Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Google Pixel 5

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
268 replies to this topic

#199
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 30.01.2012
Mi se intampla ca dupa unele notificari sa ramana ecranul aprins - ca si in "always on" - dar numai cateodata. Stiti cumva cum pot sa scot asta ?

#200
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 30.01.2012
Am incercat in weekend sa fac niste poze la o cascada, cu timp de expunere mai lung. Nu am reusit nu aplicatia de camera default Posted Image Pe cand sotia cu un p30 pro a scos niste poze de imi venea sa arunc pixeulul in cascada.
Exista vreo alternativa / solutie ?
(am cautat pe net - am gasit ceva despre modul astrophotography dar eu nu am reusit sa gasesc cum se poate marii timpul de expunere. La "astrophotography" in setari e off sau auto si cam atat)

Edited by Sclaud, 26 April 2021 - 08:29.


#201
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,007
  • Înscris: 13.09.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VgmvyGQaucc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#202
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://9to5google.com/wp-content/uploads/sites/4/2021/04/Google-Pixel-upgrade.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#203
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007

View PostSclaud, on 26 aprilie 2021 - 08:29, said:

Am incercat in weekend sa fac niste poze la o cascada, cu timp de expunere mai lung. Nu am reusit nu aplicatia de camera default Posted Image Pe cand sotia cu un p30 pro a scos niste poze de imi venea sa arunc pixeulul in cascada.
Exista vreo alternativa / solutie ?
(am cautat pe net - am gasit ceva despre modul astrophotography dar eu nu am reusit sa gasesc cum se poate marii timpul de expunere. La "astrophotography" in setari e off sau auto si cam atat)

Incearca aplicatia modata de aici: https://forum.xda-de...5#post-80974497
Practic vei avea astrophotography si pe timp de zi, atata timp cat tii telefonul nemiscat

#204
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Părerile unui utilizator după 6 luni de utilizare:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Mirtl59dEQM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#205
prodypaul

prodypaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.10.2007
Buna ziua sant nou posesor de pixel 5 și nu reușesc să fac proiectie ecran pe Smart tv.Functioneaza doar din youtube

#206
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005

View PostGif2D, on 29 aprilie 2021 - 10:41, said:

Părerile unui utilizator după 6 luni de utilizare:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Mirtl59dEQM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu stiu cum inca va mai uitati in la astia care fac diferente intre procesoarele telefoanelor , cheliosu il compara hilar vs poco coco f3 omg

Edited by Doggfather, 07 May 2021 - 20:37.


#207
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,007
  • Înscris: 13.09.2007
Ia zi tu că de fapt e vreun avion. Este ceea ce este. Un soft curat, optimizat și care merge bine. Atât. În rest, zici că e câștigat la pufuleți telefonul, lipit cu scotch la sticla de Cola. Și mai costă și cât costă...

Vorbesc din prisma unui fost posesor de Pixel 5.

#208
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
C-or fi chinezariile mai breze (doar specificatii "hard" pe hartie)!
La ce foloseste specificatia de motor (citeste procesor) Bugatti pe o mecanica de Trabant?
La ce foloseste specificatia de camera de 108MP cand pozele (nu fotografii) sunt mai proaste ca cele facute cu camera de 20MP de la alte telefoane?

View Postprodypaul, on 05 mai 2021 - 17:03, said:

Buna ziua sant nou posesor de pixel 5 și nu reușesc să fac proiectie ecran pe Smart tv.Functioneaza doar din youtube

https://blog.airsqui...id-google-pixel

Edited by breitner, 08 May 2021 - 12:19.


#209
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,007
  • Înscris: 13.09.2007
Vezi că la Pixel 5 au încurcat și mecanica și motorul. Alea bune le-au uitat pe banc în altă hală.

#210
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Stați să vedem cum va fi cu „motorul” în regie proprie, GS101… ;)

#211
prodypaul

prodypaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.10.2007
Buna ziua este normal sa imi apară acel pixel alb in parte da sus a displayului,care ar fi de fapt senzorul de proximitate.

#212
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View PostGif2D, on 09 mai 2021 - 18:05, said:

Stați să vedem cum va fi cu „motorul” în regie proprie, GS101… Posted Image
N-am mai avut rabdare sa astept "experimentul" lor si am sarit gardu' in livada cu mere!
O sa urmaresc evolutia, si daca isi revin... pate sar gardu' inapoi, data viitoare. Posted Image

#213
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,007
  • Înscris: 13.09.2007
Așa am făcut și eu. Am luat un măr, preț de 7 săptămâni am stat cu el, nenumărate fiind momentele în care am vrut să dau cu el de pereți. There's no coming back to Apple! A fost a treia încercare de-a lungul anilor. M-am întors la Android fain frumos.

#214
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Eu m-am adaptat destul de bine (dupa o saptamana in care tot bagam swipe left/right pentru back si swipe up pentru aplicatii :lol:). Maine se implineste a 30 a zi in care as putea sa fac retur, dar ii dau inainte... Posted Image

#215
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,007
  • Înscris: 13.09.2007
Ai nervii tari. 🙂👏

#216
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
V-ați apucat de băut cidru? :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate