Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Amazfit GTR 4 /GTS 4 /GTS 4 Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#73
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View PostVlad_22, on 07 mai 2023 - 13:28, said:

Arată bine, doar că o mică corecție și anume faptul că ceasurile Samsung rulează de vreo 2-3 ani, pe WearOS.
Stiu Vlad , le-am avut cam pe toate: Galaxy S3 classic, Galaxy Watch 42 si 46 mm, Active 1 , Active 2 Stainless Steel LTE ,Galaxy Watch 3 apoi Galaxy Wach 4 Classic/Normal  dupaia am trecut pe IOS si nu le-am mai putut folosi, asa ca am si acum ( in paralel ) un AW7 Nike de 44 mm :)

Ideea postului de mai sus e ca , Amazift au evoluat f mult fata de alte branduri la OS , am avut si multe Huawei ( aveam cam 3-4 ceasuri in paralel ) de asta am zis ca este peste orice Huawei si Tizen ( pus pe Samsung-uri inainte de GW4 )

PS: mai am in colectie un Huawei Watch W1 cu WearOS inca merge si arata impecabil ( varianta cu bratara de otel Posted Image  )

#74
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Eu il am din decembrie 2022 dupa ce am avut toata gama Amazfit de la GTR, ultimele GTR 3 Pro din iunie nu erau ok la masurare.

Acum am GTR 4 si cantar Amazfit, ce pot sa spun, sunt excelente. Am amintit anterior ce nu imi place, nu stiu daca e din cauza asocierii cu un telefon mai vechi (Mi MIX 35G) dar exista o intarziere pana cand sunt auzit de interlocutor, dupa ce s-a realizat conexiunea si raspund de pe mobil.
O sa il imperechez cu in iPhone si daca acolo merge ok inseamna ca e o problema cu telefonul meu (nu ca ar fi defect).
Am comandat si eu unT-Rex 2 dar imediat dupa aceea am renuntat, cred ca era prea gros si nu genul meu.

Am uitat sa va spun: pe eMAG, dimineata pana in 10, era o mentiune ambigua, se spunea ca exista o reducere de 20% pentru achizitionarea unui produs de minim 200 de lei si ca se poate salva voucherul in cont. De fapt era vorba despre inca o achizitie de minim 200 de lei din gama X (printre care si ceasuri) la care se adauga 20% reducere pentru acest ceas. Deci te conditiona sa cumperi de minim 200 un alt produs si iti ofereau ceasul cu 190 de lei mai putin (20%). Dupe ce am intrat pe chat si le-am spus ca formularea este ciudata (trebuia scris ALT produs), au sos mentiunea. Atentie asadar cand vedeti reduceri, ce reprezinta.

Edited by danghetau, 07 May 2023 - 13:52.


#75
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cqKYN05N2Mo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
E bun si nu prea.

#76
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Da, o panarama de ceas.

#77
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Ce nu specifică tipul din spatele canalului YT "Quantified Scientist", e dacă ceasurile cărora li s-a făcut review sunt la zi, cu actualizările...

Mi se pare mai transparent și obiectiv să-i faci review la câteva luni după lansare, când sunt eliminate majoritatea bug-urilor și sunt și senzorii îmbunătățiți prin software.

Edited by Vlad_22, 07 May 2023 - 20:33.


#78
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Redus la eMAG, resigilat la 750 de lei.

#79
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Update nou , îmbunătățiri pe partea de Fitness
Acum sa-i facă review the qualified scientist.

Attached Files



#80
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Eu inca nu am primit, tin telefonul setat in romana si pe regiunea Romania, poate de aceea Posted Image

#81
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostAndySoft, on 10 mai 2023 - 12:09, said:

Update nou , îmbunătățiri pe partea de Fitness
Acum sa-i facă review the qualified scientist.
Am văzut că la unele ceasuri mai face review-uri la câteva luni/1 an de la primele impresii.

E și normal, că senzorii mai trebuie calibrați cu partea software.

De curiozitate, la Amazfit-uri se face rapid update-ul, adică câteva minute sau e ca la Huawei-uri, unde lumea spune că e lent procesul și deși update-urile sunt mici, în general, de câțiva zeci de MB, pot dura și ore bune până se instalează?

Edited by Vlad_22, 10 May 2023 - 15:33.


#82
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Dureaza cateva minute.

PS: a depistat cineva vreo fata de ceas care sa afiseze in romana, macar zilele saptamanii? Pe un Mi Band 7 am gasit o fata de ceas care afiseaza, i-am luat mamei o bratara.

Edited by danghetau, 10 May 2023 - 16:58.


#83
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 22.08.2020
Salut!

Foloseste cineva cu Iphone, amazfit gtr4 ? Ma intereseaza sa stiu daca trebuie facute alte setari fata de apple watch pentru a primi notificari, apeluri etc. Si daca antrenamentele le inregistreaza corect.

#84
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View PostMiller034, on 11 mai 2023 - 11:27, said:

Salut!

Foloseste cineva cu Iphone, amazfit gtr4 ? Ma intereseaza sa stiu daca trebuie facute alte setari fata de apple watch pentru a primi notificari, apeluri etc. Si daca antrenamentele le inregistreaza corect.
Eu folosesc pe iPhone 13 pro, merge excelent , setările se fac din app-ul Zepp , primesc toate notificările , apeluri , se poate vb pe el , Amazon alexa etc…

PS am și Apple Watch 7 , la antrenamente nu ma pot pronunța pt ca nu folosesc f des, dar din reviews AW este peste multe ceasuri la partea de Fitness

Edited by AndySoft, 11 May 2023 - 16:48.


#85
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 22.08.2020
Si daca am notificarile blocate pe iphone, in ideea in care nu apare continutul mesajului, doar cine a trimis, pe ceas se vad?

#86
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View PostMiller034, on 12 mai 2023 - 18:48, said:

Si daca am notificarile blocate pe iphone, in ideea in care nu apare continutul mesajului, doar cine a trimis, pe ceas se vad?
Da , se văd. Orice ceas se comporta la fel.
Doar la Apple Watch poți ascunde mesajele inclusiv pe ceas.

#87
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Are cineva GTR4 asociat în Android?
Când sunt sunat, daca răspund de pe telefon (cu Android 9), sunt vreo 3 secunde când nu aud și nu sunt auzit de interlocutor daca răspund la telefon. Daca răspund la ceas, este ok.
O fi de la Pie?

#88
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022

View PostAndySoft, on 10 mai 2023 - 12:09, said:

Update nou , îmbunătățiri pe partea de Fitness
Acum sa-i facă review the qualified scientist.

Mie mi se pare ok tipul. Îți dă exact rezultatele fără nici un fel de bias. La momentul review ului ceasul avea deja 7 luni de la lansare, partea cu update-urile mi se pare trasa de par, ținând cont de faptul ca lansează un model pe an. Daca pana acum nu a fost precis, nici de acum încolo nu o sa fie. Având alte modele lansate inainte, și-ar fi putut folosi experienta în a crea  un produs complet, dar cum se întâmplă în vremurile capitaliste, trebuie sa lași ceva neterminat ca să poți lansa ceva nou doar un pic mai bun. Altfel cine ar mai cumpăra?

La 900 lei sa îl păstreze pana ajunge piesa de muzeu, nu mi se pare ca merita mai mult de 700,cu indulgenta.

Edited by thedude00009, 15 May 2023 - 00:09.


#89
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Eu am dat 500 , modelul negru cu curea textila.

#90
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022

View PostAndySoft, on 15 mai 2023 - 11:22, said:

Eu am dat 500 , modelul negru cu curea textila.
Asa da, e un preț foarte bun. Olx sau resigilat eMAG?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate