Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Fumatorii de tigari home made / injectate

* * * * - 15 votes
  • Please log in to reply
4938 replies to this topic

#271
mihaiLLL

mihaiLLL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 11.10.2004
e acelasi vanzator,dar e bun tutunul???

#272
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,364
  • Înscris: 29.07.2013
La cele 15 aprecieri ;)

#273
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
eu lesin cand ii citesc negativele din profil, ce se cearta cu cumparatorii si cum le explica el ca e foarte bun "la banii astia"....de fapt el nu e tepar si nici prost ca cere, teapa o cauta cei care cumpara asa ceva

#274
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
Daca maine guvernantii ridica misterul contractelor celor 3 fabrici din Romania, daca se ridica monopolul, vor dispare si acesti vanzatori.
Ma refer la piata adevarata cum este afara unde in toate tarile frumos ambalate gasesti cantitati de 30,50,100,130 gr tutun in ambalaje de tot felul.
Numai in Germania sunt peste 180 marci de tutun care se vand sub forma de plicuri sau cuti.
In locul oamenilor care vin ca vitele la taiat ca sa plateasca accize pentru un amarat de kg tutun, mai bine se pun in miscare autoritatile sa ne explice de ce vanzatorul de buna credinta vinde vin sau palinca in piata, targuri, obor, expozitii acelea au timbre? O sa zica ca au certificat de producator....miauna mata, eu zic zat!

Edited by deloghi, 09 May 2019 - 20:01.


#275
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,364
  • Înscris: 29.07.2013
Mi-a sosit aia mica de injectat.
Spre surprinderea mea, din primul lot de 40 injectate am avut doar 4 rateuri, alea de inceput, pana m-am prins de tehnica de indesare.
Tutun Senator White in amestec cu Senator Gold remaruntit, aproape uscate, ies slimele ca din mitraliera :D

#276
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006

 argonaut, on 09 mai 2019 - 19:41, said:

Mi-a sosit aia mica de injectat.
care?

#277
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,364
  • Înscris: 29.07.2013

 xcit, on 09 mai 2019 - 21:22, said:

care?

https://www.e-tutung...-micro-slim-5mm

#278
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
aa ok, s-o stapanesti sanatos

#279
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,364
  • Înscris: 29.07.2013
De stapanit, nu-i problema ... la aia cu "sanatos" sa mai vedem Posted Image

Multumesc, oricum!

Edited by argonaut, 09 May 2019 - 21:54.


#280
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
Daca mai gasesti undeva astfel de tuburi merita toti bani. https://tabaccoshop....d-Slim-140.html
Sa ne spui cum se comporta masina. Sa fie o descriere reala si pertinenta. De mult doresc sa trec pe slim sau micro dar nu prea gasesc tuburi de calitate. Sunt limitate ca oferta si de multe ori hartia este jalnica.

Edited by deloghi, 10 May 2019 - 06:54.


#281
myezu

myezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.08.2007
Cine a mai facut comenzi pe https://tabaccoshop.ro/ sau pe http://www.tabacoromania.ro/, sunt seriosi a decurs ok livrarea ?
Intreb deoarece cei de la tuburiaparate nu sunt interesati sa se implice imi a imi lua banii dupa ce curierul nu vrea sa imi livreze si joaca "fata ascunsea " cu mine .
Situatia cu livrarea e ceva de genul :
- ma suna curierul a doua ziua dupa ce am facut comanda pt livrare undeva in jurul pranzului, ii explic ca ajung la adresa intre orele 14-16 si convine sa imi livreze in interval mentionat . La 30 de minute ma suna iar pt livrare :( , ii reamintesc ce am convenit  si ramane sa imi livreze intre 14-16 ;la 15 minute primesc sms ca s-a incercat livrarea si pt ca nu a raspuns nimeni la usa se reprogrameaza  :( . Incerc sa sun curier ... pauza nu raspunde , fac sesizare la Urgent Cargus .
- a doua zi, tot pe la pranz acelasi curier suna pt livrare , pt a nu repeta aceeasi situatie zic sa fac un efort sa ajung in zona in 15-20 de min, comunic curierului ca ajung in zona in 15-20 de min si daca e ok revin eu cu telefon sa ne intalnim . Ajung in 15 min in zona , sun curier, curierul nu mai raspunde la telefon , pe seara primesc acelasi sms dragut cu informarea privind livrarea
:(.

Am zis ca e vina curierului , dau mesaj celor de la tuburiaparate sa reexpedieze comanda prin posta , ma suna o dna de la tuburi si imi explica ca nu pot reexpedia din cauza de costuri , o rog sa ia legatura cu societatea de curierat si sa le explice si ea situatia (practic am simtit prin telefon cum da ochii peste cap) poate discutand ca de la firma la frma se rezolva altfel .

Trec 2 zile si nici o veste, nici de la curier , nici de la tuburiaparate , azi ma suna de la curier sa  ma intrebe daca mai vreau coletul (l-am refuzat politicos deoarece caut alta sursa), la 5 minute dupa ce inchid cu soc. de curierat ma suna de la tuburi (nu sa isi ceara scuze si sa reexpedieze comanda) sa imi explice ca e vina mea ca nu am fost in stare sa ridic coletul si ca urmatoarea comanda transportul ma va costa cu 26  de lei in plus .

Asa ca am ajuns in cautare de noi furnizori , daca aveti sugestii in afara de cele 2 site-uri sunt binevenite .

Multumesc.

#282
Billythegreat

Billythegreat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.07.2010
Aia de la tabacoromania sunt si mai rau, mi-au preluat comanda luni dimineata si abia vineri am primit coletul.

#283
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Poate sunt eu mai norocos, dar n-am avut probleme de genul asta cu cei de la tuburiaparate. Si comand la ei de 3 ani.
Probleme au fost, gen livrare alt produs in loc de ce am cerut, dar s-a rezolvat prin trimiterea gratuita in ziua urmatoare a produsului dorit.
Si am mai avut o data probleme cu 4-5 pachete de tuburi care mi-au ajuns turtite din cauza neambalarii corespunzatoare si miscarii pachetelor in cutie. Mai erau si 2 (sa le zic baxuri) de tigari de foi Pegasus care s-au plimbat prin cutie si mi-au turtit tuburile.
In rest, n-am ce sa le reprosez.

#284
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008

 myezu, on 10 mai 2019 - 10:03, said:

Intreb deoarece cei de la tuburiaparate nu sunt interesati sa se implice ...

Si cum ai vrea sa se implice vinzatorul ? Sa vina personal la tine in oras sa-ti ridice ei coletul ?

- La cum ai descris situatia, problema este intre tine si firma de curierat. Daca ai ceva de reclamat, trebuie sa te adresezi firmei de curierat ca sa-si rezolve problemele ce le au cu angajatul lor,  cu cel care livreaza coletele la tine in cartie si care se pare ca nu-i prea serios, sau nu i se potriveste job-ul asta.
- Dar de ce sa retrimita comanda prin posta ? Daca tot esti dispus sa mergi la sediul postei, nu mai bine te duci la sediul curierului ? Nu era mai simplu sa-l suni pe curier si sa-i spui sa lase coletul la el la sediu ? Coletul se poate ridica si de la sediul firmei de curierat. Nu-i obligatoriu sa-ti vina cu el acasa. Sau poti sa nu-i dai vinzatorului adresa si sa-i dai doar orasul si numaurul de telefon si o sa primesti SMS sa te duci la sediul firmei de curierat ca sa-ti ridici coletul.
- Cu ce firma de curierat ai probleme ? Alege si tu alt curierat, sau gaseste alt vinztor care lucreaza cu alta firma de curierat.

Eu unde locuiesc, ma impac bine cu soferi de zona de la Fan Courier si de la Urgent Cargus. Asa ca atunci cind comand ceva, incerc sa comand prin unul din astia doi. Daca nu sint acasa, ma inteleg cu ei si cind sint prin zona, sun si ma duc sa ma intilnesc cu ei pe traseu. Daca nu sint sigur pe unde ajung, le spun sa lase coletul la sediu si ma duc si-l ridic de la sediu.

LE
Eu am comenzi facute pe tuburiaparate si pe tabacoromania si nu am avut niciodata probleme cu ei.

Bilzthegreat, nu cumva este vorba de comenzile alea de tigari de foi senator, care nu se gaseau la nimeni in tara, dar la ei au aparut totusi ca si cum le aveau pe stoc, cind de fapt nu le aveau ?

Edited by florin71_skoda, 10 May 2019 - 15:12.


#285
Billythegreat

Billythegreat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.07.2010
Probabil ca era vorba de situatia semnalata de tine ( stoc afisat) dar asta nu le-a  adus puncte suplimentare la capitolul seriozitate.

#286
Gygy_dom

Gygy_dom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 09.03.2016

View Postargonaut, on 09 mai 2019 - 21:53, said:

De stapanit, nu-i problema ... la aia cu "sanatos" sa mai vedem Posted Image

Multumesc, oricum!

Edited by Gygy_dom, 10 May 2019 - 19:57.


#287
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008

View PostBillythegreat, on 10 mai 2019 - 18:15, said:

... dar asta nu le-a  adus puncte suplimentare la capitolul seriozitate.
Corect.
Au facut si ei o romaneasca :D . Cu toate ca nu aveau marfa pe stoc, dar stiind totusi ca le ajunge vinerea (sa scris si aici pe topic ca vinerea primesc), au afisat pe site ca ar avea deja marfa. Sintem mai multi pe topic care am facut comanda de luni-marti si am fost sunati doar joi-vineri pentru confirmarea comenzi si livrare colet. Daca nu ma insel, avem si un coleg care a facut comanda vinerea si pe el la sarit rindul, ca prima data sau ocupat de cei cu comenzi mai vechi.

#288
cradu23

cradu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.04.2006
Eu am comandat cand s-a scris aici pe forum, m-a sunat joi. Nu le-am vazut nici in ziua de azi. :))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate