Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Google Pixel 5

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
268 replies to this topic

#253
dimripper

dimripper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 12.04.2007
Asa si despre iPhone.uri se cunoaste ca nu specificatiile hardware te dau pe spate, ci echilibrul intre software si hardware face toata diferenta. Dar ecosistemul iOS nu e pentru mine, alaturi de autonomia oferita si pretul prohibitiv.

Aplicand acelasi rationament la Pixel 5, avand in vedere si Android.ul stock, ''nemurdarit'' dupa cum i.a trecut prin cap chinezului, ma astept la o performanta decenta pe termen lung, lucru confirmat de multe review.uri din online, si de.asta m.am gandit sa va intreb si pe voi.

Iar S21 e aproape 800 eur aici de unde cumpar eu gadget.urile capitaliste (Media Markt), si oricum as face deja un mare compromis cu Pixel fata de cei 400 eur pe care voiam sa.i aloc initial, numai pentru visul frumos de a avea din nou in buzunar o caramida de ''doar'' 145mm :)

#254
PMMEDOGPICS

PMMEDOGPICS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 13.12.2019
Tocmai ca la aifon-uri te cam da pe spate si hardware-ul, pentru ca au detasat cele mai puternice procesoare, an de an. De asemenea, autonomia de pe iPhone-uri e excelenta, deci nu stiu de ce ai pus-o la minusuri. Dar in fine, asta doar ca paranteza pentru ca inteleg ca nu iti place iOS si respect asta, ca si eu sunt in aceeasi oala.

Revenind la Pixel, sigur se va misca foarte bine chiar si pe termen lung, nici nu se pune problema. Dar ideea era ca exista variante subiectiv mai bune la absolut toate capitolele in aceiasi gama de pret si faci multe compromisuri doar ca sa ai un telefon putin mai mic.
Totusi daca pe tine te multumeste ce ofera Pixel 5-ul si nu te deranjeaza pretul, garantat nu te va dezamagi in utilizare.

Este S21 Enterprise la 600 euroi la mediamarkt- care e efectiv aceiasi chestie ca S21-le normal daca esti curios de el, doar ca idee. Posted Image

#255
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Pe mine Pixel 5 m-a dezamagit din toate punctele de vedere. Procesorul slab se simte in multe situații, bateria nu e stralucita iar Android 12 este o mizerie plina de buguri enervante, la 2-3 zile il restartez. Nu e ca si cum pe Android 11 era mai okay. Am fost mult mai multumit de fostul OnePlus 5, se misca mult mai bine pt vremea lui. Nu il recomand in 2022, puterea de procesare slaba se simte si NU e deloc ajutat se software.

Edited by Robiacs, 16 March 2022 - 03:26.


#256
lucianer75

lucianer75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 19.02.2012
Salutare.
A primit Pixel 5 Volte+ HD Calls?
Multumesc

#257
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,861
  • Înscris: 28.11.2001
Neah.

#258
rzvdin

rzvdin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 21.06.2016
vinde cineva un pixel 5?

#259
mightyvenom

mightyvenom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.03.2016
Vă salut, a reușit cineva sa activeze Volte/Vowifi și 5g cu root? Dacă da, puteți împărtăși metoda exactă?

Menționez că eu sunt pe Orange cu abonament 5g.

Mulțumesc!

#260
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 04.05.2007

View Postmightyvenom, on 06 noiembrie 2022 - 15:17, said:

Vă salut, a reușit cineva sa activeze Volte/Vowifi și 5g cu root? Dacă da, puteți împărtăși metoda exactă?

Menționez că eu sunt pe Orange cu abonament 5g.

Mulțumesc!

incearca : https://www.getdroid...l-4a5g-pixel-5/

#261
mightyvenom

mightyvenom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.03.2016
Salutare, imi poate spune cineva daca in urma update-ului din Iunie QPR3 stable ati primit si pe Pixel 5 suport VOLTE si 5G pe retelele din RO? Stiu ca modelele Pixel cu procesor Tensor au primit deja suport, dar eram curios si de modelele mai vechi cu Snapdragon. M-ar ajuta f. mult aceasta info. intrucat doresc sa cumpar acest telefon.

Multumesc!

#262
whitenoise2007

whitenoise2007

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.08.2019
De stable nu pot zice nimic, ca sunt pe ultimul beta si tot nu merge. Cel putin pe digi. Nici cu patch.

#263
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 31.07.2015
Nici nu are cum. Patch-ul e pentru modelele cu Tensor, de la 6/6a în sus.

#264
mightyvenom

mightyvenom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.03.2016

View Postwhitenoise2007, on 01 iulie 2023 - 03:55, said:

De stable nu pot zice nimic, ca sunt pe ultimul beta si tot nu merge. Cel putin pe digi. Nici cu patch.
Salut, scuza-ma ca insist dar intre timp a mai aparut un Beta 4.1 (aparent si cu update de modem), sa inteleg ca tot nu exista vreo schimbare la nivel de VoLTE/5G pe Pixel 5?

Multumesc anticipat!

#265
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 27.02.2007
cineva care are pixel 5, si e pe beta poate sa-ti raspunda. Eu am facut upgrade din februarie de la pixel 5 la 7 pro, taman din cauza de VoLTE.
Eu cred ca nu o sa mearga, 5G sigur nu
https://pixel.withgoogle.com/5G

#266
whitenoise2007

whitenoise2007

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.08.2019

View Postmightyvenom, on 28 iulie 2023 - 16:22, said:


Salut, scuza-ma ca insist dar intre timp a mai aparut un Beta 4.1 (aparent si cu update de modem), sa inteleg ca tot nu exista vreo schimbare la nivel de VoLTE/5G pe Pixel 5?

Multumesc anticipat!

Salut. Din pacate, nu. Sunt pe ultimul beta si nu merge VoLTE sau VoWIFI pe P5. Cel putin nu pe Digi.

#267
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Va functioneaza 5G-ul in roaming gen im Croatia sau Ungaria?

#268
mightyvenom

mightyvenom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.03.2016
Celor ce inca au Pixel 4a, 4a 5G, Pixel 5 sau Pixel 5a le adresez o rugăminte:

Dați +1 la aceste doua bug reporturi, se pare ca o persoana afiliata google a vazut mesajul si ia in calcul sa ajute cauza (volte/vowifi pt rețelele din Romania)

https://issuetracker...ssues/301603464
https://issuetracker...ssues/274701542

Vă reamintesc ca pt. terminalele Pixel cu procesor snapdragon nu exista suport pentru aceste funcții, nici macar cu patch-ul pixel ims.

Mulțumesc!

#269
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 27.02.2007
am dat si eu +1 , desi am pixel 7 pro. Sunt curios daca se va rezolva

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate