Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Central Adress Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#1
danuuu

danuuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.12.2009
Salutare tuturor.
Suntem în căutarea unui apartament ca și investiție pe termen lung dar în mare parte și pt copil și aici mă refer pt perioada din viitorul îndepărtat când va merge la facultate , dacă va dori.
Menționez că nu suntem din București.
Am plecat de acasă cu buget fixat pe maxim 80000 euro pt un ap nou ,nemobilat sectorul 1.
Dar cum planurile de acasă nu se potrivesc cu cele din deplasare...și după 3 zile de căutări , vizionări ,discuții cu nevasta ,suntem hotărâți cam 50 % pt un apartament cu 2 camere.Zic de 50% deoarece sunt eu sceptic în privința zonei.Într-un fel ne-a încântat că e aproape de centru dar și prețul.
Știe cineva ceva de acesta zona...complex?
Sunt cei care au făcut și Militari Residence.
https://centraladdressresidence.ro/

Attached Files


Edited by danuuu, 07 February 2021 - 06:12.


#2
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
A ajuns Ferentariu zona centrala :) .... mult succes va doresc.

Am incercat sa gasesc un plan de apartament .... dar nu am reusit ... ceva poze frumoase dar prea putin (adica deloc) relevante.
Exista locuri de parcare? Ce preturi?


Edited by Tarzy, 07 February 2021 - 06:53.


#3
danuuu

danuuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.12.2009
De asta întreb de zona ,este singura chestie care "mă ține în loc".Locuri de parcare atât subterane 8000 eur,cât si la suprafață.

Edited by danuuu, 07 February 2021 - 07:46.


#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,039
  • Înscris: 24.02.2006

 danuuu, on 07 februarie 2021 - 06:12, said:

sunt eu sceptic în privința zonei
ce retineri ai?

"punctele de interes" de pe site sunt insealatoare. da, faci 2 minute pe jos pana la Liberty Mall, pentru ca e chiar langa. dar in rest, duratele sunt pentru mers cu masina si la ore dubioase, fara trafic.
zona e in dezvoltare, dar tot a "cartier dormitor" arata (nu ai prea multe atractii pentru socializare prin zona). in plus, zona unde pare a fi "complexul rezidential" stiam ca e zona industriala, au fost tot felul de fabrici si uzine pe acolo; nu sunt probleme cu contaminarea solului?

#5
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 08.06.2005

 danuuu, on 07 februarie 2021 - 06:12, said:


Am plecat de acasă cu buget fixat pe maxim 80000 euro pt un ap nou ,nemobilat sectorul 1.


Cum ati ajuns de la sectorul 1 la buza Ferentariului? :)

Ar trebui sa mai cautati...

#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,039
  • Înscris: 24.02.2006
da-le tu sugestii de apartamente noi la 80k in sectorul 1

#7
danuuu

danuuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.12.2009

 mircea812, on 07 februarie 2021 - 08:57, said:



Cum ati ajuns de la sectorul 1 la buza Ferentariului? :)

Ar trebui sa mai cautati...
Am ajuns pe acolo din cauza prețului.....o verișoară de a mea ne-a arătat și Isg Residence...și am dat de acest complex din greșeală.

 _Smiley_, on 07 februarie 2021 - 08:16, said:


ce retineri ai?

"punctele de interes" de pe site sunt insealatoare. da, faci 2 minute pe jos pana la Liberty Mall, pentru ca e chiar langa. dar in rest, duratele sunt pentru mers cu masina si la ore dubioase, fara trafic.
zona e in dezvoltare, dar tot a "cartier dormitor" arata (nu ai prea multe atractii pentru socializare prin zona). in plus, zona unde pare a fi "complexul rezidential" stiam ca e zona industriala, au fost tot felul de fabrici si uzine pe acolo; nu sunt probleme cu contaminarea solului?
Sincer ieri dimineață eram încântat când am văzut complexul și după discuțiile cu agentul de vânzări.Dar uitându-mă mai bine pe harta am văzut că de acolo începe ferentari.Eu Bucureștiul nu prea îl știu...nu am locuit în București...dar în mintea mea Ferentariul era o zona nasoala(sper sa nu deranjeze pe nimeni ).

#8
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Nu m-as muta acolo...niciodata. Nu ca stau in cine stie ce zona dar n-as suporta sa dau peste tot de mexicani. Ziceti voi ca ajungeti in 2 min la Liberty dar mall-ul ala e PLIN de mexicani; mai nou, fiind mai multe magazine interesante, s-au mutat in AFI cu carutele.

Am prieten bun care sta in Confort Urban; apartament ok, complex ok DAR o gramada de vecini mexicani(cum era de asteptat) care fac o gramada de probleme(muzica, certuri, batai, taie anvelope la masini etc.)...deci nu mersi.

Pacat de zona, ca, intr-adevar ajungi rapid in Parcul Carol, in centrul Bucurestiului etc. Depinde ce zone de interes ai ca nu toate se invart in jurului centrului Bucurestiului...mare parte din companii sunt pe la marginea lui.

In S4 puteti gasi ceva interesant si ca pret.

Edited by mannyx92, 07 February 2021 - 09:49.


#9
claudiu_manda

claudiu_manda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.06.2008
Subscriu. Mai cautati, in Sectoarele 2 si 3 gasiti destule potrivite ca pret. Puteti incerca si 4, desi nu sunt fan. Insa de la Sectorul 1 nu săriti direct in buza Ferentariului.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 danuuu, on 07 februarie 2021 - 06:12, said:

?
Sunt cei care au făcut și Militari Residence.
https://centraladdressresidence.ro/

Pt ca nu sunteți din București, întrebati un bucureștean dacă ar sta acolo și sa va explice ce înseamnă ferentari... Mai strangeti niște bani și reveniti când aveți bani de sectorul 1. Sau macar 2.

Feriți-vă de sectoarele 5 și 6. Căutați în sectorul doar ceva pe lângă Cotroceni și în sectorul 6 pe lângă Grozăvești. Atât.

Edited by MembruAnonim, 07 February 2021 - 09:51.


#11
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,039
  • Înscris: 24.02.2006

 danuuu, on 07 februarie 2021 - 09:37, said:

....de acolo începe ferentari.Eu Bucureștiul nu prea îl știu...nu am locuit în București...dar în mintea mea Ferentariul era o zona nasoala(sper sa nu deranjeze pe nimeni ).

intr-o vreme treceam destul de des prin zona respectiva; singurul loc problematic era asta: https://www.google.c...!7i13312!8i6656 (cei ce locuiau acolo cam considerau ca trotuarul e tot al lor si erau tot timpul iesiti "la bulevard", pe scaunele); pe acolo sunt si ceva blocuri ale armatei

Ferentariul "de la tv" e de fapt Prelungirea Ferentari. zona din jurul Liberty Mall nu-i mult mai rea decat alte zone din Bucuresti. daca nu-ti permiti in alte parti, poate fi o optiune ok.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 danuuu, on 07 februarie 2021 - 09:37, said:

în mintea mea Ferentariul era o zona nasoala(sper sa nu deranjeze pe nimeni ).

Cea mai nasoala. Este considerata o favela.

#13
neoq

neoq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 13.08.2020
Când nu ai bani suficienti asta e, te orientezi și mai la stânga sau la dreapta, o să vândă tot rapid la liberty acolo, s-au vândut mii de apartamente mult mai la dos in confort Urban, la liberty deja e super pentru multi.
Deci oferta e diversificată, funcție de câți bani ai, chiar nu înțeleg de ce va plângeți.

#14
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001

 danuuu, on 07 februarie 2021 - 09:37, said:


Am ajuns pe acolo din cauza prețului.....o verișoară de a mea ne-a arătat și Isg Residence...și am dat de acest complex din greșeală.


Sincer ieri dimineață eram Ă®ncântat când am văzut complexul și după discuțiile cu agentul de vânzări.Dar uitându-mă mai bine pe harta am văzut că de acolo Ă®ncepe ferentari.Eu Bucureștiul nu prea Ă®l știu...nu am locuit Ă®n București...dar Ă®n mintea mea Ferentariul era o zona nasoala(sper sa nu deranjeze pe nimeni ).

Este si nu este nasol ... depinde si la ce te raportezi .... cel putin zona in cauza este pe trend de imbunatatire ... acum in 2021 este mult mai oki raportat la cum era acum 10 ani ... ce va fi peste 10 ani ... complicat de apreciat.
Planuri par a fi oki, zona are avantaje (inclusiv faptul ca in apropiere exista si  sunt in dezvoltare multe sedii de ofgice - deci potential sa te relochezi cu munca si sau sa ai cui sa inchiriezi) ... dupa mine este o optiune de analizat.
Bafta tuturor

Edited by Tarzy, 07 February 2021 - 10:08.


#15
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017

 neoq, on 07 februarie 2021 - 09:59, said:

Când nu ai bani suficienti asta e, te orientezi și mai la stânga sau la dreapta, o să vândă tot rapid la liberty acolo, s-au vândut mii de apartamente mult mai la dos in confort Urban, la liberty deja e super pentru multi.
Deci oferta e diversificată, funcție de câți bani ai, chiar nu înțeleg de ce va plângeți.
Cred ca tu nu prea ai inteles ce se discuta pe aici; cine se plange de zona, o face pe buna dreptate...
80k sunt bani destui cat sa evite zona aia.

#16
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Daca nu place bucurestenilor,de ce nu ar place provincialilor?

#17
neoq

neoq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 13.08.2020
Ești aproape de clădirile noi de birouri deja construite sau de cele in construcție de pe trafic greu.
Niste ani am bântuit și eu prin zona liberty-tudor Vladimirescu-tradic greu, într-adevăr mai sunt mexicani pe ici pe colo, dar nu îmi amintesc sa mă fi deranjat cu ceva, o zona modestă din București ca oricare alta.

Edited by neoq, 07 February 2021 - 10:13.


#18
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,516
  • Înscris: 02.09.2006

 MembruAnonim, on 07 februarie 2021 - 09:49, said:

Pt ca nu sunteți din București, întrebati un bucureștean dacă ar sta acolo și sa va explice ce înseamnă ferentari... Mai strangeti niște bani și reveniti când aveți bani de sectorul 1. Sau macar 2.

Feriți-vă de sectoarele 5 și 6. Căutați în sectorul doar ceva pe lângă Cotroceni și în sectorul 6 pe lângă Grozăvești. Atât.
Pai nu bucuresteni locuiesc acolo?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate