Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Central Adress Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#37
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,817
  • Înscris: 26.02.2010
@initiator, mai este un bloc nou pe strada Fabrica de Chibrituri, vis-a-vis de ISG. Acum am văzut și eu ca se construiește pe trafic greu, dezvoltator Central residence și color residence. Au niște scoruri, comparabile cu cele din cartiere mai bune.

#38
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 22.01.2007
Eu stau in zona de ceva timp si maine vreau sa rezerv un apartament de 2 camere in primul bloc din complex. Pretul ar fi de 1350euro/mp pentru avans de 50% si locul de parcare 12k euro + tva la -1 sau 10k euro + tva la -2. Ar mai fi si afara loc de parcare la 8k euro + tva.

Zona are potential destul de bun, in 5-10ani o sa devina zona rezidentiala si de birouri. La vulcan deja e afi tech park o cladire + inca 2 de se construiesc. Tot pe trafic greu dar spre razoare fac cei de la ONE birouri + rezidential. Videanu o sa faca birouri la trafic greu cu 13 sept, in capat pe Veseliei iar se fac alte blocuri.

Am fost astazi sa vad Carol City, un alt mini complex facut de acelasi dezvoltator si arata destul de ok + oamenii de-acolo sunt multumiti. Ce mi-a placut e ca parcarea subterana nu e asa inghesuita ca la alte complexuri.

Edited by marele, 07 February 2021 - 15:39.


#39
neoq

neoq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 13.08.2020

View Postaris86, on 07 februarie 2021 - 15:30, said:

@initiator, mai este un bloc nou pe strada Fabrica de Chibrituri, vis-a-vis de ISG. Acum am văzut și eu ca se construiește pe trafic greu, dezvoltator Central residence și color residence. Au niște scoruri, comparabile cu cele din cartiere mai bune.

Ce scoruri au pe trafic greu?

Edited by neoq, 07 February 2021 - 16:58.


#40
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

View Postkarax, on 07 februarie 2021 - 15:25, said:

uite sfat, gaseste o zona cu ....o cazarma a armatei....
fix (dar fix) langa complexul asta sunt niste blocuri ale armatei :)


View Postaris86, on 07 februarie 2021 - 15:30, said:

........ca se construiește pe trafic greu......
toata zona e plina de macarale.
langa primaria sectorului 5 au rasarit relativ recent vreo cateva blocuri, si cred ca or sa mai apara si altele. pe Viilor iarasi cred ca sunt unul sau doua santiere, pe trafic greu (si la intersectia cu 13 septembrie, dar si spre razoare) sunt cel putin 3 santiere in diverse statii de executie (desi am mai spus: zona respectiva ar trebui sa cam fie contaminata cu metale grele de la ce fabrici au fost in zona, asa ca nu stiu cum au fost obtinute autorizatiile de constructie), pe Spatarul Preda iarasi mi se pare ca a aparut un santier...

#41
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,636
  • Înscris: 28.11.2001
Fabricile sunt dezafectate de mai bine de 10 ani ... nu a fost totusi Cernobal acolo

Edited by Tarzy, 07 February 2021 - 18:46.


#42
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Pantelimon nu mai e ce era acum 20 de ani. Pe băieții care te fac în spatele blocurilor îi mai "vezi" doar prin melodiile BUG Mafia.
Mie mai periculos mi se pare Dristor. Sunt scandaluri mai mereu, le vezi și pe la TV de multe ori, dar văd că nu influențează preturile apartamentelor din zonă

#43
danuuu

danuuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.12.2009

View Postaris86, on 07 februarie 2021 - 15:30, said:

@initiator, mai este un bloc nou pe strada Fabrica de Chibrituri, vis-a-vis de ISG. Acum am văzut și eu ca se construiește pe trafic greu, dezvoltator Central residence și color residence. Au niște scoruri, comparabile cu cele din cartiere mai bune.
Am fost și acolo...langa ISG.Aceleasi preturi....90000 ap cu 2 camere  față de aici "central Residence " la 750 m distanță... ..70000 eur...aceeași suprafață.




View Postmarele, on 07 februarie 2021 - 15:35, said:

Eu stau in zona de ceva timp si maine vreau sa rezerv un apartament de 2 camere in primul bloc din complex. Pretul ar fi de 1350euro/mp pentru avans de 50% si locul de parcare 12k euro + tva la -1 sau 10k euro + tva la -2. Ar mai fi si afara loc de parcare la 8k euro + tva.

Zona are potential destul de bun, in 5-10ani o sa devina zona rezidentiala si de birouri. La vulcan deja e afi tech park o cladire + inca 2 de se construiesc. Tot pe trafic greu dar spre razoare fac cei de la ONE birouri + rezidential. Videanu o sa faca birouri la trafic greu cu 13 sept, in capat pe Veseliei iar se fac alte blocuri.

Am fost astazi sa vad Carol City, un alt mini complex facut de acelasi dezvoltator si arata destul de ok + oamenii de-acolo sunt multumiti. Ce mi-a placut e ca parcarea subterana nu e asa inghesuita ca la alte complexuri.
M-ai încurajat putin....eu as lua in al doilea bloc..pe colt...spre est.La asta m-am gandit și eu....că zona in timp se va dezvolta....

Attached Files


Edited by danuuu, 08 February 2021 - 07:02.


#44
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
din punctul de vedere al dezvoltarii, principala problema e lipsa metroului. cea mai apropiata statie cred ca e cea de la Razoare.

#45
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
xInitiator,e inevitabil sa iti iei vreo teapa,sau alegere gresita....Vii din afara capitalei si nu cunosti zona,oamenii,optiunile....E de asteptat sa o halesti,adica sa dai acea suma pentru ceva In Ferentari.In definitiv important e sa va placa voua ce cumparati.

Edited by mcd2020, 08 February 2021 - 08:42.


#46
danuuu

danuuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.12.2009

View Postmcd2020, on 08 februarie 2021 - 08:42, said:

xInitiator,e inevitabil sa iti iei vreo teapa,sau alegere gresita....Vii din afara capitalei si nu cunosti zona,oamenii,optiunile....E de asteptat sa o halesti,adica sa dai acea suma pentru ceva In Ferentari.In definitiv important e sa va placa voua ce cumparati.
Zici că poate fi și țeapă la banii ăștia..în zona respectivă ?70000 euro față de 90000 la Isg Residence care e la 700 m..și aproape toate cumpărate și în faza 4?

#47
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 22.01.2007

View Postdanuuu, on 08 februarie 2021 - 06:47, said:

Am fost și acolo...langa ISG.Aceleasi preturi....90000 ap cu 2 camere  față de aici "central Residence " la 750 m distanță... ..70000 eur...aceeași suprafață.





M-ai încurajat putin....eu as lua in al doilea bloc..pe colt...spre est.La asta m-am gandit și eu....că zona in timp se va dezvolta....
Eu o sa rezerv astazi in primul bloc un 2 camere de 55mp pentru ca as vrea cu vedere spre sosea, chit ca o sa mai fie galagie si praf. Si un loc de parcare la subsol.

Dupa cum ziceam, zona o sa fie in plina crestere in urmatorii 5-10 ani, in locul fostelor fabrici o sa se tot faca blocuri, cladiri de birouri. Crezi ca aia de la AFI Tech Park au fost prosti cand au inceput sa construiasca la Vulcan, la 5min distanta de complexul asta?

In legatura cu metroul, cel mai aproape ar fi la Eroii Revolutiei la 20min de mers pe jos dupa google maps. Sau 2/3 statii cu tramvaiul din fata blocului. Ar mai fi si cel de la Razoare dupa cum zicea un coleg, dar ala e la 30min de mers sau 3 statii de tramvai.
Partea buna sa zicem e tramvaiul 1 care trece fix pe-acolo + tramvaiele 8, 25, 10, 11, 47, 32.

Apropo de ISG, si pe mine ma tenta acolo la un moment dat, dar sunt ceva mai scumpe si totusi imi place mai mult zona aici, adica sunt aproape de mai multe lucruri. Avantajul la ISG este ca e aproape de Carol, de aceea si preturile mai mari.

Edited by marele, 08 February 2021 - 10:06.


#48
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Daca mai e cineva care sa spuna ca nu mai e important sa fie aproape de metrou, inseamna ca n-a avut treaba azi in oras :)

#49
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Tramvaiele alea pot face considerate metrou ușor. Sunt multe și dese. Mai e și 32 spre unirii

Dar zona e horror. Dezolantă. Se va dezvolta, când? In 20 de ani, poate. Este cea mai defavorizată zonă a orașului, fiind practic ultima platformă industrială dezafectată și neocupată de cartiere noi.

#50
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 22.01.2007
Stau de peste 16 ani in zona si nu e horror deloc. Intr-adevar sunt si dezavantaje, normal, nu se poate compara cu partea de nord, cu aviatorilor, baneasa, etc, dar e cale lunga pana la a fi horror.
Cel putin in ultimii 5-6 ani zona s-a schimbat mult si mai are de crescut. :)

#51
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmarele, on 08 februarie 2021 - 10:01, said:


Partea buna sa zicem e tramvaiul 1 care trece fix pe-acolo + tramvaiele 8, 25, 10, 11, 47, 32.


eu stiam ca tramvaiul 8 face stanga pe 13 sept cand junge la 13 sept... nu cred ca ajunge la razoare. sau asa facea cand mergeam eu cu el... acum 30 ani :D

View PostAfroditu, on 08 februarie 2021 - 10:14, said:

Daca mai e cineva care sa spuna ca nu mai e important sa fie aproape de metrou, inseamna ca n-a avut treaba azi in oras Posted Image
fu' omor?

#52
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 22.01.2007

View PostMembruAnonim, on 08 februarie 2021 - 11:56, said:

eu stiam ca tramvaiul 8 face stanga pe 13 sept cand junge la 13 sept... nu cred ca ajunge la razoare. sau asa facea cand mergeam eu cu el... acum 30 ani Posted Image

Pai da, dar complexul fiind langa Liberty, trece si tramvaiul 8 pe-acolo. :)

#53
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmarele, on 08 februarie 2021 - 11:06, said:

Intr-adevar sunt si dezavantaje, normal, nu se poate compara cu partea de nord, cu aviatorilor, baneasa, etc, dar e cale lunga pana la a fi horror.
Cel putin in ultimii 5-6 ani zona s-a schimbat mult si mai are de crescut. Posted Image

iti place tie zona dar dupa mine de acolo incepe cea mai "low" zona a bucurestiului. esti cum se zice la margine de saracie. :D inca 200 m si intri in ea din plin!

View Postmarele, on 08 februarie 2021 - 11:58, said:


Pai da, dar complexul fiind langa Liberty, trece si tramvaiul 8 pe-acolo. Posted Image
da, dar nu ajunge la razoare, nu :D?

#54
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Ba da. 8 merge în militari, cu 25

Marele unde stai că nu există blocuri acolo. Înspre Salaj poate? Și atunci de ce te muti tot acolo, nu mai bine vinzi și te muti într-un cartier mai bun??

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate