Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

Concentrat proteic cu concentratie maxima de proteine..

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#109
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006

View Postalexander11, on 14 mai 2019 - 12:08, said:

... la cati pacienti umplu spitalele de neuropsihiatrie cu creierul insangerat de la veganism si vegetarianism...
Câți?
Dacă nu poți să prezinți cifre și dovezi, ce se poate spune despre tine?

#110
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 06.10.2008
Eu zic fiecare sa faca cum doreste, unii vegani altii normal. Eu nu-i inteleg pe aia care se schimba brusc si dupa un an revin la ce faceau inainte. In schimb ii respect pe aia care au continuitate si sunt perseverenti (in orice domeniu, indiferent ca unii considera ca e gresit sau nu ceea ce fac)

#111
alexander11

alexander11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 21.11.2013

View PostEXIT, on 14 mai 2019 - 12:25, said:

Câți?
Dacă nu poți să prezinți cifre și dovezi, ce se poate spune despre tine?

problema e mult prea complexa ca sa iti aduc tie statistici, insa iti recomand sa vorbesti personal cu psihiatrii sau sa faci o vizita singur, o sa te convingi personal mai devreme, cum ca, al tau creier nu poate merge ok pe veganism prea mult

#112
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,106
  • Înscris: 09.01.2007

View PostJurasikMan, on 19 aprilie 2019 - 23:26, said:

Cantitatea ideala si rezonabila ca efecte secundare este foarte fin dozata . Iei prea putin nu are efect , iei prea mult si nu consumi te trezesti cu un diabet pe la 25-30 de ani de esti terminat pentru tot restul vietii .

Jurasik e om cu experienta mare pe combat si antrenorat, dar mai putin pe bodybuilding in sens strict. Nici eu nu fac bodybuilding dar sa clarific:
1. legat de diabet, probabil Jurasik se refera la gainere, varianta ieftina gen 75% carbo + 25% proteina de lapte; si eu suspectez ca multi cocalari care vor sa faca "brandu' mare" se indoapa cu asa ceva
2. legat strict de o proteina de zer (izolat mai de calitate), este un simplu aliment gen lapte praf care iti poate suplimenta proteina in alimentatie - se recomanda un consum total de proteina de 1-2g / kg corp/ pe zi. Mai exista suspiciunea ca un consum exagerat de proteine (indiferent de sursa) duce la probleme la rinichi, dar cred ca acest consum trebuie sa fie enorm.

#113
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
alexander11, deci o vizită într-un salon cu pacienți care suferă de patologii psihiatrice mă va convinge că de fapt toate studiile epidemiologice și intervenționale din lume care arată avantaje pentru sănătatea veganilor și vegetarienilor sunt de fapt false.

Nene, îți recomand să fii mai serios inclusiv pe forum. Lasă informațiile false pentru site-urile dedicate. Nu transforma Softpedia într-un site de fake news.

Edited by EXIT, 14 May 2019 - 15:16.


#114
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Dupa ce ai poluat topicul despre culturism demonstrind "stiintific" ca daca maninci gunoaie congelate si tragi de niste fiare ridicole esti un mare vegan culturist ai intrat si aici sa iti arati talentele de nutritionist cu 2 biscuiti si o pizza congelata in burta.
Noroc ca nu esti interesat de electrica, ne invatai ca e sanatos sa bagi 2 cuie in priza.

Edited by lil debul, 14 May 2019 - 15:22.


#115
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
Nu am poluat nicio discuție. Aia chiar era o discuție despre culturism cu dieta vegetală. Tu ai fost off-topic.

#116
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008

View Postalexander11, on 14 mai 2019 - 12:08, said:



il va face viata sa inteleaga... la cati pacienti umplu spitalele de neuropsihiatrie cu creierul insangerat de la veganism si vegetarianism, e o lectie de viata.



citeste calumea tot threadul, daca vrei sa dai un sfat

Ai pus o întrebare, ți-am răspuns. Din păcate tocmai ce am citit, mai bine nu îmi pierdeam timpul. Văd ca le știi pe toate, nu înțeleg de ce mai pui întrebări pe aici. Hai, fuguța, pune mâna pe o carte, ca ai nevoie ;)

#117
alexander11

alexander11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 21.11.2013

View PostEXIT, on 14 mai 2019 - 15:13, said:

alexander11, deci o vizită într-un salon cu pacienți care suferă de patologii psihiatrice mă va convinge că de fapt toate studiile epidemiologice și intervenționale din lume care arată avantaje pentru sănătatea veganilor și vegetarienilor sunt de fapt false.

Nene, îți recomand să fii mai serios inclusiv pe forum. Lasă informațiile false pentru site-urile dedicate. Nu transforma Softpedia într-un site de fake news.

nu mi mai bat gura, mi-au dat destui mesaj sa mi explice care e treaba cu tine si obsesia patologica de a denatura natura umana "vegani"

in p#$#$@ mea cand lupul mananca oaia si vrabia viermisorul, voi sunteti vegani, va doresc doar o viata cat mai lunga de vegetarianism, e echivalent cu Tesla-n stii tu ce, asteapta sa vezi cand creierul iti va cere carne, dupa ani de .. bale

stima

am ales proteina, se poate inchide

#118
alexander11

alexander11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 21.11.2013
revin cu o intrebare, cam cat de usor poti pune masa in ideea ca esti inalt ? spre ex am 1,92 si ma gandesc ca pun greu masa din cauza inaltimii ? asa mi-a spus un instructor acum nu stiu ce sa cred, daca e datorita alimentatiei sau e normal sa pun greu eu, mare diferenta nu vad nici cu proteine, am adaugat proteina de carne pe langa setul de albusuri de ou praf de ceva vreme si nimic

Edited by alexander11, 18 May 2019 - 20:31.


#119
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Depinde cum ai structura osoasa. Daca esti inalt si slabanog, o sa fie mai greu sa capeti o forma de ,,corp lucrat''.

Daca esti mai solid, din contra, vei da impresia de masivitate.

Edited by razor01, 18 May 2019 - 20:27.


#120
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,494
  • Înscris: 04.05.2007

View Postalexander11, on 19 aprilie 2019 - 19:37, said:

Salut, vreau si eu sa imi iau un concentrat cu maxima concentratie de pe piata, imi puteti recomanda ceva top quality ? nu am timp sa imi fac zilnic banane nuci migdale, kilograme de piept de pui si unt de arahide cu oua... si nici fondurile necesare sa am o dieta uber in fiecare zi; de asta caut un super concentrat, doar proteine sa contina, nu ma intereseaza adaosurile pt marketing.

Imi puteti recomanda ceva bun ? (doar pt cunoscatori)

Merci

Pai daca nu ai alimentatie ok...degeaba insisti cu proteine din shake-uri. Parca din cate imi amintesc ziceai ca esti si pe keto sau low-carb.
Eu ti-am tot zis, nu mai crede in mitul cu shake-urile proteice care sunt miezul culturismului. La baza este ALIMENTATIA. Mancare. Papica.

Dar tu tine-o tot asa, se pare ca atunci cand faci ce crezi tu totul merge bine.
Bafta si spor.


View Postalexander11, on 18 mai 2019 - 20:22, said:

revin cu o intrebare, cam cat de usor poti pune masa in ideea ca esti inalt ? spre ex am 1,92 si ma gandesc ca pun greu masa din cauza inaltimii ? asa mi-a spus un instructor acum nu stiu ce sa cred, daca e datorita alimentatiei sau e normal sa pun greu eu, mare diferenta nu vad nici cu proteine, am adaugat proteina de carne pe langa setul de albusuri de ou praf de ceva vreme si nimic

Nu pui masa ca nu mananci suficient.
Chiar daca mai bagi un shake cu 30g proteine, asta inseamna 120 calorii. Probabil esti slabanog, deci keto nu ye ajuta in demersul tau. Tu ai nevoie de multi carbo. Din mancare, adica sa nu vii imediat cu alt topic despre ce gainer sau prafuri cu carbohidtati sa iei.
Mai intai alimentatie, abia dupa ce si o baza solida te gandesti la suplimente.

#121
alexander11

alexander11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 21.11.2013

View Postrazor01, on 18 mai 2019 - 20:27, said:

Depinde cum ai structura osoasa. Daca esti inalt si slabanog, o sa fie mai greu sa capeti o forma de ,,corp lucrat''.

Daca esti mai solid, din contra, vei da impresia de masivitate.

destul de slab, osos nu stiu...... insa nu reusesc sa pun masa musculara deloc din cate vad.. trag si zilnic

#122
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
Eu pot.

#123
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,668
  • Înscris: 24.10.2015
Posted Image   Cat pe ce sa-mi cada telefonul din mana.

#124
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,494
  • Înscris: 04.05.2007

View PostEXIT, on 19 mai 2019 - 13:39, said:

Eu pot.

Sunt magician

#125
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 06.10.2008

View Postalexander11, on 19 mai 2019 - 13:05, said:


destul de slab, osos nu stiu...... insa nu reusesc sa pun masa musculara deloc din cate vad.. trag si zilnic

De cat timp te antrenezi? cresti greutatile la exercitii odata cu trecerea timpului? caloriile ti le calculezi macar asa in mare? incerci sa ai consistenta cu sala? cat dormi noaptea? ce alte activitati mai desfasori? Cam pe aici sunt problemele, una sau mai multe.

#126
alexander11

alexander11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 21.11.2013
Dorm 5 ore pe noapte, fumez doar, nu beau, in rest mananc sanatos, fara fastfood, legume, fructe, etc, nu stiu ce nu fac bine dar nu cresc deloc in masa tin aceeasi greutate

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate