Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

Camera de supraveghere exterior fara fire

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
optimoose

optimoose

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.03.2017
Nu am testat-o. Nu am zis ca o recomand.
Caut si eu o solutie de monitorizare a parcarii de langa bloc sa fie cat mai independenta (fara WIFI si fara cabluri) si nu foarte scumpa si am dat peste asta. Arlo mi se par prea scumpe.

#20
ppp123

ppp123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2011
ok. eu am scris despre argo 2 tot de la reolink dar cred ca pana la urma o sa comand asta https://www.emag.ro/...s/pd/D3B041BBM/

#21
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006

View Postoptimoose, on 22 august 2019 - 15:16, said:

Nu am testat-o. Nu am zis ca o recomand.
Caut si eu o solutie de monitorizare a parcarii de langa bloc sa fie cat mai independenta (fara WIFI si fara cabluri) si nu foarte scumpa si am dat peste asta. Arlo mi se par prea scumpe.
Ceva imi scapa, cum naiba inregistrezi ce se intampla in parcare fara wi-fi si fara cabluri? :)

#22
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Eu sunt curios(legat de cele "solare"):
1. cum aflati cand ramane fara acumulator
2. ce faceti cand ramane fara acumulator

#23
ppp123

ppp123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2011

View Postfilipxxx, on 22 august 2019 - 15:23, said:

Ceva imi scapa, cum naiba inregistrezi ce se intampla in parcare fara wi-fi si fara cabluri? Posted Image
fara cabluri: adica is pe baterii .. baterii care se incarca solar sau care se schimba sau se reincarca cand is goale
fara wi-fi: inregistreaza pe un sd card .. doar ca ca sa vezi imaginile tb sa scoti sd-cardul din camera si sa-l bagi in PC..

View Postdexterash, on 22 august 2019 - 15:32, said:

Eu sunt curios(legat de cele "solare"):
1. cum aflati cand ramane fara acumulator
2. ce faceti cand ramane fara acumulator

ai aplicatie pe tel care iti zice cata baterie are
alea cu panou solar ar trebui practic sa nu se descarce niciodata .. ca se incarca mereu ..
daca totusi se descarca .. il scoti si-l incarci ma gandesc la priza.. am vazut ca unele is pe baterii AAA

#24
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Si cand nu esti acasa ce faci? :) In concediu, in vacanta, in vizita, la baut, la din astea... O fi pe solare, da' ma gandesc ca mai sunt si zile scurte, zile fara soare, ploi etc etc.

#25
optimoose

optimoose

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.03.2017

View Postfilipxxx, on 22 august 2019 - 15:23, said:

Ceva imi scapa, cum naiba inregistrezi ce se intampla in parcare fara wi-fi si fara cabluri? Posted Image

Daca are SIM poti sa salvezi in cloud (pe langa cardul SD)
Teoretic acumulatorul ar trebui sa permita functionarea catorva zile bune fara soare. Depinde de setarile de motion detection si calitatea imaginii

#26
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Ce spui tu functioneaza foarte bine in locuri unde nu ai mișcare în mod normal (nu știu, gardul din spatele casei, de exemplu; sau într-un loc unde ai mișcare o data / zi sau ceva de genul). Altfel, la mișcare multa incepe sa consume și baterie (compresie, filmare), și spațiu (sub 500-1500k/secunda deja mi-e că se vede nasol), și altele.

Plus ca și senzorul ăla de mișcare are niste limitări de distante & co(nu cred că face detecție pe video, pentru că rupe procesorul in doua=>rupe bateria).

Altfel, da, pentru un snapshot când ți-a sărit hoțul gardul sau un film de 15 secunde e excelenta. Dar mai mult...

Edited by dexterash, 22 August 2019 - 16:39.


#27
ppp123

ppp123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2011

View Postdexterash, on 22 august 2019 - 16:05, said:

Si cand nu esti acasa ce faci? Posted Image In concediu, in vacanta, in vizita, la baut, la din astea... O fi pe solare, da' ma gandesc ca mai sunt si zile scurte, zile fara soare, ploi etc etc.
se incarca si daca nu bate soarele direct pe panou.. adica si daca-s nori lumina tot este..
la cea din linkul dat de mine mai sus zice ca merge pana la 18 zile noroase.. acuma depinde aici mult si de cata miscare e in zona ei

View Postdexterash, on 22 august 2019 - 16:38, said:

Ce spui tu functioneaza foarte bine in locuri unde nu ai mișcare în mod normal (nu știu, gardul din spatele casei, de exemplu; sau într-un loc unde ai mișcare o data / zi sau ceva de genul). Altfel, la mișcare multa incepe sa consume și baterie (compresie, filmare), și spațiu (sub 500-1500k/secunda deja mi-e că se vede nasol), și altele.

Plus ca și senzorul ăla de mișcare are niste limitări de distante & co(nu cred că face detecție pe video, pentru că rupe procesorul in doua=>rupe bateria).

Altfel, da, pentru un snapshot când ți-a sărit hoțul gardul sau un film de 15 secunde e excelenta. Dar mai mult...


Nu face procesare video pt miscare..

Quote

Ce este un detector PIR? - PIR inseamna infrarosu pasiv si se numeste PID pentru detectorul pasiv cu infrarosu. Este un senzor electronic bazat pe detectarea energiei termice care este utilizat in mod obisnuit pentru camere IP IP activate, lumini si alarme.
Deci, o camera de supraveghere a senzorilor PIR este o camera cu un senzor PIR si bazata pe acesta pentru detectarea miscarii. Uneori este cunoscuta si ca senzor de miscare cu infrarosu, camera video PIR, camera de detectie a miscarii in infrarosu sau camera de supraveghere CCTV a senzorului PIR.

Edited by ppp123, 23 August 2019 - 15:24.


#28
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Netgear Arlo
Se gaseste si in românia

#29
ppp123

ppp123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2011

View PostBloodRa, on 23 august 2019 - 15:24, said:

Netgear Arlo
Se gaseste si in românia
foarte interesante. am vazut pe olx cateva la preturi bunicele.
de curios - le-ai folosit ?

#30
ppp123

ppp123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2011

View PostBloodRa, on 23 august 2019 - 15:24, said:

Netgear Arlo
Se gaseste si in românia
totusi nu inteleg cum pe olx is asa de ieftine...  pe emag de ex. is la pret si tripu fata de olx...

#31
ppp123

ppp123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2011

 optimoose, on 22 august 2019 - 15:16, said:

Caut si eu o solutie de monitorizare a parcarii de langa bloc sa fie cat mai independenta (fara WIFI si fara cabluri) si nu foarte scumpa si am dat peste asta. Arlo mi se par prea scumpe.
Ai luat ceva ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate