Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Samsung Galaxy Watch 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
396 replies to this topic

#379
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@Daser: ala e watch 3?
Am luat si eu ceva similar de la Ventuum prin emag si desi scria ca e de 22 mm (pt ceasul de 45), era de fapt de 20 mm pt ceasul in versiune mica. Le-am dat mail si au zis ca nu stiuce sa imi zica (daca au si modelul corect) si au preferat sa imi dea banii inapoi. Probabil o sa comand ceva similar de la Lerato.

Din china nu am tragere de inima sa comand daca imi vine in jumatate de an.

Edited by Paranoir, 05 September 2021 - 16:52.


#380
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.05.2010
Update nou

#381
sorinyki

sorinyki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.01.2012
Salut

Cum dezactivez senzorul care lumineaza continuu la miscari normale, la mers dintr-un loc in altul, chiar si in casa? Nu imi dau seama ce monitorizeaza, la puls de exemplu, senzorul clipeste.  Mi-as dori sa opresc din setari aceasta functie dar nu gasesc de unde.

Attached Files



#382
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@sorinyki: La heart rate (puls) poti seta sa scaneze permanent, la 10 minute sau niciodata.
Daca il dezactivezi nu va mai citi automat pulsul si nu va mai lumina cu verde.

Edited by Paranoir, 28 January 2022 - 01:31.


#383
sorinyki

sorinyki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.01.2012

 Paranoir, pe 28 ianuarie 2022 - 01:30, a scris:

@sorinyki: La heart rate (puls) poti seta sa scaneze permanent, la 10 minute sau niciodata.
Daca il dezactivezi nu va mai citi automat pulsul si nu va mai lumina cu verde.

Am facut setarile, degeaba. Din teste, pentru puls licare. Nu inteleg ce scaneaza cand lumina sta aprinsa continuu.
Am avut Samsung S3 Gear, Samsung Wach, la niciunul din ele  senzorul nu sta in permanenta aprins.  Poate este un senzor nou la modelul aceasta de ceas si nu stiu ce functie are. Vreau sa stiu daca la voi se aprinde incontinuu?

#384
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
Nu.

#385
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
La mine se aprinde la 10 minute pentru a citi pulsul (deoarece asa este setat).

Attached Files



#386
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016
Update nou

#387
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostParanoir, on 28 ianuarie 2022 - 22:47, said:

La mine se aprinde la 10 minute pentru a citi pulsul (deoarece asa este setat).
Dacă te-ai uita la spate, ai zice că e Watch 4 sau 5, arată aproape identic.

#388
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 11.03.2021
Salutare
Eu am Watch 3 LTE si sunt f multumit de el.
I-am comandat si montat cureaua originala de la modelul Titanium, arata senzational.
Nu m-a tentat sa trec la Watch 4 46 (pt ca ma doare inima de curea, care fiind de 22 nu se mai potriveste la acest model cu dim de 20, aiurea....) si nici la Watch 5 PRO (care nu mai are rotita).
Insa as vrea sa pot folosi ceasul la plati, mi se pare singura chestie care imi lipseste cu adevarat (in rest Tizen vs Wear OS nu ma afecteaza).
A reusit cineva sa activeze Samsung Pay pe ceas? Ca inteleg ca Google Pay e imposibil.
Ceasul a fost luat oficial de la Samsung Romania si inteleg ca oficial, INCA, Samsung Pay nu e disponibil pt Romania.
Multumesc

#389
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Nu e disponibil Samsung Pay la noi și chiar dacă ar fi, nu cred că s-ar bate băncile să se înroleze.

#390
JoyM

JoyM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 15.03.2018
Ar merge cu curve(se putea adaugă în Samsung pay, cel puțin printre prime carduri cu bin de UK)

#391
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
@Johnao exact la fel si eu. Imi place cel mai mult Watch3 classic negru ca si aspect si nu l-as schimba pe unul mai nou. Plata cu ceasul mi-ar placea si mie si e cam singurul lucru care imi lipseste. Poti sa imi spui te rog de unde ai cumparat cureaua originala din titan? am tot cautat pe net dar nu mai gasesc pe nicaieri in stoc.
Apropo. A schimbat cineva bateria la samsung? eram curios cat costa. Nu am probleme dar as fi curios daca se poate si cat costa. Multumesc!

#392
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 11.03.2021

 Drag0n_X, pe 10 februarie 2023 - 11:13, a scris:

@Johnao exact la fel si eu. Imi place cel mai mult Watch3 classic negru ca si aspect si nu l-as schimba pe unul mai nou. Plata cu ceasul mi-ar placea si mie si e cam singurul lucru care imi lipseste. Poti sa imi spui te rog de unde ai cumparat cureaua originala din titan? am tot cautat pe net dar nu mai gasesc pe nicaieri in stoc.
Apropo. A schimbat cineva bateria la samsung? eram curios cat costa. Nu am probleme dar as fi curios daca se poate si cat costa. Multumesc!

Salut

Watch 3 are design superb, mult peste Watch 4 si Watch 5; mare, detalii superbe pe muchii, este ALTCEVA
ma doare inima cu porcaria cu platile
bateria eu am schimbat-o la ESD la final de 2022, inainte de expirare a garantiei; tinea f bine dar am zis sa fiu safe; in plus, i-am schimbat si folia de sticla Spigen, ornamentul discret al rotitei de la Ringke....
sunt fff multumit de acest ceas
INSA subiectul plati este ff important pt mine, pt ca tocmai am trecut la Samsung S23 Ultra si nu vreau in we la cumparaturi sa ma car cu caramida, portofel etc
Este incredibila decizia Samsung ref Romania (Samsung Pay) si implicit si a bancilor de a adopta acest sistem

Din pacate, ma vad nevoid sa vand ceasul.
Iar cureaua originala de la editia Titanium asa este, nu se mai gaseste, dar am pus-o eu la vanzare pe olx (nu cred ca am voie sa pun link aici), este absolut ca noua, nici cea mai mica urma, are si zalele de rezerva, am si chitanta originala.....o vand practic la jumatate din pretul de achizitie si mult sub pretul oficial de catalog
Ca noua, cureaua este din inox, finisat premium exceptional, nu este din titan; daca ai citi descrierea versiunii Titanium Edition, ai vedea ca doar corpul ceasului l-au facut acolo din titan, cureaua este aceasta Samsung Metal Link, am si codul de produs pe ambalajul in care a venit....

completare: inteleg ca ar fi posibila activarea Samsung Pay, daca se instaleaza pe ceas un soft dintr-o tara cu acest serv activat (cam riscant insa) + curve pe telefon unde din nou sa ai si soft de tara (CSC) cu SPay....deci nu e chiar imposibil dar prea multe complicatii si prea riscant pt mine

#393
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 11.03.2021

 Johnao, on 10 februarie 2023 - 11:45, said:


Salut

Watch 3 are design superb, mult peste Watch 4 si Watch 5; mare, detalii superbe pe muchii, este ALTCEVA
ma doare inima cu porcaria cu platile
bateria eu am schimbat-o la ESD la final de 2022, inainte de expirare a garantiei; tinea f bine dar am zis sa fiu safe; in plus, i-am schimbat si folia de sticla Spigen, ornamentul discret al rotitei de la Ringke....
sunt fff multumit de acest ceas
INSA subiectul plati este ff important pt mine, pt ca tocmai am trecut la Samsung S23 Ultra si nu vreau in we la cumparaturi sa ma car cu caramida, portofel etc
Este incredibila decizia Samsung ref Romania (Samsung Pay) si implicit si a bancilor de a adopta acest sistem

Din pacate, ma vad nevoid sa vand ceasul.
Iar cureaua originala de la editia Titanium asa este, nu se mai gaseste, dar am pus-o eu la vanzare pe olx (nu cred ca am voie sa pun link aici), este absolut ca noua, nici cea mai mica urma, are si zalele de rezerva, am si chitanta originala.....o vand practic la jumatate din pretul de achizitie si mult sub pretul oficial de catalog
Ca noua, cureaua este din inox, finisat premium exceptional, nu este din titan; daca ai citi descrierea versiunii Titanium Edition, ai vedea ca doar corpul ceasului l-au facut acolo din titan, cureaua este aceasta Samsung Metal Link, am si codul de produs pe ambalajul in care a venit....

completare: inteleg ca ar fi posibila activarea Samsung Pay, daca se instaleaza pe ceas un soft dintr-o tara cu acest serv activat (cam riscant insa) + curve pe telefon unde din nou sa ai si soft de tara (CSC) cu SPay....deci nu e chiar imposibil dar prea multe complicatii si prea riscant pt mine

cod oficial bratara metalica aferenta variantei Titanium Watch 3 45: GH98-45560A (ASSY DECO-METAL STRAP); cine este interesat, astept PM (se vinde in stare noua, fara nici cea mai mica urma, la super pret)

#394
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002

 Johnao, on 10 februarie 2023 - 11:45, said:

completare: inteleg ca ar fi posibila activarea Samsung Pay, daca se instaleaza pe ceas un soft dintr-o tara cu acest serv activat (cam riscant insa) + curve pe telefon unde din nou sa ai si soft de tara (CSC) cu SPay....deci nu e chiar imposibil dar prea multe complicatii si prea riscant pt mine

E suficient sa schimbi CSC la ceas si pe avea Samsung Pay pe el. E destul de simpla operatiunea. Am facut-o in prima zi cand am cumparat ceasul pentru a putea face plati cu el. Nu stiu ce card Curve ai daca poti sa-l inrolezi in Samsung Pay pentru ca mai nou Curve a trimis carduri cu BIN de Ro care nu cred ca mai pot fi inrolate in Samsung Pay.

Edited by MD, 28 February 2023 - 19:11.


#395
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 11.03.2021

 MD, on 28 februarie 2023 - 19:10, said:

E suficient sa schimbi CSC la ceas si pe avea Samsung Pay pe el. E destul de simpla operatiunea. Am facut-o in prima zi cand am cumparat ceasul pentru a putea face plati cu el. Nu stiu ce card Curve ai daca poti sa-l inrolezi in Samsung Pay pentru ca mai nou Curve a trimis carduri cu BIN de Ro care nu cred ca mai pot fi inrolate in Samsung Pay.

ok, ai facut schimbarea de CSC pe ceas dar nu ar fi suf pt ca Samsung Pay nu se pupa cu vreun card de Ro si mai tb si pe tel sa ai Samsung Pay deci CSC  similar.....
prin urmare, concret, ne poti spune cap-coada cum ai procedat si daca poti face acum plati cu ceasul?

eu intre timp recunosc ca am renuntat si am trecut la Watch 4, cu un design mai putin inspirat (dar macar nu hidos si limitat ca la Watch 5 Pro) si baterie mai proasta, dar functionalitate completa; si recunosc ca Wear OS a inceput sa imi placa mai mult decat Tizen, desi initial nu credeam....

#396
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 06.06.2006
CSC de UK + Cuve + Samsung Pay => FTW
In curve poti pune ce card vrei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate