Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Este USR-PLUS o formatiune de extrema stanga?

* * - - - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
308 replies to this topic

#1
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Declaratiile extremiste vin fara oprire dinspre USR-PLUS. Ba se cere desfiintarea vietii de cuplu si adoptarea vietii de grup, ba se cere desfiintarea formelor de propritate, ba se cere interzicerea basinilor, ba se cere confiscarea tuturor averilor, ba se cere avortul obligatoriu pentru cuplurile care nu stau prea bine cu banii. Nu vi se pare ca aceste masuri cerute de acesti oameni aduc aminte de dictatura bolsevica de la mijlocul secolului trecut? Nu vi se pare ca aceasta formatiune progresist-marxista, este de fapt o grupare de extrema stanga?
Adaug ca USR este singurul partid care s-a opus in parlament  referendumului pentru familie, fiind si singurul partid care propune pe listele sale la europarlamentare o persoana gay. Promovarea homosexualilor in politica fiind un fenomen stangist dupa cum bine se stie.


https://www.capital....bligatoriu.html
https://evz.ro/plus-...ana-bogdan.html
http://dc360.ro/oana...m-trai-in-grup/

Edited by Balamache, 20 March 2019 - 23:37.


#2
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011
Aia cu avortul obligatoriu nu are legaturi cu USR sau cu plus. O poti taia de pe lista.

#3
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019
Eu stiam ca psd e de stanga. Acum si astia? Posted Image

View PostBalamache, on 20 martie 2019 - 23:26, said:

Ba se cere desfiintarea vietii de cuplu si adoptarea vietii de grup


Cum vine asta?

Ramona Popescu, o sustinatoare...
Cred că un pas important al omenirii va fi cel al renunțării la proprietate... deci nimic in programa partidului
„Ministrul britanic al schimbării climatice, Lady Verma, a avertizat populația să mănânce mai puțină fasole pentru a reduce flatulențele, deoarece metanul emanat prin flatulație este un factor cauzator al încălzirii globale”, a comentat Oana Bogdan la un articol despre poluare., deci parere personala, o fi fost un apropo la asta http://www.ziaruleve...-217254143.html

Initiator, care e faza?

Initiator, deschizi toate topicele de aici? https://www.facebook...301436680521935

Edited by MotanulAlb, 20 March 2019 - 23:41.


#4
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View Postcatalina1, on 20 martie 2019 - 23:28, said:

Aia cu avortul obligatoriu nu are legaturi cu USR sau cu plus. O poti taia de pe lista.
Este o persoana care organizeaza strangerea de semnaturi pe FB ul partidului. Pare o voce destul de ascultata in partid.

#5
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Ciudatii sunt la moda in perioada asta.

#6
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Isuse, PSD-ul pare sa fie chiar in buda daca vin deja cu penibilitati din astea!

#7
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

View PostBalamache, on 20 martie 2019 - 23:35, said:

Este o persoana care organizeaza strangerea de semnaturi pe FB ul partidului. Pare o voce destul de ascultata in partid.
A zis sa o tai.

#8
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View PostMotanulAlb, on 20 martie 2019 - 23:30, said:

deci parere personala,
Cand esti lider de partid de guvernamant, chiar "roata motrice", nu mai ai opinii personale. Cred ca este evident.

View PostMotanulAlb, on 20 martie 2019 - 23:37, said:

A zis sa o tai.
Sa ti-o tai tu. Eu sunt hetero convins.

#9
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

View PostBalamache, on 20 martie 2019 - 23:39, said:

Cand esti lider de partid de guvernamant, chiar "roata motrice", nu mai ai opinii personale. Cred ca este evident.


Sa ti-o tai tu. Eu sunt hetero convins.
Esti hetero, dar e opinie personala Posted Image

Edited by MotanulAlb, 20 March 2019 - 23:45.


#10
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,414
  • Înscris: 28.07.2008

View PostMotanulAlb, on 20 martie 2019 - 23:30, said:


Initiator, care e faza?



Faza e ca subliminal trebuie sa citesti titlul topicului nu cu semn de interogatie la sfarsit ci cu semn de exclamare. Dublu.

View PostBalamache, on 20 martie 2019 - 23:39, said:


Sa ti-o tai tu. Eu sunt hetero convins.

Pai fâlfăio cu mandrie altundeva

#11
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,889
  • Înscris: 28.11.2006
Daca Ciolos n-a scuipat-o adara din partid pe tanti asta cu vederi bolsevice, plus ca o numeste "roata motrice" a partidului, e clar ca sunt chiar mai comunisti decat PSD-ul. Aia sunt comunisti oarecum din necesitate, dar PLUSerii sunt comunisti din convingere, si asta e mai grav.

#12
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019
Cum e un pesedist comunist din necesitate? Trecand peste presedintele de onoare...

#13
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Sunt o formatiune penibila, asta sunt...legat de referendum, da, ei s-au opus pe fata, dar dezamagire mare pentru mine a venit de la Iohannis, care a adoptat si el acelasi discurs, nu ca ar conta foarte mult, dar eu nu mai merg la vot, cu PSD nu votez niciodata, dar nici partide care sustin aberatiile astea care sunt la moda acum.

#14
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,414
  • Înscris: 28.07.2008

View PostDaniJ90, on 20 martie 2019 - 23:51, said:

Sunt o formatiune penibila, asta sunt...legat de referendum, da, ei s-au opus pe fata, dar dezamagire mare pentru mine a venit de la Iohannis, care a adoptat si el acelasi discurs, nu ca ar conta foarte mult, dar eu nu mai merg la vot, cu PSD nu votez niciodata, dar nici partide care sustin aberatiile astea care sunt la moda acum.

A fost o moda odata sa terminam cu sclavia, apoi a fost moda sa se permita casatorii interrasiale, apoi moda de a da drept de vot femeilor. Ce e cu moda asta sa nu ni se permita sa decidem noi cum e folosinta corecta a pooli? Ce-i cu anarhia asta? Ia CTRL+Z 250 ani in urma la reguli clare si simple pt toata lumea...

#15
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,701
  • Înscris: 13.10.2003
Votez cu USR+oamenii lui Ciolos. Prostiile astea propagandistice popularizate de prostacii pesedisti pe diverse siteuri ma lasa rece. Ma uit la Dragnea, Iordache, Serban Nicolae, etc si ma ia cu fiori cand vad atata ticalosie.
OK, poate unii dintre tinerii astia mai spun cate o prostie insa macar asta nu e legata de coruptie, furt, justitie, etc eventual sa apere Justitia ca Sistem de ticalosii care incearca acum sa o subjuge.
No offense Balamache, stiu ca tu esti bine intentionat insa pericolul nu vine de la cei ,,pe invers'' sau de la idealistii astia din USR sustinuti de Rezist. Exista homosexualitate, nu e normal insa este cantitate neglijabila fata de ce rau ne fac astia continuu. Tara asta este blocata de ani de zile, nu ne mai dezvoltam deloc, suntem condusi de mafioti incompetent si ticalosi. Si tu te iei de o fufa care a scris nu stiu ce nazbatii idealiste pe net, poate dupa ce a consumat o sticla de vin in restaurantul tau?
Am o fata de varsta apropiata de a ta, daca o sa plece - si o sa plece- dincolo o va face ptr. mizeria generalizata existenta in Romania nu ptr. prostioare ca acestea cu care ai argumentat deschiderea acestei discutii.

#16
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Penibila  e psd-alde.

Edited by ionutz_joe2009, 21 March 2019 - 00:02.


#17
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View PostBalamache, on 20 martie 2019 - 23:26, said:

Declaratiile extremiste vin fara oprire dinspre USR-PLUS. Ba se cere desfiintarea vietii de cuplu si adoptarea vietii de grup, ba se cere desfiintarea formelor de propritate, ba se cere interzicerea basinilor, ba se cere confiscarea tuturor averilor, ba se cere avortul obligatoriu pentru cuplurile care nu stau prea bine cu banii. Nu vi se pare ca aceste masuri cerute de acesti oameni aduc aminte de dictatura bolsevica de la mijlocul secolului trecut? Nu vi se pare ca aceasta formatiune progresist-marxista, este de fapt o grupare de extrema stanga?
Adaug ca USR este singurul partid care s-a opus in parlament  referendumului pentru familie, fiind si singurul partid care propune pe listele sale la europarlamentare o persoana gay. Promovarea homosexualilor in politica fiind un fenomen stangist dupa cum bine se stie.


https://www.capital....bligatoriu.html
https://evz.ro/plus-...ana-bogdan.html
http://dc360.ro/oana...m-trai-in-grup/

Nene, ai fumat? :w00t:
Pai comunistii erau cu nasterile, cu mamele eroine, nu cu avorturile.
Si de unde ai scos-o pe aia cu promovarea homosexualilor care ar fi un fenomen stangist? De unde se stie?
Daca ma uit spre stanga, spre est adica, eu vad invers.

Ai fumat, este? Si-ai tinut numa' pentru tine!

#18
ianos777

ianos777

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 07.02.2019
.....pentru o mai buna analiza....

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KirMp1x8S5A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate