Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Campania de vaccinare anti-Covid in Romania

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14203 replies to this topic

Poll: Primul vaccin anti-Covid a ajuns azi in Romania (784 member(s) have cast votes)

Va vaccinati?

  1. Da (534 votes [68.20%])

    Percentage of vote: 68.20%

  2. Nu (168 votes [21.46%])

    Percentage of vote: 21.46%

  3. Nu știu/ nu m-am decis (81 votes [10.34%])

    Percentage of vote: 10.34%

Vote

#55
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Cu vaccinurile e ca si cu vizita periodica la medic, indiferent ca e de familie sau stomatolog. Cu cat natia e mai civilizata, cu atat nivelul de preventie e mai ridicat. Cand te simti bine esti tentat sa fii pe cai mari, ce-mi trebuie mie vaccin? Cand se impute treaba...

#56
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,192
  • Înscris: 27.06.2007
Attached File  Primul vaccin anti-Covid a ajuns azi in Romania.png   4.94K   25 downloads

lipseste - Nu stiu/Nu m-am hotarat

deocamdata astept sa vad cum e cu rezultatele (si mai ales cum evolueaza noua tulpina din Anglia)

#57
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,886
  • Înscris: 15.12.2009

View PostSTARTREK1, on 25 decembrie 2020 - 21:02, said:

Attachment Primul vaccin anti-Covid a ajuns azi in Romania.png

lipseste - Nu stiu/Nu m-am hotarat

deocamdata astept sa vad cum e cu rezultatele (si mai ales cum evolueaza noua tulpina din Anglia)

Am adăugat opţiunea.

Sper ca iniţiatorul topicului să nu se supere pe mine :)

#58
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,103
  • Înscris: 16.10.2018

View PostdaniMMM, on 25 decembrie 2020 - 21:00, said:

dragnea e la puscarie, porc nicolae, mitraliera, discotecarul sunt out, ramasitele psd miauna in colt, asa ca nu mai exista riscul de vaccinare obligatorie.
Pai tocmai, daca se face cum am zis mai sus si totul e ok, au sansa istorica sa se laude cu decizia luata. Daca e de rau, ce sansa istorica ar fi pentru restul celor care n-au prins un loc in parlament... Alde pisi ponta, motocicleanu si ceilati viermi...

#59
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostNaoto, on 25 decembrie 2020 - 21:04, said:

Am adăugat opţiunea.

Sper ca iniţiatorul topicului să nu se supere pe mine Posted Image

E foarte ok, ma gandisem ca in atata timp de dezbateri nu mai exista nehotarati.

#60
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,886
  • Înscris: 15.12.2009
Cei care nu s-au hotărât încă, dar au votat, îşi pot şterge votul dat ca să-şi exprime o nouă opţiune.

#61
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,103
  • Înscris: 16.10.2018
Intotdeauna exista nehotarati! S-au vazut destul de bine la aceste alegeri...

#62
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View Postsarac.lipit, on 25 decembrie 2020 - 20:41, said:

să vezi tâmpenie când vei citi cine-l fabrică....

Aia ca aia,dar sa vezi caterinca cand vor trebui transportate de la Cantacuzino spre centrele de vaccinare.La -80° grade frate.De unde scoti atatea masini adaptate?Sau se va trece la dictonul romanesc binecunoscut daca vor fi numai -40 sau-50 de grade ca "mere si asa" dupa aia ce-o da Domnul.

#63
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,054
  • Înscris: 07.11.2006

View PostdaniMMM, on 25 decembrie 2020 - 21:00, said:

dragnea e la puscarie, porc nicolae, mitraliera, discotecarul sunt out, ramasitele psd miauna in colt, asa ca nu mai exista riscul de vaccinare obligatorie.

Normal,acum avem Sosoaca.

#64
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostKean, on 25 decembrie 2020 - 21:07, said:

Aia ca aia,dar sa vezi caterinca cand vor trebui transportate de la Cantacuzino spre centrele de vaccinare.La -80° grade frate.De unde scoti atatea masini adaptate?Sau se va trece la dictonul romanesc binecunoscut daca vor fi numai -40 sau-50 de grade ca "mere si asa" dupa aia ce-o da Domnul.

Sa vezi caterinca/cand vei descoperi ca nu trebuie masini modificate, ci doar recipiente care exista si in comert.

https://www.multilab...rifica_90C.html


( asta de la unul care tocmai sfatuia alt coleg " sa mai scoata capul in lume")

Edited by daniMMM, 25 December 2020 - 21:14.


#65
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Post_R_A_D_U, on 25 decembrie 2020 - 21:06, said:

Intotdeauna exista nehotarati! S-au vazut destul de bine la aceste alegeri...
ferice de cei săraci cu duhul...se spune.
Dacă n-ar fi mediatizat până la îndobitocire, nimeni n-ar ști că-i afectat...
Chiar de nu știi, faci testul și afli că esti... atât de dobitoc sunt, că nu-mi dau seama.
Vaccinare fericită...

#66
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 25.10.2004

View PostKean, on 25 decembrie 2020 - 20:31, said:

Mi se pare mie,sau primul vaccin vine dinspre rasarit cu o masina poloneza?O fi Sputnik sub acoperire mUE?
am vazut mai devreme imagini cu furgonul care a adus primele 10 000 doze de vaccin in Italia, la Roma. aceeasi fima de distributie cu numar de Polonia identic cu ala venit in Romania.
Probabil e o singura firma in toata Uniunea care face primele distributii

#67
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postsarac.lipit, on 25 decembrie 2020 - 21:12, said:

Vaccinare fericită...

Kaletra fericita...

#68
zolak

zolak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 14.02.2006
De ce nu se poate in felul urmator? Vaccinul e gratis pentru toata lumea, indiferent ca este sau nu asigurat prin CAS.
Se vaccineaza cine vrea, cine nu vrea da cu subsemnatul ca nu vrea, DAR la drepturi sunt si obligatii. Ai dreptul sa nu te vaccinezi, dar semnezi ca DACA te imbolnavesti de orice boala respiratorie (asta ca sa nu fie cu falsificarea testelor), nu vei avea nici o pretentie sa fii tratat pe cheltuiala Casei de  Asigurari de Sanatate. Adica mergi frumos la privat si platesti factura, daca ai bani e bine, daca nu..... dai coltul dar macar stii ca ai fost destept  si nu ai contribuit la Big Pharma.

Edited by zolak, 25 December 2020 - 21:18.


#69
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzolak, on 25 decembrie 2020 - 21:15, said:

Adica mergi frumos la privat si platesti factura,
atunci sa nu-ti mai ia Statu cu japca CeASeu, si e ok. Isi plateste fiecare tratamentele unde vrea. ei? :) parca vaz ca asta nu mai corespunde...
cu alte cuvinte, numa ailalti sa moara, cu tot cu banii luati pe degeaba. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 25 December 2020 - 21:22.


#70
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012

View Postzolak, on 25 decembrie 2020 - 21:15, said:

De ce nu se poate in felul urmator? Vaccinul e gratis pentru toata lumea, indiferent ca este sau nu asigurat prin CAS.
Se vaccineaza cine vrea, cine nu vrea da cu subsemnatul ca nu vrea, DAR la drepturi sunt si obligatii. Ai dreptul sa nu te vaccinezi, dar semnezi ca DACA te imbolnavesti de orice boala respiratorie (asta ca sa nu fie cu falsificarea testelor), nu vei avea nici o pretentie sa fii tratat pe cheltuiala Casei de  Asigurari de Sanatate. Adica mergi frumos la privat si platesti factura, daca ai bani e bine, daca nu..... dai coltul dar macar stii ca ai fost destept  si nu ai contribuit la Big Pharma.
Vaccinul e gratis pe dracu,nu plateste Orban& co ,ci tot fraierul roman,unde crezi ca se duc banii din imprumuturi externe?
50.000 salariu pe cap de doftor epidemiolog de unde sa scoti la o economie pusa pe butuci de mercenari ?

#71
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostdaniMMM, on 25 decembrie 2020 - 21:12, said:

Sa vezi caterinca/cand vei descoperi ca nu trebuie masini modificate, ci doar recipiente care exista si in comert.

https://www.multilab...rifica_90C.html


( asta de la unul care tocmai sfatuia alt coleg " sa mai scoata capul in lume")

Da numai ca mai trebuie si cumparate,ca doar nu crezi ca firma aia lucreaza pe nasturi.

#72
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostKean, on 25 decembrie 2020 - 21:22, said:

Da numai ca mai trebuie si cumparate,ca doar nu crezi ca firma aia lucreaza pe nasturi.

Deci nu mai trebuie pimp my ride pana la -100 de grade?  Probabil ca merg si inchiriate.

Daca venea udmr cu ideea, ce mai aplaudai si cu mainile si picioarele pe aici!!

Edited by daniMMM, 25 December 2020 - 21:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate