Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Google Pixel 5

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
268 replies to this topic

#235
prodypaul

prodypaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.10.2007
Mâine 04.10.2021 ne așteptăm la android 12 ?

#236
gabyr6

gabyr6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 04.01.2012
Și eu sper să apară mâine android 12 dar mă mir că nu au anunțat nimic oficial.


Edited by gabyr6, 03 October 2021 - 16:50.


#237
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 27.02.2007
salut,

stie cineva cum pot sa setez pixel 5 ca atunci cand il pun pe modul vibrate sa-mi vibreze? si cand il pun pe modul sound, numai sa sune si sa nu si vibreze?
Astazi am observat ca daca-l pun pe vibrate nu vibreaza, pentru ca din settings, sound &vibration - vibration & haptics  la Vibration for calls, i-am setat never vibration. Am setat asta in ideea ca atunci cand primesc apel, nu vreau sa-mi si vibreze, numai sa-mi sune.
Sper sa existe vreo posibilitate, desi nu cred. Aceeasi problema am si la pixel 4a.

#238
prodypaul

prodypaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.10.2007
Acum actualizare android 12 !

#239
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Arata ca un cur. Aveam asteptari mari dpdv al interfetei, dar inafara de accent color bazat pe wallpaper, pare un downgrade din toate punctele de vedere. Asa la o prima vedere
  • Adaptive icons arata ca un cur pt ca merge doar pt aplicatiile de la google
  • Mult spatiu inutil in notification bar in care ai doar solid color, arata mai bine cand se vedea wallpaperul
  • Fontul de la status bar e diferit atunci cand tragi de notification bar, face ca totul sa arate nefinisat
  • Tile-urile mai putine in notification bar
  • In meniu drawer, cum dai putin scroll, searchbar-ul se face urat de tot
  • Widgetul de calendar + vreme deschide doar aplicatia de vreme acum, nu mai deschide si aplicatia de calendar cand apesi pe data

Telefonul oricum m-a dezamagit de cand l-am luat. Cum fac ceva mai complet pe el, cum se vede ca are CPU-ul slabut, oricat de bine optimizat ar fi el. Cel mai probabil in 1-2 ani o sa trec pe ecosistemul de la Apple daca Windows si Android raman in continuare in halul asta de nefinisate din multe puncte de vedere.

Attached Files


Edited by Robiacs, 20 October 2021 - 14:36.


#240
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.05.2009
https://www.gizmochi...el-smartphones/

https://9to5google.c...roid-12-update/

#241
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,861
  • Înscris: 28.11.2001
Are cineva probleme cu Pixel 5 dupa ultimul update din 5 decembrie? In special lag la deblocare.

#242
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 27.02.2007
Salut. Nu, la mine este totul în regulă. Nici o diferență față de update anterior.

#243
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,861
  • Înscris: 28.11.2001
Eu am deblocare cu amprenta si de obicei asa deblochez. In 90% din cazuri, ecranul este mai inchis la culoare spre margini cand deblochez cu amprenta - poti verifica?
Mersi!

#244
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 27.02.2007
Da, așa e. Nu prea am realizat pentru că am background negru. Însă îmi pare că se doblocheaza repede

#245
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,861
  • Înscris: 28.11.2001
Mda, ma gandeam ca doar al meu face. M-am linistit.

#246
dimripper

dimripper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 12.04.2007
Salut, colegii! Dpv vostru, merita acum in primavara lui 2022 (poate chiar spre vara) achizitia unui Pixel 5?

M.ar costa 620 eur si ideal ar fi sa tina decent 3 ani. Nu forjat, nu gaming, doar comunicare voce si text, calendar, notite, banking si navigatie de cateva ori pe sapt.

Momentan folosesc un Huawei P20 Lite care se apropie de 3 ani si jumatate, e o nebunie de anduranta si robustete, n.as fi renuntat in veci la Huawei dar sunt dependent de anumite servicii Google si nu pot sa.mi risc contul cu ocolisuri dubioase.

Criteriul principal e dimensiunea. Avand in vedere ca Pixel 5 primeste update.ul la Android 12 ma face sa cred ca raspunsul ar fi da, m.as putea baza pe el inca niste ani de.acum, in cazul in care sunt fortat de imprejurari sa.l aleg inainte de lansarea Pixel 6a.

LE: camera si calitatea ecranului sunt absolut irelevante. Multitaskingul si autonomia sunt de 1000x mai importante.

Edited by dimripper, 07 March 2022 - 09:59.


#247
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Ca pret, esti aproape de Pixel 6 si prelungesti perioada de upgrade-uri. Este nitel mai mare, dar nu sa te sperii... Tu hotarasti asta.
Pixel 5 are deja Android 12 de anul trecut, pana in August - Septembrie anul curent primeste 13 stabil si pana in Octombrie 2023 mai prinde si Android 14. Abia apoi ramane fara suport de la G.

#248
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
La banii ăia nici n-ar trebui să stai pe gânduri și să iei 6.

#249
dimripper

dimripper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 12.04.2007
Ba ma sperii :) ce sare de 15.5cm e mare no-no pt mine. Crede-ma ca fac cercetare de cel putin 1an. Stiu ca Pixel 6 e la exact acelasi pret cu 5. Si design.ul e deosebit, sincer forma de sapun a lui 5 ma lasa rece, dar dimensiunea are drept de veto.

#250
PMMEDOGPICS

PMMEDOGPICS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 13.12.2019
Daca dimensiunea e importanta si Pixel 6 pica din cauza asta, recomand cu caldura S21 / S22 (daca bugetul o permite) sau chiar iPhone 12 / 13 (daca suporti iOS) in loc de Pixel 5. Ca fan Pixel o zic, interfata Samsung a evoluat enorm in ultimii si ani si e chiar utilizabila acum. :P Iar ca hardware nu are rost sa comparam S21 sau S22 cu Pixel 5, poate doar la baterie pierd putin Samsungurile, ca in rest sunt mult peste la orice.
Pixel 5 nu e un telefon rau, doar ca la 620 de euro e foarte greu de digerat, parerea mea.

#251
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
Pixel 5 cu fața/spatele ăla de câștigat la pufuleți cred că 300 de euro ar merita cu indulgență.

#252
PMMEDOGPICS

PMMEDOGPICS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 13.12.2019
Ee na, nu asta ar fi problema (desi mie mi se pare ca arata dragut telefonul si materialul ala de pe spate e chiar misto), dar in fine. Problema e ca hardware-ul nu e neaparat potrivit pentru banii aia. Nu sunt eu defel adeptul cifrelor de pe hartie, dar totusi Snapdragon 765 la 600+ euro e cam aiurea. Mai ales in comparatie cu ce ofera Pixel 6 sau S21.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate