Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

dovada plata taxa pasaport

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,834
  • Înscris: 15.08.2014
Suntem in 2023,se accepta dovada platii pe telefon. Facut pasaport in mai anul acesta. Restul vb ca sa nu taca.

#20
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,404
  • Înscris: 06.02.2008
Nu mai punem în calcul faptul că legea promulgată recent îl obligă pe comunistul de la ghișeu să ți-o printeze el, dacă e atât de comunist cât să ceară hârtii și dosare cu șină. Nu cred că va fi cazul, totuși.

Edited by caiuscorneliu, 21 July 2023 - 13:45.


#21
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,834
  • Înscris: 15.08.2014
Se poate prezenta si sub forma digitalizata
Ce e asa greu sa pricepeti? In general la ghisee sunt oameni pina in 35 de ani,ce e comunist la ei?
Esti in mare eroare,n au voie sa ti ceara copii dupa actele emise de statul.roman, dovada de pmata e emisa de o entitate privata. E o mica mare diferenta.

#22
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,404
  • Înscris: 06.02.2008
Am zis comunist pentru că au mai fost cazuri de funcționari reticenți la update. Comunist în sensul închistați în cutume și tipare, ca și mentalitate, nu neapărat oameni crescuți în vechiul regim.
Dacă a plătit online prin ghișeul.ro taxa de pașaport documentul de plată este emis tot de statul român prin Autoritatea pentru Digitalizarea României din subordinea Guvernului (Ministerul comunicațiilor) deci sunt obligați să-i printeze dovada aia de plată dacă fac pe nebunii și țin s-o aibă la vreun dosar. A spus că are dovada SNEP a plății, adică Sistemul Național Electronic de Plată, aflat și ăsta în subordinea Ministerului pentru Societatea Informațională. Oricum ai lua-o dovada de plată este emisă de autorități ale statului. Ce privați? Am spus, nu cred să fie cazul, am plătit taxa de CI și am prezentat dovada în format electronic și eu.

Edited by caiuscorneliu, 22 July 2023 - 00:07.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate