Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza
 Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...
 

Samsung Galaxy Watch 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
396 replies to this topic

#325
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Intrebare? Cum fac EKG? Inteleg ca ca trebuie instalat Samsung Health Monitor. Dar nu gasesc aplicatia, care o fi treaba?
Are cumva legatura cu faptul ca ceasul e imperecheat cu un telefon non-Samsung (galaxy watch)?

Edited by Paranoir, 17 May 2021 - 11:38.


#326
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Cauta pe Google aplicatia Samsung Health Monitor in format apk si instaleaz-o pe telefon.
Aplicatia EKG o ai pe ceas?

In Google Play nu gasesti aplicatia, doar in Galaxy Store, deci e posibil sa nu-ti mearga pe alt ceas dar incearca sa cauti aplicatia pe Google in format apk si sa o intalezi separat pe telefon Posted Image
Poti incerca sa cauti si Galaxy Store apk si o instalezi mai apoi pe ceas.

Edited by Mr_Hara, 18 May 2021 - 11:38.


#327
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Sincer sa fiu, mi se.parea normal sa gasesc in storeul galaxy store din aplucatia galaxy wearable. Dar nu se gaseste aplicatia pt ekg. Oricum, nu cred ca aplicatiile pt ekg sau spo2 au vreo relevanta, nu m-as increde in aparatura non-medicala.

Attached Files


Edited by Paranoir, 18 May 2021 - 21:26.


#328
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Eu ti-am zis sa cauti pe Google, Samsung Health Monitor apk sau in Galaxy Store, nu ti-am zis sa cauti EKG si nici SPO2 pentru ca alea le ai deja instalate pe ceas dar trebuiesc activate si nu poti face asta fara Samsung Health Monitor instalat pe telefon....

#329
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 07.06.2012

 Paranoir, on 17 mai 2021 - 11:29, said:

Intrebare? Cum fac EKG? Inteleg ca ca trebuie instalat Samsung Health Monitor. Dar nu gasesc aplicatia, care o fi treaba?
Are cumva legatura cu faptul ca ceasul e imperecheat cu un telefon non-Samsung (galaxy watch)?

Enable ECG(BP Featur) On Non-Samsung Phones for Galaxy Watch 3, Active 2 Step-By-Step

#330
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Se poate pune si bluetooh-ul in meniul rapid cand trag de sus in jos pe ecran?

#331
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 07.06.2012
Nu.
Poti edita acel meniu de pe telefon din Galaxy Wearable / Advanced / Edit quick panel.

Edited by emilcioran99, 25 May 2021 - 18:49.


#332
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
De edtitat se poate si de pe ceas, tragand de sus in jos ca sa apara meniul si apoi tinand apasat pe una din iconite....
Pe mine ma interesa daca pot adauga si iconita de bluetooth....
E o mare prostie sa nu putem face asta...

PS. se zvoneste ca o sa primim si noi Wear OS dupa lansarea lui Watch 4, oare asa sa fie? :)

#333
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,466
  • Înscris: 06.06.2006
Ce bine ar fi.
Scap de complicaciunea samsung pay+curve pt a platincu ceasul. Sper.

#334
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Si eu tot prin Curve folosesc Samsung Pay, sunt in UK iar Samsung Pay nu este acceptat de banca la care am cont.
Sincer nu ma deranjeaza asta dar avand verisunea cu 4G, parca as vrea sa pun aplicatii care intradevar le pot folosi pe ceas fara sa fiu conectat cu teleofnul....

Ramane de vazut daca vor aduce Wear OS si pe Watch 3, daca nu....trecem la Watch 4, asta e :)

#335
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,128
  • Înscris: 10.04.2006
Eu unul mă îndoiesc că vor face update la OS.
Nu știu cum este la android wear, dar la android normal trebuie și hardware ul să aibă o "certificare" Android.
Bine, presupun că ar putea adăuga și Galaxy watch la certificarea respectivă.

#336
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Ba se poate, sa nu uitam ca primul Galaxy Watch de la Samsung prin 2014 a venit initial cu o versiune modificat de Android Wear dupa care a fost updatat OTA la Tiezen deci se poate daca se vrea...

#337
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,037
  • Înscris: 08.08.2002
Nu uitati Google Pay nu este activ in aceleasi tari pe Android OS si pe Wear OS ! Nici un avantaj cu WearOS in RO pentru plati cu ceasul, din contra daca nu apare Samsung Pay pentru WearOS va fi mult mai complicat de facut plati cu Watch 4 cu Google Pay in RO.
Ma indoiesc ca ceasurile vechi vor primi update de la TizenOS la WearOS.  A fost alta poveste cu primul Galaxy Watch, nu-i vorba ca nu se poate tehnic e vorba ca de ce sa-si bata capul cand e mai usor ... si mult mai profitabil sa convinga lumea sa-si schimbe ceasul cu unul nou daca vrei OS-ul nou.

Edited by MD, 26 May 2021 - 14:16.


#338
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

 MD, on 26 mai 2021 - 14:11, said:

Nu uitati Google Pay nu este activ in aceleasi tari pe Android OS si pe Wear OS ! Nici un avantaj cu WearOS in RO pentru plati cu ceasul.
Ma indoiesc ca ceasurile vechi vor primi update de la TizenOS la WearOS.  A fost alta poveste cu primul Galaxy Watch, nu-i vorba ca nu se poate tehnic e vorba ca de ce sa-si bata capul cand e mai usor ... si mult mai profitabil sa convinga lumea sa-si schimbe ceasul cu unul nou daca vrei OS-ul nou.
Te înșeli din păcate plătesc cu Huawei Watch W2 vechi de 3 -4 ani cu google pay , este activ si in România

Attached Files


Edited by AndySoft, 26 May 2021 - 14:15.


#339
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Nu stiu ce atata nebunie cu Wear OS. Tizen de pe ceas e foarte bun. Ai o gramada de aplicatii, merge foarte bine.

Nu simt nevoia sa platesc cu ceasul, ma descurc cu telefonul. Pana acum, wear os era folosit de ceasurile mai de duzina, facute de fieme care nu au putut sa isi creeze un os propriu.

Edited by Paranoir, 29 May 2021 - 15:58.


#340
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,128
  • Înscris: 10.04.2006
Asta poți spune și despre Android pe smartphone :lol:

#341
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Mda, e clar ca cu cat ai aplicatii mai multe, cu atat mai bine.
Doar ca, marea majoritate folosim ceasurile pentru sport, notificari si anumite informatii, lucruri pe care le ai in ecosistemul Tizen.
Ba mai mult, Samsung sunt unele din putinele ceasuri care au Strava.
Daca se face trecerea spre Wear OS, foarte bine, ziceam doar ca nu plang dupa Wear OS.

#342
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
Va cer un sfat daca v-ati lovit si voi de asta:
- am modificat acum cateva luni CSC-ul ceasului in XAR (USA). Imi functiona astfel SPay si ECG/BP. S-au si facut update-uri pe la aplicatii dupa aceea in mod oficial. Cand ceasul isi facea update de firmware trebuia sa dezinstalez aplicatia Samsung Health Monitor prin sdb, comanda pkgcmd -u -t tpk -n com.samsung.health.samd.bp. Apoi instalam prin telefon TPKpusher_v7_BPandECG_23_inside.apk, iti facea un update din Store si totul era functional mereu.

- acum 2 zile am mutat ceasul de pe un S10+ pe un S21U. Astfel si-a dat un reset. Dupa acesta, nu mai reusesc sa dezinstalez aplicatia Samsung Health Monitor de pe ceas si din aceasta cauza nu mai pot activa BP. Spay pare inca activ...


Quote

D:\Kits\Mobile\Galaxy Watch 3\CSC\SDBstarterKidv1\sdb_2.2.60_windows-64\data\tools>sdb connect 192.168.1.136
connecting to 192.168.1.136:26101 ...
connected to 192.168.1.136:26101
D:\Kits\Mobile\Galaxy Watch 3\CSC\SDBstarterKidv1\sdb_2.2.60_windows-64\data\tools>sdb shell
sh-3.2$ pkgcmd -u -t tpk -n com.samsung.health.samd.bp
__return_cb req_id[1] pkg_type[tpk] pkgid[com.samsung.health.samd.bp] key[start] val[uninstall]
__return_cb req_id[1] pkg_type[tpk] pkgid[com.samsung.health.samd.bp] key[appid] val[com.samsung.health.samd.bp.home]
__return_cb req_id[1] pkg_type[tpk] pkgid[com.samsung.health.samd.bp] key[appid] val[com.samsung.health.samd.bp.ecg-service]
__return_cb req_id[1] pkg_type[tpk] pkgid[com.samsung.health.samd.bp] key[appid] val[com.samsung.health.samd.bp.widget]
__return_cb req_id[1] pkg_type[tpk] pkgid[com.samsung.health.samd.bp] key[install_percent] val[4]
__return_cb req_id[1] pkg_type[tpk] pkgid[com.samsung.health.samd.bp] key[install_percent] val[9]
__return_cb req_id[1] pkg_type[tpk] pkgid[com.samsung.health.samd.bp] key[error] val[-4]
__return_cb req_id[1] pkg_type[tpk] pkgid[com.samsung.health.samd.bp] key[end] val[fail]
processing result : Operation not allowed [-4] failed
spend time for pkgcmd is [1254]ms
sh-3.2$

Orice idee ce e cu eroarea aia?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate