Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

PlayStation 5

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
4386 replies to this topic

#3817
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,008
  • Înscris: 15.04.2011

 tmihai20, on 23 mai 2022 - 16:59, said:

Series X se vinde tot la suprapreț și Microsoft nu are magazin oficial în România. Am un prieten care are și un Series X și un PS5 și spune că nu prea merită Series X și că a jucat mai mult indies, iar GamePass e mult supra-apreciat și că nu ar fi dat banii pe Game Pass Ultimate la preț întreg. Alexandru_Coca a spus că-l vrea pentru un copil de 7 ani. Se poate găsi un PS4 Pro la preț bun dacă nu te grăbești și verifici tot. Nu contează dacă-ți dă contul existent dacă nu-ți dă parola și nu poți s-o schimbi cu adresa ta de email. S-au mai ars unii care au cumpărat consola cu cont pe ea și apoi n-au mai putut folosi contul. Nu are rost să dea mii de lei pe consolă și apoi sute de lei pe jocuri dacă e pentru un copil mic.
Eu am atat PS5 cat si XSX cu GamePass Ultmate, 90% din timp ma joc pe Xbox. Sunt foarte multe jocuri pe care vroiam sa le cumpar sau doar sa le joc care sunt incluse cu GamePass.
Acum ma joc Mass Effect Legendary Edition dar mai am altele instalate care asteapta la rand gen Scarlet Nexus, Hades, Marvel's Guardians of the Galaxy, Halo: The Master Chief Collection, Trek to Yomi, Citizen Sleeper, Empire of Sin, FINAL FANTASY XIII, Gears 5 etc.

Lex404
Nu se gaseste doar pachet sau la preturi foarte umflate daca iei doar cosola.. Eu le-am luat tot la pachet dar erau mai de bun simt gen PS5 + Ratchet & Clank: Rift Apart la 2800 de lei si XSX + microsoft flight simulator + extra game pad 3000 de lei.

Edited by Papillon_, 25 May 2022 - 10:34.


#3818
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,500
  • Înscris: 19.04.2009
Asa patesc si eu cu XSX.

Merg la magazin, ma uit pe raft si majoritatea is in game pass :lol: Inclusiv multe AAA-uri. Plec cu mana goala (am luat Dying light 2 si am descoperit ca mi-e frica de zombalai umani dupa :facepalm: )

la PS vreau sa joc doar seria Uncharted si HFW, dar asa cred ca mai bine inchiriez o consola..

Ambele sunt bune si merita, dar xbox chiar are avantajul game pass (sa nu mai zic ca microsoft nu iti blocheaza contul pe viata intr-o regiune cum face sony, si daca peste cativa ani te muti altundeva devine inutil).

#3819
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
Gusturile nu se discută. Dar omul ceruse sfaturi pentru un copil de 7 ani. Nu va juca multe dintre jocurile alea AAA din GamePass. În contextul ăsta scrisesem postarea aia lungă cu justificări, nu ca să mă aflu în treabă. Haideți să rămânem on topic. Nu cred că pe topicul de Series X vine lumea și recomandă PS5 când cineva întreabă dacă merită un Xbox One, un Series S sau un Series X. Nu e prima dată când topicul o ia pe arătură din cauza recomandării GamePass. E rușinos că Microsoft nu are nici măcar acum magazin în România.

Edited by tmihai20, 25 May 2022 - 11:12.


#3820
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,008
  • Înscris: 15.04.2011
E rusinos cum Sony cenzureaza jocurile, te pune sa platesti pentru FPS unlock, cum procedeaza cu upgradul de la PS Plus la Extra.

Tu doar lauzi Sony si PS5 minusurile nu le mentionezi. Eu daca as avea un copil nici nu as sta pe ganduri XSX + GamePass e mult mai ieftin si poate sa se joace foarte multe jocuri. Numai zic de Smart delivery care nu se compara cu complicatiile de la Sony prin care incearca sa te stoarca de bani pentru versiunea de PS5 care de multe ori e doar un FPS unlock si o rezolutie imbunatatita.

PS5 merita ca si consola secundara.

Edited by Papillon_, 25 May 2022 - 12:59.


#3821
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,500
  • Înscris: 19.04.2009

Quote

te pune sa platesti pentru FPS unlock

LOL, ce? :lol:

PS are totusi un alt avantaj in Romania: popularitatea. Mai ales daca vrea sa se joace online (desi unele jocuri sunt cross platform acum).

Dar auzi la ei, sa trebuiasca sa platesti pentru extra fps :lol: asa ceva...

#3822
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

 Papillon_, on 25 mai 2022 - 12:58, said:

PS5 merita ca si consola secundara.
PS5 merita ca o consola secundara la Nintendo switch. Pentru orice altceva exista PC.

Bine, odata ce o sa dispara exclusivitatile de pe nintendo si playstation consolele nu mai merita deloc, doar poate prin prisma pretului pentru un hardware pe care sa te joci decent.
In rest, mereu vei avea mai multa putere de procesare (care se traduce prin grafica si FPS) pe un PC.

Edited by ro_explorer, 25 May 2022 - 14:25.


#3823
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
Oau, e mișto să vorbești despre chestii care nu există. FPS unlock? O luăm rău pe arătură. Haideți să rămânem on-topic.

#3824
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

 tmihai20, on 26 mai 2022 - 08:34, said:

Oau, e mișto să vorbești despre chestii care nu există. FPS unlock? O luăm rău pe arătură. Haideți să rămânem on-topic.
Pe seria x exista fps boost ( asta cred ca a vrut sa zica) nu la toate jocurile , momentan ii in beta pentru cateva doar .

#3825
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
https://www.flanco.r...tQaAq__EALw_wcB

Acuma pe stoc pt cine vrea.

#3826
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,008
  • Înscris: 15.04.2011
Uncharted: Legacy of Thieves Collection pentru PS5 e fps unlock plus cateva mici imbanatatiri gen timpi de incarcare mai mici, audio 3d si support pentru gamepad.
Trebuie sa platesti 50 de lei pentru updateul asta daca ai jocurile cumparate pe PS4.

Edited by Papillon_, 30 May 2022 - 14:38.


#3827
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Super. Mersi de info. După ce am jucat hzd2 cu hdr și sunet 3d nu ma mai pot uita la alte jocuri care nu au asa ceva :).
Ar fi timpul sa reiau uncharted....

#3828
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
Eu n-am plătit nimic pentru Legacy of Thieves, mi-a apărut ca actualizare gratuită pentru că aveam deja unul dintre jocurile din serie (am pe disc Uncharted The Lost Legacy). Cine are Uncharted 4 primește Legacy of Thieves gratuit.

Edited by tmihai20, 31 May 2022 - 14:18.


#3829
Co5min

Co5min

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 02.12.2007

 ro_explorer, on 31 mai 2022 - 12:20, said:

După ce am jucat hzd2
Ce joc este mai exact ? Nu cunosc prescurtarea, sunt nou in ecosistemul PS.

Mersi frumos.

#3830
Co5min

Co5min

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 02.12.2007
Horizon Zero Down 2. Sunt ambele pe lista. Am terminat God of War si am inceput The last of us.

Edited by Co5min, 31 May 2022 - 19:01.


#3831
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
Bun joc TLOU, incearca si Days Gone pe acelasi stil (mie personal mi-a placut mai mult Days Gone).

#3832
Co5min

Co5min

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 02.12.2007
Da, am sa incerc și Days Gone -este PS plus.

Tocmai ce am luat și TLOU 2.

Va fi o vara plina. 😄

#3833
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
pacat ca jucam versiunea de ps4...

#3834
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007

 ovydiks, on 07 iunie 2022 - 10:19, said:

pacat ca jucam versiunea de ps4...

Days Gone și The Last of Us II rulează la rezoluție mai bună și 60 FPS pe PS5. Cred că e de ajuns, e diferență mare față de cum rulează pe PS4 Pro.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate