Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Samsung Galaxy Watch 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
396 replies to this topic

#361
Daser

Daser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 01.06.2011
Nu, am incercat sa adaug cardul din aplicatie, virtual cred ca este.

#362
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
Eu, cand am facut cardul, am putut sa il adaug doar dupa ce l am avut in mana, adica dupa cca cele 3 saptamani cat a durat sa ajunga.

#363
vladimirandrei

vladimirandrei

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.07.2021
Salut , sunt nou pe aici si va rog sa ma ajutati daca se poate cu o problema .Am achizitionat si eu acum 2 luni cu aproximatie un gt2 pro , toate bune si frumoase pana acum 4-5 zile cand am observat ca nu mai pot sa raspund si sa vorbesc la ceas , in rest este ok , pot sa apelez dar sa raspund nu , daca se poate sa ma ajute cineva , precizez ca nu prea ma pricep cu updateurile si toate cele , multumesc frumos pt ajutor !

#364
Daser

Daser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 01.06.2011

 cstrifu, on 21 iulie 2021 - 06:46, said:

Eu, cand am facut cardul, am putut sa il adaug doar dupa ce l am avut in mana, adica dupa cca cele 3 saptamani cat a durat sa ajunga.

Am primit cardul fizic.
L-am activat, am facut si plata cu , cardul, si plata online, pe cont am card Revolut si BT.
Am incercat sa adaug cardul in Samsung Pay prin NFC, prin poza, prin date introduse manual, nu merge, se incarca, si dupa apare mesajul din poza.
Gresesc undeva ?

Atunci cand incerc sa adaug cardul in SPay prin aplicatia dedicata, (nu prin aplicatia ceasului), apare mesajul "Your account was blocked, Contact Samsung...", probabil din cauza ca nu este suportat in Romania, sa afecteze si ceasul ?

Attached Files

  • Attached File  img.png   327.46K   32 downloads

Edited by Daser, 25 July 2021 - 22:07.


#365
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
Eu am putut introduce cardul virtual Curve, nici macar nu am unul fizic. Si nu mi-a dat eroare, datele le-am introdus evident manual. Ultima data am inrolat cam acum 1 luna.
Ce CSC are ceasul totusi? Eu am XAR (US). Poate de aici diferenta?

#366
Daser

Daser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 01.06.2011
Daca ceasul a venit cu Samsung Pay preinstalat, CSC ar trebui sa suporte Spay

Attached Files

  • Attached File  1231.jpg   30.75K   15 downloads
  • Attached File  12.jpg   49.02K   20 downloads


#367
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
Bună dimineața. Am cumpărat de câteva zile acest model de ceas, nou. Am observat ca sunt instalate aplicațiile de măsurat ta și ekg. Cea de măsurare a ekg-ului funcționează, probabil că și cea de măsurare a ta, dar nu am avut timp să o calibrez. Bateria slabă, poate se mai ,,așează,,în timp. Mă interesează dacă există posibilitatea opririi activării ecranului prin gesturi pentru un interval stabilit de mine (aveam la gear fit 2 pro) și dacă se poate face o scurtătură la bluetooth. Mulțumesc.

#368
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.05.2010
Am și eu nevoie dacă știți, o aplicație care sa ma anunțe pe telefon când bateria la ceas scade sub 15-20%. Bineînțeles ceasul fiind conectat la telefon.
M-am trezit de multe ori cu ceasul descarcat complet. Cateodata nu îl aveam la mana când ajunge la 15%, atunci te anunță sa îl treci pe mod economisire.

Edited by cipri_m78, 24 August 2021 - 23:49.


#369
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Pai ai multe fete de ceas unde iti arata procentul bateriei mare. Nu mi s-a descarcat niciodata ceasul de tot, nici ceasul vechi pe care l-am tinut vreo 2 ani.

Edited by Paranoir, 27 August 2021 - 17:23.


#370
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.05.2010
Cat timp este la mana nu ar fi problema.
Dar când sunt acasă nu îl port și l-am găsit de câteva ori închis droarece se descărcare de tot bateria.
Asa cu o notificare pe telefon cand bateria ceasuluu a ajuns la 15%, ar fi utila.
Telefonul îl verific mai des.
Nu am găsit nimic, am cautat. Asta este, o sa îl verific mai des.

#371
ovydudu

ovydudu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.01.2014

View Postcipri_m78, on 27 august 2021 - 18:56, said:


Dar când sunt acasă nu îl port...
Sfat... în cazul acesta pune-l în dock la încărcat, și asa îl ai încărcat dacă cumva ai nevoie de el. Eu asa fac.

#372
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 08.08.2002
Da din pacate nici Bixby Routines nu functioneaza pe smartwatch-uri deci nu ai ce face decat sa-l pui pe un pad la incarcat.

#373
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Nu inteleg ce e cu curelele pentru ceasul asta. Am vrut sa imi iau cureaua neagra de silicon si nu se gaseste pe nicaieri (cea originala). Neoriginale, gasesti, dar pentru modelul de 42 mm. Pentru cel de 45, pauza. Am comandat de la Ventuum prin emag, mi-au trimis model de 42, desi comandasem de 45. Nu au stiut daca au de 45, au preferat sa imi dea banii inapoi.
Mi se pare incredibil cat de greu e sa gasesc o curea de silicon pentru ceasul asta.

#374
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016
Cauta pe lerato.ro

#375
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Cureaua Samsung Ridge Sport band 22 mm nu se gasestr absolut nicaieri  nici la lerato.
Si asta pentru ca samsung s-au gandit ca un ceas care e bun pentru activitati sportive, precum galaxy watch 3, trebuie sa fie livrat cu curea de piele. Evident ca toata lumea s-a grabit sa isi cumpere cureaua de silicon, care de anul trecut pana acum nu se mai gaseste nicaieri.

#376
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
Am verificat și sunt cel puțin gri.

#377
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Sunt doar de 20 mm. Oricum, cautam negru.

#378
Daser

Daser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 01.06.2011
Eu am asa, si sunt ok, nu as mai vrea cu prindere tip catarama.
china, 2$

Astept sa-mi ajunga si modelul cu prindere magnetica (poza 2)

Attached Files

  • Attached File  123.jpg   55.52K   34 downloads
  • Attached File  234.png   241.69K   34 downloads

Edited by Daser, 05 September 2021 - 16:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate