Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Central Adress Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#91
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 22.01.2007
Da, depinde si cat dureaza birocratia. Ei in contract si-au luat maxim 6 luni de intarziere, cu data de finalizare 31.12.2021.
Dar per total se misca destul de rapid fata de altii. Si la partea de finisaje pana acum sunt multumit. :)

#92
andraalexia1111

andraalexia1111

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.03.2018
Salut!
Mai știți ceva despre termenul de predare? Noi am vrea sa ne apucam de adus mobila ,amenajări etc.
P.s: un grup de whatsapp Pt viitori locatari exista?

#93
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 22.01.2007
Cand am vorbit eu ultima data cu ei, acum vreo 3 saptamani, ziceau ca la maxim 1 februarie vor sa fie gata cu totul. :)
Nu cred ca se poate aduce mobila de acum.

#94
andraalexia1111

andraalexia1111

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.03.2018
Hello,
Cand se mai estimează o data probabilă ? Mie nu mi-au zis nimic concret. As vrea sa contactez un arhitect de interior , ati avut experiențe cu ei?

#95
Mrsleon11

Mrsleon11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.01.2022
Update pentru blocul I : mai dureaza 4 saptamani , pana a il putea da in folosință.

#96
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 22.01.2007
Da, asa am auzit si eu ca in jur de 1 martie o sa fie predarea. :)

#97
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007

 WhimsicalPeanut, on 16 februarie 2021 - 19:09, said:


Sa stii ca inafara de faptul ca piata Obor e aproape si la fel si metroul si ca ajungi muuuult mai repede in Pipera, nu prea. Aglomeratie mai mare de masini, mult mai multi mexicani decat 13 Septembrie/Nasaud, daca mergi putin spre Maica Domnului deja intri in alta lume, foarte similara cu Zetari

Am trecut acum multi ani pe str. Maica Domnului si mi-a ramas intiparit in minte aspectul de ghetou al zonei. M-a surprins ca arata asa rau. Rar mai ajung cu masina pe acolo seara si tot la fel parca e.

#98
Mrsleon11

Mrsleon11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.01.2022

 marele, on 18 ianuarie 2022 - 13:45, said:

Da, asa am auzit si eu ca in jur de 1 martie o sa fie predarea. :)

Blocul arata excelent ,interior , exterior doar la partea de magazine mai au de lucrat .Problema reala ar fi mai mult administrativă .Energie,gaze etc. +Recepția pe care primaria S5, trebuie sa o realizeze iar acolo lucrurile pot întârzia destul de mult :(

#99
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 22.01.2007

 Mrsleon11, on 19 ianuarie 2022 - 10:00, said:

Blocul arata excelent ,interior , exterior doar la partea de magazine mai au de lucrat .Problema reala ar fi mai mult administrativă .Energie,gaze etc. +Recepția pe care primaria S5, trebuie sa o realizeze iar acolo lucrurile pot întârzia destul de mult Posted Image
Ai idee cam cat ar mai putea dura cu tot cu acte si receptia primariei?

#100
Mrsleon11

Mrsleon11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.01.2022

 marele, on 19 ianuarie 2022 - 16:28, said:


Ai idee cam cat ar mai putea dura cu tot cu acte si receptia primariei?

Depinde cum ai platit cash sau credit +cat de repede se misca cei de la primărie.Cu plata cash actele se vor semna instant . Luând in calcul ce a spus  seful de bloc ,cu tot cu acte , ne am muta pe la sf. de feb.
Eu ,sincer, nu ma asteptam sa întârzie atat de mult . Acum …ramane de vazut . Cei de la birou zisesera ca la maxim 1 feb vor sa fie gata :))

#101
Sockpedia

Sockpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 16.08.2021
1 februarie 2023

#102
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 22.01.2007

 Mrsleon11, on 19 ianuarie 2022 - 16:49, said:

Depinde cum ai platit cash sau credit +cat de repede se misca cei de la primărie.Cu plata cash actele se vor semna instant . Luând in calcul ce a spus  seful de bloc ,cu tot cu acte , ne am muta pe la sf. de feb.
Eu ,sincer, nu ma asteptam sa întârzie atat de mult . Acum …ramane de vazut . Cei de la birou zisesera ca la maxim 1 feb vor sa fie gata Posted Image)
Am platit cash, deci e ok. :)
Mie sincer mi se pare ca s-au miscat super rapid si chiar mi se parea normal sa intarzie 2-3 luni. Anul trecut pe vremea asta era doar subteranul si primul etaj. In decurs de 1 an de zile au ridicat 5 blocuri + finisajele la primul bloc.

#103
teaspoon

teaspoon

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.09.2019
Ma poate lamuri cineva daca apartamentele de 2 camere au bucatarie inchisa? Asa apare in schite, dar am vazut un set de poze in care bucataria era open-space.

#104
Mrsleon11

Mrsleon11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.01.2022

 teaspoon, on 20 ianuarie 2022 - 22:19, said:

Ma poate lamuri cineva daca apartamentele de 2 camere au bucatarie inchisa? Asa apare in schite, dar am vazut un set de poze in care bucataria era open-space.

Sunt mai multe tipuri de apartamente . Open space/bucatarie închisă(unde peretele despărțitor e undeva la 1000€) sau bucatarie pe balcon. Noi am optat pentru bucatarie pe balcon ceea ce a rezultat la un living de 30 mp . :)

#105
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 22.01.2007
Se poate inchide la cerere contracost. Alegi tu daca vrei din rigips sau caramida.

#106
Mrsleon11

Mrsleon11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.01.2022
 Un mic update pentru viitori vecini , din 1 martie vor începe receptia apartamentelor. Deocamdata se pun contoare si mai lucreaza la parcări .

#107
Senna95

Senna95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 28.11.2011
Salutare. Pentru blocul 2 sunt ceva update-uri?

#108
Mrsleon11

Mrsleon11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.01.2022
Știe cineva daca pot duce acolo cateva cutii ? Am uitat sa intreb ultima data .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate