Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Central Adress Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#55
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 22.01.2007

View PostFlat, on 08 februarie 2021 - 12:04, said:

Ba da. 8 merge în militari, cu 25

Marele unde stai că nu există blocuri acolo. Înspre Salaj poate? Și atunci de ce te muti tot acolo, nu mai bine vinzi și te muti într-un cartier mai bun??
Am stat ceva ani pe la parc la Sebastian si acum de 3 ani jumate pe Antiaeriana. Nu fix acolo, dar in zona.
Ideea e ca vreau sa fiu si aproape de ai mei + am si 2 apartamente inchiriate in 13 septembrie. Cunosc si cartierul destul de bine, am si prieteni pe-aici.
Si dupa cum ziceam, nu mi se pare o zona asa rea. Nu o sa stau toata viata aici, probabil in jur de 5-6 ani cand sper sa fac trecerea la casa.

#56
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,606
  • Înscris: 16.03.2008
Zilnic trec pe acolo  si imaginea e dezolanta, parca niciun primar n-a dorit si nu doreste metrou in Rahova.
E multa coloratura in zona, cand trag cate 2 tramvaie la descarcat risti sa nu poti trece pe verdele tau asteptand pietonii care curg spre Ferentari Sebastian.
Este o zona cu si pentru oameni saraci, fara suparare. Apropos, eu n-am vazut autobuze prin zona, transportul in comun se bazeaza doar pe tramvai? Si tramvaiele sunt vai mama lor, niste vechituri ruginite.

#57
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

View PostMembruAnonim, on 08 februarie 2021 - 11:56, said:

fu' omor?

Scoli + ploaie + zi de luni = dezastru.

O adevarata zi de toamna de 15 septembrie :))

#58
blexandru

blexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.02.2018
"O COLECȚIE SOFISTICATĂ DE CINCI CLĂDIRI DE APARTAMENTE SPAȚIOASE ȘI MODERNE, CARE OFERĂ CARACTERISTICI ARHITECTURALE DE LUX ȘI ACCES LA APARTAMENTE INTELIGENTE, INOVATIVE ÎN CENTRUL BUCUREȘTIULUI."

serios???? din planurile de pe site din 32 de tipuri de apartamente ( pe etaj) unul singur este de 3 camere,  15 de 2 camere ( din care 13 sunt de fapt garsoniere duble) si 16 tipuri de garsoniere, iar suprafetele utile sunt niste glume proaste, de ex ap de 2 camere de 44,6 mp utili are de fapt aprox 38 mp dupa ce se scade suprafata balconului....deci direct confort 2, o rusine de apartament care are ca singura sursa de lumina naturala balconul...

Nu-mi dau seama cine ar cumpara aceste cotete de gaini, mi se pare o gluma tare proasta intreg proiectul

Attached Files

  • Attached File  25.png   1.4MB   51 downloads

Edited by blexandru, 10 February 2021 - 12:43.


#59
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 22.01.2007
72000euro la avans de 80% pentru un apartament de 2 camere de 55mp mie mi se pare rezonabil pentru 2 persoane. Intr-adevar vreo 4-5mp este balconul.
Dar da, ai dreptate, multe dintre tipurile de 2 camere nu merita absolut deloc.

Edited by marele, 10 February 2021 - 14:10.


#60
ramof

ramof

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 13.03.2017

View Postblexandru, on 10 februarie 2021 - 12:37, said:

"O COLECȚIE SOFISTICATĂ DE CINCI CLĂDIRI DE APARTAMENTE SPAȚIOASE ȘI MODERNE, CARE OFERĂ CARACTERISTICI ARHITECTURALE DE LUX ȘI ACCES LA APARTAMENTE INTELIGENTE, INOVATIVE ÎN CENTRUL BUCUREȘTIULUI."

serios???? din planurile de pe site din 32 de tipuri de apartamente ( pe etaj) unul singur este de 3 camere,  15 de 2 camere ( din care 13 sunt de fapt garsoniere duble) si 16 tipuri de garsoniere, iar suprafetele utile sunt niste glume proaste, de ex ap de 2 camere de 44,6 mp utili are de fapt aprox 38 mp dupa ce se scade suprafata balconului....deci direct confort 2, o rusine de apartament care are ca singura sursa de lumina naturala balconul...

Nu-mi dau seama cine ar cumpara aceste cotete de gaini, mi se pare o gluma tare proasta intreg proiectul
ala e cel mai "prost" model de apartament, e de buget, asa, dar exista si alte modele de 2 camere, spatioase.  blocurile alea sunt facute fix pentru inchiriere la cum e impartirea apartamentelor: 4 ap de 3 camere pe etaj, 12 garsoniere, 4 apartamente de 2 camere open space ( cele cf2 cum zici tu) si 8 de 2 camere cu bucatarie separata. cine isi permite sa ia cu banii jos, poate ia undeva mai aproape de metrou, astea-s fix pentru investitii, au si oferta pentru 1250 euro + tva pe mp.  la noi deja au aparut companii care cumpara cate N apartamente in blocuri noi si le vand/inchiriaza mai tarziu cand sunt gata blocurile.

#61
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 22.01.2007
Eu unul il cumpar sa stau 4-5 ani in el si apoi sa-l inchiriez sau sa-l vand. :) Sper sa fie ok, nu am mari asteptari sau mari pretentii la banii astia. Cu locul de parcare ma duce cam la 85-86k. :)

#62
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 10.10.2005

View Post_Smiley_, on 08 februarie 2021 - 08:42, said:

din punctul de vedere al dezvoltarii, principala problema e lipsa metroului. cea mai apropiata statie cred ca e cea de la Razoare.

In vreo 20 de ani,poate, o sa fie una una la viilor intersectie cu constantin istratii, cand vor face prelungirea lui M4

#63
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmarele, on 10 februarie 2021 - 15:40, said:

Eu unul il cumpar sa stau 4-5 ani in el si apoi sa-l inchiriez sau sa-l vand. :) Sper sa fie ok, nu am mari asteptari sau mari pretentii la banii astia. Cu locul de parcare ma duce cam la 85-86k. :)

Ai tu fetișuri cu zona asta? :)

#64
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 22.01.2007
Am zis putin mai sus de ce prefer zona asta. :) Eu unul o cunosc destul de bine si nu mi se pare asa rea.

#65
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Știi ca am trăit mulți ani vizavi de sexy club pe 13 sept. Vedeam din balcon zona aia Sebastian... Tot timpul am considerat-o "la săraci". :)
Când treceam trafic greu parca treceam în alta zona. Fără supărare.

Edited by MembruAnonim, 10 February 2021 - 22:05.


#66
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 22.01.2007
Pai complexul asta este la trafic greu, doar ca putin mai spre viilor. :)

#67
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmarele, on 10 februarie 2021 - 22:12, said:

Pai complexul asta este la trafic greu, doar ca putin mai spre viilor. :)

Exact. "in sărăcie" :)

Sorry da nu îmi place zona. E un lidl pe acolo, stiu ca am oprit odată la el. Mi s-a părut dezolant...

#68
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 22.01.2007
Fiecare cu preferintele lui, nu ai de ce sa-ti ceri scuze. :) Poate daca nu stateam de atata timp aici nici mie nu-mi placea.
In orice caz, tot bulevardul trafic greu il consider in plina dezvoltare si cu ceva potential. De la Razoare pana la Viilor.

#69
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cred e singurul bulevard din București cu tramvaiul pe o parte a drumului. :)

#70
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,606
  • Înscris: 16.03.2008
Eu n as sta acolo nici gratis, scuze.

#71
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostMembruAnonim, on 10 februarie 2021 - 22:32, said:

Cred e singurul bulevard din București cu tramvaiul pe o parte a drumului. :)

Mai este și cel din Pipera unde sunt multinaționale, și cel de pe Bd Preciziei din capătul Militarului

Soluția aceasta era caracteristică zonelor industriale, dar și preorășenești (mai existau pe vremea lui Ceaușescu asemenea tramvaie separate de trafic spre comuna Jilava și Cățelu)

#72
neoq

neoq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 13.08.2020
Și pe strada Petricani, spre fosta zona industrială. Sunt mai multe, e ok pentru trafic cat și pentru tramvaie că nu mai intra bizonii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate