Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Apple Pay a fost lansat in Romania!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#73
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Stati calm ca si in tari cu apa mai calda tot asa se misca. In Suedia doar o singura banca accepta apple pay ... noroc ca exista alternative cu carduri virtuale, in caz ca ai contul la alta banca (ceva gen revolut).

#74
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
De ce mai așteptați după bancile voastre atâta timp cât Revolut e acceptat de Apple Pay?

#75
Luc73

Luc73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.10.2017
Daca am deja un card,de ce sa mai fac unul chiar si digital?Chiar nu vad rostul sa mut banii dintr-un cont in cardul Revolut.Prefer un singur card dar care sa le faca pe toate.

#76
bogocnb

bogocnb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 20.03.2006

View PostLuc73, on 07 octombrie 2019 - 19:10, said:

Daca am deja un card,de ce sa mai fac unul chiar si digital?Chiar nu vad rostul sa mut banii dintr-un cont in cardul Revolut.Prefer un singur card dar care sa le faca pe toate.
Are si avantaje Revolut, pui o suma de buzunar acolo si o folosesti, esti protejat in caz de fraude sa nu ramai fara nici un ban daca iti cloneaza cineva cardul. Poti seta o limita de buget ca siguranta, nu mai spun de avantajul cand ai un sejur in afara etc.

#77
nytmare

nytmare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.03.2007
Maine se lansează ApplePay la RZB în RO. Nu-mi pot divulga sursele din păcate dar sunt de încredere.
Posibil tot mâine și BCR.

#78
Luc73

Luc73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.10.2017
Ar cam fi cazul,suntem deja la jumatatea lui octombrie.

#79
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,685
  • Înscris: 21.03.2005
SMS: "Apple Pay este live la Raiffeisen Bank! Afla cum poti sa faci plati smart, usor, sigur cu cardul tau la http://bit.ly/RBApplePay. Pentru dezabonare suna la *2000."

View Postnytmare, on 14 octombrie 2019 - 16:12, said:

Maine se lansează ApplePay la RZB în RO. Nu-mi pot divulga sursele din păcate dar sunt de încredere.
Posibil tot mâine și BCR.
RZB au reusit...

View Postbogocnb, on 13 octombrie 2019 - 06:52, said:


Are si avantaje Revolut, pui o suma de buzunar acolo si o folosesti, esti protejat in caz de fraude sa nu ramai fara nici un ban daca iti cloneaza cineva cardul. Poti seta o limita de buget ca siguranta, nu mai spun de avantajul cand ai un sejur in afara etc.
Cu ce te limiteaza sa faci asta cu orice card din Ro? Inclusiv card aditional, aplicatie comuna cu cardurile si contul/conturile principale...

Edited by MELODY, 15 October 2019 - 13:54.


#80
Luc73

Luc73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.10.2017
BCR e pauza.....:(

#81
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 29.12.2016
E bine ca Apple pay este disponibil si la Raiffesein in sfarsit. Acum poate si sotia sa achite cu telefonul, scapa de plata cu cardul.

View PostLuc73, on 07 octombrie 2019 - 19:10, said:

Daca am deja un card,de ce sa mai fac unul chiar si digital?Chiar nu vad rostul sa mut banii dintr-un cont in cardul Revolut.Prefer un singur card dar care sa le faca pe toate.

Exact. Si eu am un singur card la ING. Imprumut pentru masina, rata mi se retine lunar de pe card, am descoperire tot pe acelasi card, salariul imi intra tot aici si contul de economii este in alt cont insa il pot administra tot prin respectivul card. One card to rule them all! :)

#82
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Si mergi in excursie intr-o alta tara si se intampla ceva si nu iti mai merge acel card care le conduce oe toate ... vacanta placuta !

#83
flor1ana

flor1ana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.08.2012
Hey! Eu am și ing si revolut in Apple play și nu am avut probleme sa plătesc cu niciunul in Grecia. Bine,cu ing pierzi la schimbul valutar, deci recomand revolut. Evident cum zice și Ro_Explorer sa ai și cardurile fizice la tine just in case!!! In special in afara 😅

Edited by flor1ana, 13 November 2019 - 13:36.


#84
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 29.12.2016

View Postro_explorer, on 23 octombrie 2019 - 19:54, said:

Si mergi in excursie intr-o alta tara si se intampla ceva si nu iti mai merge acel card care le conduce oe toate ... vacanta placuta !

Are si sotia un card... plus ca de obicei in excursiile din alte tari merg cu bani cash la mine. Bani impartiti intre mine si sotie, in caz ca se intampla ceva sa pierd numai jumatate. Trebuie sa se alinieze multe planete sa-mi poata strica concediul...

#85
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,685
  • Înscris: 21.03.2005
aparura si BCR si Credit Europe din 19Nov

Si OTP

Edited by MELODY, 01 December 2019 - 05:33.


#86
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
BRD a anuntat ceva referitor la Apple Pay ?

#87
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
A fost lansat azi

#88
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006
BRD Visa nu sunt prinse in Apple Pay

#89
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
Mutumesc de informatie. In sfarsit si BRD se misca. Mastercardul merge incus in Apple pay. Nu merge imperecherea cu ceasul.

#90
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
Imperecherea cu ceasul merge acum. De asemenea, conform BRD, merg si cardurile Visa.
La un an distanta de competitori dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate