Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Amazfit GTR 4 /GTS 4 /GTS 4 Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
158 replies to this topic

#1
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
S-au lansat noile modele de la Amazfit cu noul Zepp OS 2.0

https://www.amazfit....n/amazfit-gtr-4
https://www.amazfit....n/amazfit-gts-4
https://www.amazfit....zfit-gts-4-mini

Attached Files



#2
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 21.08.2008
Daca masoara antenamentele ca GTR 3 Pro... ma lipsesc si de asta (GTR 4).

#3
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postdanghetau, on 11 septembrie 2022 - 17:36, said:

Daca masoara antenamentele ca GTR 3 Pro... ma lipsesc si de asta (GTR 4).
Senzorii sunt mult mai avansați , au dual band GPS și ceea ce as vrea sa testez la GTR ar fii detectarea automata de antrenamente cu greutăți . Momentan caut sa apăra pe la noi, l-am găsit pe Amazon la 229 euro dar nu m-aș incumeta sa-l iau de acolo parca …

Momentan am prins întâmplator pe olx cu GTS 4 mini care l-a confiscat nevasta in prima zi, este f incantata de el , arată f bine , materiale de calitate ( chiar dacă e mini) bateria a ținut-o 7 zile cu AOD on .

Edited by AndySoft, 11 September 2022 - 18:13.


#4
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 21.08.2008
Eu faceam exclusiv eliptica, exclusiv in interior, fara GPS. Nu GPS era problema.
HRM era de toata jena, la stanga purtam GTR 3 Pro si la dreapta Mi Band 6, ultima inregistra exemplar.
Am pus o poza pe topicul GTR 2 cu monitorizarea facuta de versiunea Pro.

#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostAndySoft, on 11 septembrie 2022 - 18:10, said:

Senzorii sunt mult mai avansați , au dual band GPS și ceea ce as vrea sa testez la GTR ar fii detectarea automata de antrenamente cu greutăți . Momentan caut sa apăra pe la noi, l-am găsit pe Amazon la 229 euro dar nu m-aș incumeta sa-l iau de acolo parca …

Momentan am prins întâmplator pe olx cu GTS 4 mini care l-a confiscat nevasta in prima zi, este f incantata de el , arată f bine , materiale de calitate ( chiar dacă e mini) bateria a ținut-o 7 zile cu AOD on .

Esti tare...nu ai incredere in Amazon dar ai incredere in OLX...

Eu. mi-am comandat de pe amazon UK , T Rex 2-ul, il astept maine sa ajunga . De-abia astept sail pun la treaba. Singura chestie care nu mi-a placut la el, si nu am intles de ce au facut asta, e scrisul ala pe curea si pe carcasa cu TREX si AMAZFIT pe o parte...zici ca l-au facut pentru Adi Minune. Au stricat tot farmecul designului. Dar in fine, trec peste, ma intereseaza mai mult calitatea senzorilor si a masuratorilor.
Aplicatia  lor ZEPP, am vazut ca e destul de faina, mi s-au parut destul de bine structurate si afisate informatiile. Momentan am o bada Mi2 si un cantar Mi conectate la aplicatie, dar banda e pe duca , deja ecranul afiseaza cand vrea el.

View Postdanghetau, on 11 septembrie 2022 - 17:36, said:

Daca masoara antenamentele ca GTR 3 Pro... ma lipsesc si de asta (GTR 4).
Ce nu a facut bine GTR3 Pro? Sau ce nu ti-a placut la el

Edited by cuculea, 12 September 2022 - 07:17.


#6
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postcuculea, on 12 septembrie 2022 - 07:27, said:

Esti tare...nu ai incredere in Amazon dar ai incredere in OLX...

Singura chestie care nu mi-a placut la el, si nu am intles de ce au facut asta, e scrisul ala pe curea si pe carcasa cu TREX si AMAZFIT pe o parte...zici ca l-au facut pentru Adi Minune. Au stricat tot farmecul designului. Dar in fine, trec peste, ma intereseaza mai mult calitatea senzorilor si a masuratorilor.


Stiu ce zici cu olx vs amazon dar GTS 4 Mini m-a costat 260 ron (cred ca vanzatorul nu stia ce vinde deoarece este 100 Euro pe amazon) , daca as gasi GTR 4 la jumatate de pret pe olx l-as lua imediat. Pe amazon pretul este full plus ca nu stiu cum se procedeaza in cazul garantiei , daca tot platesc pret full prefer sa astept sa-l iau de la noi ( emag, evomag etc..) unde am si drept de retur si garantie 24 luni.

Legat de TREX 2 , ai dreptate , branding-ul acela pe curea este cocalaresc, am avut TRex1 era mult mai ok designul mai simplu sa zic asa , am vazut video pe YT cu unii care au schimbat cureaua au pus de Garmin dar cu modificari la carcasa.

#7
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 21.08.2008

View Postcuculea, on 12 septembrie 2022 - 07:27, said:

Ce nu a facut bine GTR3 Pro? Sau ce nu ti-a placut la el

View Postdanghetau, on 11 septembrie 2022 - 20:15, said:

Am pus o poza pe topicul GTR 2 cu monitorizarea facuta de versiunea Pro.
Recomand vizualizarea pozei din topicul amintit, este edificatoare.

#8
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postcuculea, on 12 septembrie 2022 - 07:27, said:



Esti tare...nu ai incredere in Amazon dar ai incredere in OLX...

Eu. mi-am comandat de pe amazon UK , T Rex 2-ul, il astept maine sa ajunga . De-abia astept sail pun la treaba. Singura chestie care nu mi-a placut la el, si nu am intles de ce au facut asta, e scrisul ala pe curea si pe carcasa cu TREX si AMAZFIT pe o parte...zici ca l-au facut pentru Adi Minune. Au stricat tot farmecul designului. Dar in fine, trec peste, ma intereseaza mai mult calitatea senzorilor si a masuratorilor.
Aplicatia  lor ZEPP, am vazut ca e destul de faina, mi s-au parut destul de bine structurate si afisate informatiile. Momentan am o bada Mi2 si un cantar Mi conectate la aplicatie, dar banda e pe duca , deja ecranul afiseaza cand vrea el.


Ce nu a facut bine GTR3 Pro? Sau ce nu ti-a placut la el
32MB Ram T-Rex 2, lol...

#9
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View PostVlad_22, on 12 septembrie 2022 - 12:52, said:

32MB Ram T-Rex 2, lol...
Nu trebuie sa aibe 1,5 Gb de RAM ca GW4 tau sa mearga sistemul de operare smooth si fara erori ;)

#10
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostAndySoft, on 12 septembrie 2022 - 15:05, said:

Nu trebuie sa aibe 1,5 Gb de RAM ca GW4 tau sa mearga sistemul de operare smooth si fara erori Posted Image
personal, nu ma intereseaza ca SO functioneaza sooth ori non soot...e un ces pana la urma, intereseul meu perosnal e sa imi citeasca parametrii, si sa ii citeasca corect. Nu am degand sa il folosesc pe post de link catre WA sau EMAIL si sa scriu de pe el, nu am de gand sa il folosesc la convorbiri telefonice...pentru asta am telefonul cu mine si/sau tableta.
Ceasul acesta l-am luat pentru cu totul alte scopuri, si anume monitorizarea somnului in primul rand iar in al doilearand , sa imi masoare tot ce se poate masura la corp si sa vad masuratorile pe aplicatie. CA derularea meniurilor mai agata...chiar nu ma intereseaza.

#11
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Atasez si cateva poze cu GTS 4 Mini

Attached Files



#12
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostAndySoft, on 12 septembrie 2022 - 15:05, said:


Nu trebuie sa aibe 1,5 Gb de RAM ca GW4 tau sa mearga sistemul de operare smooth si fara erori ;)
Păi nici nu are funcțiile Smart și cerințele celor cu WearOS, evident, plus că și OS-ul Amazfit, e mai chel.

Edited by Vlad_22, 12 September 2022 - 16:19.


#13
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostVlad_22, on 12 septembrie 2022 - 16:19, said:

Păi nici nu are funcțiile Smart și cerințele celor cu WearOS, evident, plus că și OS-ul Amazfit, e mai chel.
Si care sunt functii de smart? Ce ar trebui sa faca in plus sa fie smart

#14
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Au apărut și la noi pe acest site : https://www.bezel.ro...sort=nejnovejsi

#15
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 21.08.2008
Are cineva impresii despre GTR 4? Cum monitorizeaza parametrii, inregistreaza bine sau aiurea?

#16
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Au aparut si pe Emag si Altex la 1149 RON

#17
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 21.08.2008
La Altex era de ceva timp, la eMAG a aparut azi, ocazie buna pentru a-l comanda, ajunge joi.

#18
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postdanghetau, on 19 decembrie 2022 - 21:36, said:

La Altex era de ceva timp, la eMAG a aparut azi, ocazie buna pentru a-l comanda, ajunge joi.
Sa ai grija de el , ca daca nu îți place îl iau eu resigilat după ce faci retur, așteptăm impresii .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate