Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Campania de vaccinare anti-Covid in Romania

* * * - - 11 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
14203 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Primul vaccin anti-Covid a ajuns azi in Romania (784 membri au votat)

Va vaccinati?

  1. Da (534 voturi [68.20%])

    Procentaj al voturilor: 68.20%

  2. Nu (168 voturi [21.46%])

    Procentaj al voturilor: 21.46%

  3. Nu știu/ nu m-am decis (81 voturi [10.34%])

    Procentaj al voturilor: 10.34%

Votează

#91
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.723
  • Înscris: 22.11.2007
eu am votat ca nu sunt decis. mi se pare culmea sa ma vaccinez fara sa fie cunoscute in mod clar beneficiile vaccinului si un orizont clar de timp privind imunitatea oferita.

mi se pare normal ca aceste lucruri sa fie cunoscute azi am impresia ca suntem in momentul ala cand stim ca e bine sa ne vaccinam dar atat nimic concret inca pe partea de informatii.

altfel mie prea putin imi pasa ce fac altii. mi se pare dezonorant in 2020 sa ai pretentia sa ii convingi pe altii ce sa faca sau sa nu faca in privinta vaccinului. decizia fiecaruia trebuie respectata in egala masura.




#92
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008
Pai si nu e respectata? De fiecare data cand se vorbeste despre vaccin se spune ca e optional. Vrei sa-l faci, bine, nu vrei, sa fii sanatos!

Asa cum antivaccinistii au senzatia ca va fi un fiasco, asa am eu senzatia ca multi dintre ei cu Sosoaca in frunte vor apela pe sestache la pile sa-l faca mai rapid si sa sara peste rand.

Editat de daniMMM, 26 decembrie 2020 - 07:17.


#93
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.141
  • Înscris: 14.04.2018
absolut nu e placebo!

#94
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.877
  • Înscris: 26.02.2010
@danimmm,Dovezi, pe ce te bazezi când faci o astfel de afirmație?

#95
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 41.874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostdaniMMM, on 25 decembrie 2020 - 19:18, said:

Va vaccinati?
Am windows cu licență, deci da, n-are ce să se mai întâmple! :P

#96
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 11.660
  • Înscris: 30.10.2009
Da, o să mă vaccinez. Și cred că, din păcate, o să-mi vină rândul mai repede decât ar fi normal. Sunt cam mulți cei care fac mișto de știință.

#97
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postaris86, on 26 decembrie 2020 - 08:48, said:

@danimmm,Dovezi, pe ce te bazezi când faci o astfel de afirmație?

Care?
Ca vor alerga cu limba scoasa dupa vaccin?
Pentry ca multi dintre antivaccinisti sunt tot aia care sustin cu gura democratia dar le place dictatura, sustin anticoruptia dar sunt fanii Partidului Saracilor cu Duhul, lingeau imprumuturile aberante ale lui Teodorovici dar urla la alea ale peneleului, etc.... e in ADN-ul lor sa minta pe fata si sa faca invers pe ascuns.

Editat de daniMMM, 26 decembrie 2020 - 09:45.


#98
L0RELYAN

L0RELYAN

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 720
  • Înscris: 30.04.2020
Pe mine ma surprinde "unanimitatea" asta cu inceperea vaccinarii 27.12.2020, am citit pagini din Germania, Spania, Croatia.....
Pe langa faptul ca si distribuirea s-a facut la fel de unanim.

Editat de L0RELYAN, 26 decembrie 2020 - 10:56.


#99
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.360
  • Înscris: 09.03.2009
S-a vrut solidaritate. Ce ti se pare “surprinzator”?

#100
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostdaniMMM, on 26 decembrie 2020 - 09:32, said:

Care?
Ca vor alerga cu limba scoasa dupa vaccin?
Pentry ca multi dintre antivaccinisti sunt tot aia care sustin cu gura democratia dar le place dictatura, sustin anticoruptia dar sunt fanii Partidului Saracilor cu Duhul, lingeau imprumuturile aberante ale lui Teodorovici dar urla la alea ale peneleului, etc.... e in ADN-ul lor sa minta pe fata si sa faca invers pe ascuns.
Aici se vorbeste de vaccin. Termina cu cacaturile referitoare la politica. Du-te in piata daca vrei politica. M-am saturat ca la orice discutie sa apara in inteligent care sa o dea in politica. Una la mana ..si doi nu e treaba ta daca Costica se vaccineaza sau nu. Vaccinarea e o problema strict personala. Vrei sa fi protejat te vaccinezi. Chiar nu inteleg ce treaba are Teodorovici cu vaccinarea.

#101
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.232
  • Înscris: 27.02.2018

View PostL0RELYAN, on 26 decembrie 2020 - 10:55, said:

Pe mine ma surprinde "unanimitatea" asta cu inceperea vaccinarii 27.12.2020, am citit pagini din Germania, Spania, Croatia.....
Pe langa faptul ca si distribuirea s-a facut la fel de unanim.
Pai virusul circula in voie prin Europa si prin lume odată cu oamenii, de aceea trebuie tratate toate sutele de milioane de locuitori de pe continent ca o singura masa cu același potential de infectare ca ne-a lovit pe toti pe aici.

#102
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostClovis, on 26 decembrie 2020 - 11:30, said:


Aici se vorbeste de vaccin. Termina cu cacaturile referitoare la politica. Du-te in piata daca vrei politica. M-am saturat ca la orice discutie sa apara in inteligent care sa o dea in politica. Una la mana ..si doi nu e treaba ta daca Costica se vaccineaza sau nu. Vaccinarea e o problema strict personala. Vrei sa fi protejat te vaccinezi. Chiar nu inteleg ce treaba are Teodorovici cu vaccinarea.
Dacă nu înțelegi,  ce plm comentezi?

#103
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 37.715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostdaniMMM, on 26 decembrie 2020 - 07:13, said:

Asa cum antivaccinistii au senzatia ca va fi un fiasco, asa am eu senzatia ca multi dintre ei cu Sosoaca in frunte vor apela pe sestache la pile sa-l faca mai rapid si sa sara peste rand.
aci ai zis-o bine dupa cum n-ai hidede. Posted Image
cu alte cuvinte nu cred ca esti constient de ce adevar ai putut  da pe goarna. Posted Image

sa nu intram in detalii ascunse, ci sa ne gandim doar la inceputu anului cum sareau de cur in sus toti ca sunt zmei si ca ei nu vor purta masca. Astazi nu vezi unul pe drum fara ea... Acelasi pattern va fi si cu vaccinu: cat timp nu sunt dispo doze suficiente... vaxinarea e la alegere. Cand insa vor exista destule doze... exact ca si cu mastile. Posted Image

Editat de Dude_2nd, 26 decembrie 2020 - 12:00.


#104
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.250
  • Înscris: 03.03.2007

View PostClovis, on 26 decembrie 2020 - 11:30, said:

Aici se vorbeste de vaccin. Termina cu cacaturile referitoare la politica. Du-te in piata daca vrei politica. M-am saturat ca la orice discutie sa apara in inteligent care sa o dea in politica. Una la mana ..si doi nu e treaba ta daca Costica se vaccineaza sau nu. Vaccinarea e o problema strict personala. Vrei sa fi protejat te vaccinezi. Chiar nu inteleg ce treaba are Teodorovici cu vaccinarea.

Se numeste "virtue signaling" - vei vedea multe exemple de astea pe topic: daca nu te vaccinezi primul, esti pesedist, aurist, nu crezi in stiinta, iti place sa vezi suferinta semenilor, incalci legea (daca nu aia de drept, cel putin cea "morala") etc...

#105
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostAlexandru H., on 26 decembrie 2020 - 12:04, said:

Se numeste "virtue signaling" - vei vedea multe exemple de astea pe topic: daca nu te vaccinezi primul, esti pesedist, aurist, nu crezi in stiinta, iti place sa vezi suferinta semenilor, incalci legea (daca nu aia de drept, cel putin cea "morala") etc...

Nici tu nu intelegi, csf.ncsf. Am zis ca sunt multi care zbiara contra vaccin ,dar pe ascuns sigur se vaccineaza, iar de obicei aia sunt pesedeii low N-am zis ca cine nu se vaccineaza e pesedist sau aurolac.. Nu ma intereseaza cei care nu se vaccineaza si declara asta.

Editat de daniMMM, 26 decembrie 2020 - 12:21.


#106
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008
De unde stii tu? Ai laborator acasa si faci teste in paralel? Faci propaganda anti vaccin!
Am facut chestionarul fara sa fac propaganda pro sau anti, du-te si vorbeste cu martorii lui Mache pe teme cretine.

Editat de daniMMM, 26 decembrie 2020 - 13:27.


#107
N-Razvan

N-Razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 869
  • Înscris: 29.08.2012

View Postbossake, on 26 decembrie 2020 - 07:07, said:

eu am votat ca nu sunt decis. mi se pare culmea sa ma vaccinez fara sa fie cunoscute in mod clar beneficiile vaccinului si un orizont clar de timp privind imunitatea oferita.

mi se pare normal ca aceste lucruri sa fie cunoscute azi am impresia ca suntem in momentul ala cand stim ca e bine sa ne vaccinam dar atat nimic concret inca pe partea de informatii.

altfel mie prea putin imi pasa ce fac altii. mi se pare dezonorant in 2020 sa ai pretentia sa ii convingi pe altii ce sa faca sau sa nu faca in privinta vaccinului. decizia fiecaruia trebuie respectata in egala masura.
Informaţiile, beneficiile, efectele adverse sunt cunoscute după TOATE standardele ştiinţifice de la ora actuală, trebuie doar să ai răbdare să citeşti: https://www.fda.gov/...ovid-19-vaccine

Este o jignire absolută ce faceţi voi la adresa medicilor şi savanţilor, ei nu vin să vă spună cum să vă faceţi treaba în ce domeniu lucraţi (mecanică, IT, construcţii, chiar nu contează), dar antivaxxerii cu tupeu dau lecţii cu privire la biologie moleculară...trăim în nişte vremuri distopice, unde libertatea de exprimare şi democraţia au fost pervertite în ultimul hal.

#108
Log-off

Log-off

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 501
  • Înscris: 03.08.2008
Sunt curios cum va fi in viitor. Sunt doua vaccinuri  declarate "vero" de presa in momentul de fata. Se va naste un fanboy-ism?
Se intalneste unu ce a luat Moderna si unul Pfizer. Se vor certa pe tema "al meu e mai bun"? Un fel de Dinamo vs. Steaua, AMD vs. Nvidia, masini germane vs japoneze?
Se vor lua la batae ca in scoala? Eu am popcornul pregatit.

Editat de Log-off, 26 decembrie 2020 - 13:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate