la digi sa intreb de un router.
Angajatul lor m-a intrebat daca nu vreau sa profit de oferta (disponibila numai in magazin, nu online) de a incheia un nou abonament pe 2 ani, am reducere 50% la toate serviciile mele timp de 4 luni ( Nu am decat internet, catv si digimobil). Abonamentul vechi pe 2 ani expirase luna trecuta.
Am fost de acord, am facut-o.
De remarcat, omul mi-a zis ca daca doresc, pot oricand sa intrerup abonamentul. Nu mi-a spus dar stiu ca in acest caz ar trebui sa platesc reducerea de care am beneficiat, mi se pare firesc.

Este o prelungire a perioadei contractuale pe inca 24 luni, deci, ai mare grija

#23
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.265
  • Înscris: 18.12.2007

View Postafacerist, on 12 septembrie 2023 - 17:36, said:

La telefon am întrebat și eu și a zis da. Contractul online a venit după ce am făcut comanda. Aveam două surse care nu îmi dădeau nicio bănuială cum că nu ar fi corect (1, promoția la care am aplicat. 2, convorbirea telefonică). Dacă la telefon îmi zicea altceva îl opream.

Reclamație nu am făcut.

Comanda online => te puteai retrage din contract in 14 zile.
Daca nu ai facut reclamatie, atunci sa fii sanatos.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate