Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Eroare flagranta in Adservio

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017
Sunt mama unui elev care abia a terminat clasa a VII-a. Cand S-au introdus clasele si obiectele de studiu in Adservio, s-a introdus si un obiect in mod eronat. El nu a mai putut fi eliminat de pe platforma si a ramasa sa se adauge la media generala. Problema e ca, fara acest obiect, ar fi avut media 9.71. Cu tot cu el, are 9,65. In principiu, nu ar fi o problema, numai ca din 2023, bursa de merit se acorda pentru minim 30% din elevii clasei si e posibil sa nu se incadreze fix din cauza acestui obiect. Scoala nu vrea sa accepte, ei spun ca e totul corect. Eu ce ar trebui sa fac, pentru ca nu vreau sa las lucrurile asa!!

Edited by bbseptik2017, 17 June 2023 - 18:00.


#2
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Calculezi cat e o tunsoare de adulti la tine in oras, verifici din vina cui profesor a fost, si ii oferi tunsori gratis de toti banii aia, inopinant

#3
VarfulOmu2505

VarfulOmu2505

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 01.02.2023

View Postvictor29cr, on 17 iunie 2023 - 18:21, said:

Calculezi cat e o tunsoare de adulti la tine in oras, verifici din vina cui profesor a fost, si ii oferi tunsori gratis de toti banii aia, inopinant

Doar ca nu profesorii introduc materiile in adservio, ci aitistii. Iar daca ar fi sa reactioneze asa si profesorii cu parintii ai caror copii fac tampenii de tot felul, ar trebui sa umble numai cu aparatul de tuns in mana.

Initiatoare, detaliaza, te rog.

Edited by VarfulOmu2505, 17 June 2023 - 18:34.


#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,131
  • Înscris: 10.07.2013
O sesizare la Minister ar rezolva problema? https://www.edu.ro/

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Mie nu imi este clara situatia.
Despre ce obiect e vorba si cum poate modifica media, daca este introdus eronat ?

#6
AlexD2

AlexD2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,576
  • Înscris: 10.01.2019
Se mai foloseste Adservio acum ? Eu credeam ca doar pe perioada pandemiei s-a folosit.

#7
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 30.07.2007

View Postpasilla, on 17 iunie 2023 - 19:54, said:

Mie nu imi este clara situatia.
Despre ce obiect e vorba si cum poate modifica media, daca este introdus eronat ?
Una e sa imparti la 15, alta e sa imparti la 16 aceeasi suma.
Dar poate primim lamuriri.

#8
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,168
  • Înscris: 06.02.2011

View Postbbseptik2017, on 17 iunie 2023 - 17:58, said:

Sunt mama unui elev care abia a terminat clasa a VII-a. Cand S-au introdus clasele si obiectele de studiu in Adservio, s-a introdus si un obiect in mod eronat. El nu a mai putut fi eliminat de pe platforma si a ramasa sa se adauge la media generala. Problema e ca, fara acest obiect, ar fi avut media 9.71. Cu tot cu el, are 9,65. In principiu, nu ar fi o problema, numai ca din 2023, bursa de merit se acorda pentru minim 30% din elevii clasei si e posibil sa nu se incadreze fix din cauza acestui obiect. Scoala nu vrea sa accepte, ei spun ca e totul corect. Eu ce ar trebui sa fac, pentru ca nu vreau sa las lucrurile asa!!
Teoretic acel obiect nu trebuia luat in considerare la medie daca a fost introdus din eroare, trebuia clarificat, acum nu stiu cine o sa-si bata capul cu rezolvarea problemei cand toti bogetarii au deja vacanta in cap. Trebuie facuta o sesizare la minister, scoala nu are puterea sa faca nimic daca sistemul calculeaza automat, la cum functioneaza la noi institutiile statului o sa va urez mult noroc.

#9
VarfulOmu2505

VarfulOmu2505

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 01.02.2023
Teoretic. Iar practic, nu avem habar sub nicio forma despre ce este vorba si nici initiatoarea nu se oboseste sa explice dupa ce a aruncat piatra in fantana, ceea ce ma face sa cred ca era doar vreo confuzie facuta de ea.

Si-o fi retras copilul de la religie dupa vreo nota proasta si nu stie ca media ramane daca te retragi pe parcurs sau cine stie ce. Mi-e greu sa cred ca apare din burta un obiect aiurea in matricola unei clase de elevi si celor din scoala nu le pasa, cum zice ea.

Edited by VarfulOmu2505, 18 June 2023 - 12:02.


#10
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017
La inceputul anului, cand au adaugat disciplinele pe platforma, au introdus Limba romana, in loc de Limba si literatura romana. Au hotarat sa o elimine, dar nu au reusit. Asa ca au introdus si Limba si literatura romana, cum ar fi fost normal si au lasat lucrurile asa. Nici acum nu inteleg cum si de ce, profesorul a introdus note pe disciplina gresita, ca apoi sa le reintroduca pe disciplina reala/corecta. Dar nici nu s-a deranjat sa le elimine pe celelalte. Asa ca acum ele afecteaza media generala..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate